Huszadik alkalommal nyílt meg csütörtökön a Szent György Expó. A tematikus kiállítás és vásár a Természetesen zölden címmel zajlik.
2013. április 25., 15:542013. április 25., 15:54
2013. április 25., 16:002013. április 25., 16:00
Csütörtökön nyílt meg a Szent György-napi expó a Vadász utcai sportcsarnokban, az eseményt most is a sepsiszentgyörgyi Mediorg Kft. és a magyarországi A&J Expert Service hozta tető alá, a megjelent közel ötven vállalkozás közül 18-an érkeztek külföldről – tájékoztatott Ördög Lajos főszervező.
A kiállításon hatszáz négyzetméteren vannak jelen a cégek, a sportcsarnok belsejében kialakított standoknál, illetve az udvaron. Első alkalommal tematikusan zajlik az expó – magyarázta Prázsmári Júlia szervező, hozzátéve, hogy ebben nagy szerepet kapott a helyi köztisztasági vállalat, a Tega Rt. is. Ennek jegyében szombat délután a helyi iskolák diákjai Egyesek szemete – mások kincse címmel mutatják be a hulladékból, eldobott anyagokból készített jelmezeiket, valamint használati és műtárgyaikat. A szervezők a legjobb alkotásokat díjazzák, de díjat kap majd a legzöldebb kiállító is. A vásárlók, érdeklődők tombolát vehetnek, ezt vasárnap délután sorsolják majd ki.
A kiállítók között vannak a visszajáró vendégek, akik magyarországi pálinkát vagy mézet hoztak, de olyan különlegességet is találhatnak az érdeklődők, mint a kürcsi. Ez a székely kürtős kalács magyarosított változata: más technológiával dolgoznak, így nem szénen sütik a kalácsot és nem használnak cukrot sem, viszont gyümölcsdarabokat sütnek a tésztába. A kisebb vállalkozások mellett külön standdal vesz részt az expón a a Nemzeti Külgazdasági Hivatal (HITA), melyet a magyar kormány hozott létre. Feladata a kis- és középvállalkozások külgazdasági tevékenységének támogatása, és a külföldi cégek magyarországi befektetéseinek ösztönzése. Nagy teret kaptak idén a különböző természetgyógyászati termékeket forgalmazó cégek is.
A huszadik alkalommal rendezett kiállításon, idén második alkalommal van jelen az Udvarhelyi Híradó Kft. is, a standnál különböző kiadványok, újságok, könyvek vásárolhatók meg, ugyanakkor hazai és külföldi napilapokra, hetilapokra, bulvármagazinokra is elő lehet fizetni.
A Szent György-napi kiállítás és vásár naponta 10 és 18 óra között tart nyitva.
A sepsiszentgyörgyi rendőrséget riasztotta szombaton késő este egy nő, hogy 37 éves fia öngyilkosságot fontolgathat a vasútállomás környékén.
Elérkezett egy nemzedékről nemzedékre testálódott álom megvalósulásának ideje a kovásznai unitárius leányegyházközség számára: széleskörű közösségi összefogásnak köszönhetően saját gyülekezeti otthonuk lett.
Fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga jelzésű) riasztást adtak ki a meteorológusok szombaton az ország tíz megyéjére.
A megszokottól eltérő, misztikus élményben lehet része annak, aki ellátogat a dálnoki búvártóhoz, ahol nem mindennapi kiállítás várja a látogatókat.
Válaszol a gazdák kérésére a Kovászna megyei tanács: segít a gazdálkodóknak abban, hogy nagyobb felületen küzdhessenek meg az egyre gyakoribb aszályos időszakokkal. A cél az, hogy az eddigi 3000 hektárról 8000 hektárra nőjön az öntözhető felület.
Hat szolgálati lakással lesz gazdagabb egy év múlva Kovászna városa, amelyeket az egészségügyben és oktatásban dolgozóknak szánnak. A kivitelezés múlt héten kezdődött el, uniós alapokból finanszírozzák.
Több mint egy hónappal a pusztító májusi áradások után sem csillapodott a fájdalom és a reménytelenség Nagyborosnyón és Bácsteleken. A települések lakói még mindig ázott falú, penészes, betonpadlós szobákban tengődnek.
A közútkezelő és a Kovászna megyei tanács ellen indítandó perben látják az utolsó szalmaszálat az A13-as autópálya őket érintő nyomvonala ellen tiltakozó kézdimartonfalvi gazdák. Ezt a helyi kultúrotthonban tartott fórumukon tették egyértelművé.
A Bodok szálló nem a város szimbóluma, hanem az elnyomásé, a rombolásé, a valódi értékek eltörlésének mementója – fogalmazott hétfői sajtótájékoztatóján Antal Árpád polgármester a város közvéleményét élénken foglalkoztató bontási folyamat kapcsán.
Napok óta hangos generátor borzolja a sepsiszentgyörgyi Vitéz Mihály (Mihai Viteazul) téren lakók idegeit. A folyamatos zaj főleg éjjel volt zavaró, de kedden ígéret született a probléma megoldására.
szóljon hozzá!