
A városkassza megérezte a de minimis programok jótékony hatásait. Bővítenék a lehetőségeket. Képünk illusztráció
Fotó: Gecse Noémi
Jelenleg Sepsiszentgyörgyön két minimis program működik, és újabb három elindítását tervezik. Utóbbiak közül kettő már a Versenytanácsnál van láttamozásra – erről számolt be Debreczeni László közgazdász, az önkormányzat gazdasági bizottságának elnöke.
2020. szeptember 03., 20:102020. szeptember 03., 20:10
Felidézte, már nyolcadik éve működik az a program, hogy a helyi vállalkozók visszaigényelhetik ingatlanadójuk egy részét.
Az adóemeléssel hét év alatt plusz 5 millió euró folyt be a városkasszába, a helyi cégek visszaigényeltek ebből 1,5 millió eurót, tehát a város 3,5 millió eurót nyert. A Sepsiszentgyörgyön ingatlanadót fizető cégek 72 százaléka nem helyi érdekeltségű, azonban
A másik, szintén évek óta működő minimis program értelmében az új beruházást megvalósító cégek a befektetés nagysága, az alkalmazottak száma és a tevékenység függvényében három évre kérhetnek adócsökkentést. Az önkormányzat további három program beindítását tervezi.
A másik program révén azokat a cégeket segítik, melyek megszenvedték a járvány hatásait, bizonyíthatóan visszaesett ebben az időszakban a forgalmuk és a profitjuk. Ugyanakkor egy Startup program elindítása is folyamatban van, amely kapcsán abban bíznak, hogy akár külföldről is haza tudnak így csábítani vállalkozó kedvű sepsiszentgyörgyi fiatalokat.
Debreczeni László elmondta, az elmúlt nyolc év önkormányzati munkája során megtanulta, a közösségépítés nem a közgazdaság szabályai szerint történik.
– szögezte le.
Antal Árpád polgármester kifejtette, az elmúlt években radikálisan átalakult a vállalkozói struktúra, és ezáltal a mentalitás is megváltozott Sepsiszentgyörgyön. „Számos cég tűnt el, amelynek nem teremtettek a város, a közösség számára hozzáadott értéket. Ugyanakkor számos kis vállalkozás megerősödött, amelyek támogatják a kultúrát, a sportot” – összegzett a polgármester.
A román haditengerészet aktív és hiteles partner, amely biztonságot és stabilitást nyújt a NATO dél-keleti szárnyán – hangsúlyozta Mihai Panait altengernagy, a román haditengerészet vezérkari főnöke szombaton Konstancán, a román haditengerészet napján.
Huszonnégy órára őrizetbe vettek egy 46 éves férfit, aki a gyanú szerint levizelte egy brassói kórház belső falát, majd bántalmazta az egészségügyi személyzet egyik tagját – közölte a Brassó megyei rendőrség.
Ittas vezetésen ért a rendőrség egy 53 éves, korondi férfit augusztus 15-én éjjel Gyergyószentmiklóson.
Tíz vállalkozást ellenőriztek Hargita megyében a rendőrök és a környezetvédelmi ellenőrök pénteken. Az akció során elsősorban üzletek, autóbontók és autójavító műhelyek működését vizsgálták.
Az elmúlt 96 órában a védelmi minisztérium radarjai több mint száz drónt észleltek a román légtér közelében – közölte péntek este Radu Miruță védelmi miniszter.
Jócskán visszaesett a hőmérséklet Csíkszeredában szombatra virradóan, mindössze 3 Celsius-fokot mértek a hivatalos mérőállomáson.
Akkumulátoros energiatároló park épül Gyulakután az Electrica Bukarest 16,5 millió eurós beruházásában, amelyet az év végéig üzembe helyeznének. Emellett egy kisebb, önkormányzati akkumulátorpark is készül, amely középületek áramellátását szolgálja majd.
Egy oszlásnak indult holttestet találtak pénteken a Bucsecs-hegységben, ruházatából a tavaly novemberben eltűnt 18 éves brit turista iratai kerültek elő – közölte az Agerpres hírügynökség nyomán az MTI.
A Duna vízhozama a romániai belépési pontnál, Báziásnál pénteken és szombaton várhatóan másodpercenként 1400 köbméter körül stagnál, majd enyhén csökken, és augusztus 21-re másodpercenként 1300 köbméterre apad.
Életének 77. évében, augusztus 13-án, elhunyt Geréd Vilmos nyugalmazott kántor-karnagy, az erdélyi egyházzenei élet meghatározó személyisége – adta hírül a romkat.ro hírportál.
szóljon hozzá!