
Fotó: Rab Zoltán
Rendhagyó év volt a Maros megyei tűzoltóság számára is a 2020, hiszen márciusban még megfelelő védőfelszerelésük sem volt a koronavírus ellen, és őket sem kerülte el a betegség. Tavaly összesen 20 258 esetben hívták segítségül őket, átlagban napi több mint ötven esetnél teljesítettek szolgálatot – derült ki az intézmény marosvásárhelyi, Horea utcai székhelyén pénteken tartott évértékelőből.
2021. február 05., 17:432021. február 05., 17:43
2021. február 05., 17:452021. február 05., 17:45
Kevesebb olyan riasztás futott be 2020-ban a Maros megyei tűzoltósághoz (ISU), amely csak elsősegélynyújtást igényelt. Az egység parancsnoka, Handrea Călin Ioan és Dan Petru Daniel sajtószóvivő által pénteken tartott kiértékelőn elhangzott, 20 258 alkalommal riasztották az ügyeletet, ezek közül 19 430 alkalommal a tűzoltósághoz tartozó rohammentő-szolgálat (SMURD) egységeinek segítségére is szükség volt a beavatkozásoknál.
Ez közel 14 százalékkal kevesebb eset, mint 2019-ben, amikor átlagban napi 57 alkalommal kellett beavatkozniuk, 2020-ban ez a napi átlag 53-ra csökkent. 678 esetben nem kellett közbeavatkozniuk, hatvan esetben pedig hamis riasztást kaptak – összegezte számokban a tűzoltók tavalyi teljesítményét a sajtónak a Maros megyei egység parancsnoka, Handrea Călin Ioan. Csökkent az olyan bevetések száma is, amely csak a tűzoltókat vette igénybe, azaz a SMURD ügyeleteseire nem volt szükség: 1535 esetben léptek közbe csak a tűzoltók. A különböző településeken működő önkéntes tűzoltócsapatok kilencven esetben léptek közbe, ebből 48 tűzeset volt, 11 pedig felügyelet nélkül hagyott tarlótűz.
Fotó: Rab Zoltán
Legtöbb munkájuk márciusban és áprilisban volt, az elején még védőfelszerelésük sem volt a tűzoltóknak a koronavírus ellen, ezért súlyosabban érintette a járvány kitörése a vészhelyzeti felügyelőséget. Azóta természetesen van megfelelő védőfelszerelésük, de így is
Karanténban az intézmény 132 munkatársa tartózkodott, ami megnehezítette a munkájukat, hiszen ez 2754 nap betegszabadságot jelentett tavaly – fejtette ki a tűzoltóparancsnok. A tavalyi év legnagyobb bevetései közé sorolták a segesvári hulladéklerakónál kiütött tűzeseteket, amely 2020 augusztusában szinte egy hónapig jelentett állandó munkát. Handrea Călin Ioan elmondta, nemcsak veszélyesek az ottani tüzek, hanem a környezetre is károsak.
Fotó: Rab Zoltán
A rohammentő-szolgálat 2020-ban átlagosan napi 48,89 alkalommal teljesített szolgálatot – azaz 14,28 százalékkal kevesebbszer kellett beavatkozniuk tavaly, mint 2019-ben. Amint az egység parancsnoka elmondta,
Az idei évre tervezik a Horea utcai székhelyük felújítását, várhatóan nyáron kezdik el a munkálatokat. Ugyanakkor megtudtuk, márciustól a Maros megyei egységnek új munkatársa is lesz, egy pszichológus személyében, amelyre nagy szükség van az olyan ágazatokban, ahol napi szinten találkoznak halálesetekkel, sérültekkel a dolgozók.
Fotó: Rab Zoltán
– mondta el a parancsnok. Hozzátette, reményeik szerint idén elkezdik a gernyeszegi volt katonai egység negyvennégy hektáros területére tervezett oktatási központot, ahol gyakorlati képzéseket végezhetnek természeti katasztrófák elhárításánál alkalmazott beavatkozások elsajátítására.
Huszonöt kutyát találtak a hatóságok egy bukaresti, negyedik kerületi tömbházlakásban – tájékoztatott szerdán a kóbor kutyákkal foglalkozó állatvédelmi felügyelet (ASPA).
Megérkeztek a próbaérettségi eredményei: Maros megyében a vizsgázók valamivel több mint fele átment, míg Háromszéken a részvétel hiányosságai torzítják az összképet. Hargita megyében nem készült nyilvános összesítés.
Telefonon tárgyalt szerdán Ilie Bolojan kormányfő Magyarország megválasztott miniszterelnökével, Magyar Péterrel.
Óránként 224 kilométeres sebességgel vezető 21 éves sofőrt füleltek le a közlekedési rendőrök az A1-es autópálya Râmnicu Vâlcea és Déva közötti szakaszán, ahol a megengedett sebességhatár 130 km/óra – tájékoztatott szerdán a Hunyad megyei rendőrség.
Jóváhagyta szerdán a pénzügyminisztérium a nyugdíjasoknak szánt gyógykezelési jegyek odaítélését szabályozó tervezetet.
A szociális felügyelők márciusban országszerte 745 ellenőrzést végeztek, és 41 bírságot, illetve figyelmeztetést szabtak ki, összesen 282 ezer lej értékben a szociális ellátás terén tapasztalt szabálytalanságok miatt.
A közalkalmazottak bére a készülő új törvény szerint egy olyan mechanizmus alapján emelkedne, amelyet a munkaügyi és a pénzügyminisztérium határozna meg a gazdasági növekedés, az infláció és a költségvetési mozgástér figyelembevételével.
Mintegy 44 millió lej jut idén a háromszéki önkormányzatok költségvetésének kiegyensúlyozására. A keretösszeget a polgármesterekkel való egyeztetés után osztotta el a megyei tanács úgy, hogy minden község kapjon legalább 200 ezer lejt.
Előzetes letartóztatásba helyeztek egy 46 éves Arad megyei férfit, aki a nyomozók szerint két éven át szexuális erőszakot követett el élettársa kislánya ellen.
1 hozzászólás