Tavaly átlagban naponta 60 alkalommal riasztották a mentőszolgálatot Kovászna megyében
Fotó: Kovászna Megye Tanácsa
A Kovászna Megyei Mentőszolgálat tavaly július óta hat szakorvossal dolgozik, de még mindig nagy hasznát vennék egynek, aki a diszpécserszolgált munkáját segítené, ami szó szerint életeket mentene – osztotta meg lapunkkal Cimpoi Cristian Ciprian, a mentőszolgálat menedzsere.
2023. január 30., 21:042023. január 30., 21:04
Legutóbb 2018 elején küszködtek a Hargita megyeihez hasonló súlyos szakemberhiánnyal Háromszéken, akkor mindössze három orvossal dolgozott a mentőszolgálat. A helyzet tarthatatlan volt, hiszen
Ma már sokkal fényesebb a helyzet, hiszen jelenleg 136 alkalmazottal dolgoznak, közöttük
Tevékenységüket Sepsiszentgyörgyön, Kovásznán, Kézdivásárhelyen, Baróton és Bodzafordulón végzik, ahol a mentőszolgálat alegységei működnek.
– ismertette a helyzetüket a mentőszolgálat ügyvezetője.
Cimpoi Cristian korábban a kovásznai szívkórház vezetője volt, 2018-ban vette át a háromszéki mentőszolgálat irányítását elődje, Török Zsuzsanna nyugdíjba vonulását követően.
– fogalmazott. A szentgyörgyi központ mellett minden városban van egy-egy mentőegység, de azokon jól képzett asszisztensek teljesítenek szolgálatot.
Az igazgató külön kitért a diszpécserszolgálatra is, ahová meglátása szerint szükség lenne egy orvosra. „Ez azért is rendkívül fontos, mert sok információ oda fut be, sok fontost döntést kell meghozni, és egy jól képzett személy sokat segíthet abban, hogy melyik esethez milyen egységet küldjön” – érvelt az igazgató.
Tavaly körülbelül 22 500 alkalommal riasztották őket, ebből
Éves átlaggal számolva ez naponta 60 beavatkozást jelent, havonta átlagban 1800 alkalommal küldtek ki mentőt sürgősségi orvosi ellátásra.
Az intézmény vezetője szerint a Kovászna Megyei Mentőszolgálat az ország egyik legjobb autóparkjával rendelkezik.
Egy korábbi összesítés szerint Sepsiszentgyörgyön 19, a kézdivásárhelyi, kovásznai, baróti állomásokon 3–3, Bodzafordulón pedig 2 mentőautó áll rendelkezésükre. „Ugyan autószerelő műhelyünk nincs, de a mérnökök és a technikai igazgató nagyon figyel arra, hogy minden autónk használható legyen” – mondta el lapunknak Cristian Cimpoi.
Székelyudvarhelyen jelenleg több helyszínen is javában zajlanak a munkálatok a nagy mobilitási projekt részeként, így a közlekedőknek érdemes figyelni az időszakos korlátozásokra. Mutatjuk, hol vannak korlátozások, és mi szabadul fel a közeljövőben.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közölt adatai szerint az elmúlt egy évben a friss gyümölcsök és a vasúti szállítás drágult a legnagyobb mértékben, míg a cukor vagy a földgáz ára kisebb volt idén júniusban, mint egy évvel korábban.
Akit érdekel őseink történelme – legyen szó az ősi vallásról, lovas népünk mibenlétéről vagy a korai magyar hősök történelmi szerepéről –, annak idén is ott a helye a 2025. augusztus 8–10. között tartott VIII. Ősök Napja ünnepen.
Elérhető a Határtalanul program legújabb pályázata csütörtöktől – jelentette be a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára csütörtökön Sátoraljaújhelyen, a Rákóczi-táborban tartott sajtóeseményen.
Lépfenefertőzéssel (anthrax) kezelnek két személyt a bukaresti Matei Balș járványtani intézetben – közölte csütörtök este az egészségügyi minisztérium.
Románia készen áll hozzájárulni az ukrajnai béke megteremtéséhez és fenntartásához, valamint Oroszország elrettentéséhez – hangsúlyozta Nicușor Dan államfő „az elszántak koalíciójának” ülésén amelyet csütörtökön tartottak videókonferencia formájában.
Nyárádszeredai önkéntes tűzoltók is segítséget nyújtottak Magyarországon, miután orkán erejű vihar vonult végig számos településen és jelentős károkat okozott.
Csíkszereda jelentős részében áramszünetre ébredt a lakosság pénteken.
2025. július 1-jétől Romániában megszűnt a villamos energia árának állami korlátozása, amely az áram drágulását eredményezi.
Maláriával diagnosztizáltak egy bukaresti férfit – közölte csütörtökön az egészségügyi minisztérium.
szóljon hozzá!