
Olyan tűzijátékokat is találtak a hatóságok, amelyeket csak tűzszerészek használhatnak
Fotó: Maros Megyei Rendőr-főkapitányság
Segesváron és Szászrégenben kedden, Dicsőszentmártonon és Marosludason szerdán délelőtt tartottak házkutatást a rendőrök és a csendőrök, törvénytelenül forgalmazott tűzijátékok után kutatva. Kedden csaknem 400 kilogrammnyi pirotechnikai eszközt koboztak el, a szerdai „fogás” eredményeit még nem ismertették.
2020. december 30., 20:192020. december 30., 20:19
Többhetes megfigyelés után kedden tizenhárom helyszínen tartottak házkutatást a segesvári és szászrégeni rendőrök és csendőrök. Erre azt követően került sor, miután felmerült a gyanú, hogy nemcsak a hasonló akciók során korábban azonosított személyek, hanem mások is törvénytelenül forgalmaznak petárdákat, tűzijátékokat. A házkutatások során 52 129 darab – 199 kilogramm – F1-F4 osztályba sorolható pirotechnikai eszközöket találtak, amelyek összértéke 40 170 lej. Ezeket törvénytelenül, internetről vásárolták a gyanúsítottak, majd haszonnal tovább akarták adni. A törvény értelmében az F2-F3-F4 besorolású pirotechnikai eszközöket csak tűzszerészek használhatják.
Fotó: Maros Megyei Rendőr-főkapitányság
A Maros megyei rendőrök szerdán délelőtt folytatták a házkutatást, ezúttal 49 helyszínt „szálltak meg”. Olyan személyek otthonában vizsgálódtak, akiket szintén azzal gyanúsítanak, hogy illegálisan tűzijátékokkal kereskednek – azaz online vásároltak pirotechnikai eszközöket, egyrészt eladás céljából, másrészt saját felhasználásra évváltáskor.
Tíz éve még gyakori probléma volt, hogy penészes falak közt, rossz raklapokon tárolták az alapanyagokat, de ma ez már nem jellemző – a szakhatóság vezetője szerint folyamatosan javulnak a körülmények a Hargita megyei élelmiszeripari egységekben.
Összesítette a pénzügyminisztérium az Országos Adóhatóság (ANAF) szolgáltatásaival és a Privát Virtuális Tér (SPV – Spațiu Privat Virtual) elnevezésű platformmal kapcsolatban az adófizetők részéről beérkezett visszajelzéseket.
A NATO keleti szárnyának országai közül Romániában történik a legtöbb drónincidens Ukrajna közelsége miatt – jelentette ki keddi sajtótájékoztatóján az ügyvivő külügyminiszter.
Meghibásodás történt az ivóvízhálózaton, a javítási munkálatok ideje alatt szünetelni fog az ivóvíz-szolgáltatás szerdán Gyergyószentmiklós több utcájában 8-16 óra között.
Kedvezően véleményezte kedden a szenátus jogi bizottsága azt a törvénytervezetet, amely bírsággal vagy szabadságvesztéssel bünteti az egészségügyi dolgozókkal szembeni megfélemlítést vagy agressziót.
64 éves korában elhunyt Scherer Péter, az egyik legismertebb magyar színművész – adta hírül Facebook-oldalán az általa is alapított Nézőművészeti Kft. színtársulat.
Egy légtérvédelmi járőrszolgálatot teljesítő román F-16-os vadászgép lelőtt kedden Észtország fölött egy feltételezések szerint Ukrajnából érkezett drónt – számolt be a Reuters jelentése nyomán az Agerpres.
A Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium öt éltanuló és közösségi életben is aktív végzőse hordozhatja a búcsús jelképeket az idei pünkösdi búcsún a hagyományoknak megfelelően.
A Kárpát-medence egész területéről és a diaszpórából is várják az alkotásokat a második alkalommal meghirdetett hímzett ünnepi asztalkendők pályázatára.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 3,9 százalékról 5,5 százalékra rontotta a 2026 végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2027 végére pedig 2,9 százalékos inflációval számol – jelentette be kedden Mugur Isărescu.
szóljon hozzá!