
Fotó: Baricz-Tamás Imola
Hálát adtak kedden a pünkösdi kegyelmekért, a csíksomlyói búcsúért a szárhegyi ferences templomnál. Orbán Szabolcs, az erdélyi ferencesek tartományfőnöke szentbeszédében az egységre való törekvés, az egyetértés fontosságára hívta fel a figyelmet.
2018. május 22., 19:212018. május 22., 19:21
Ahogyan Gyergyószéken nevezik, a Kissomlyó-búcsún nemcsak a szárhegyiek, hanem a szomszédos településen élő hívek is együtt imádkoztak.
– mondta pünkösd keddjén Orbán Szabolcs ferences szerzetes.
Többek között kiemelte, hogy
Fotó: Baricz-Tamás Imola
„Sok gyűlölködés van a vélt, vagy valós sérelmek miatt, és nincs egyetértés, de van-e értékesebb a családi békénél, nem kellene-e mindent megtenni, mindent alárendelni, hogy ne csak egy nyelvet beszéljünk, hanem egyet is értsünk” – hangsúlyozta, majd a közösségek, faluközösségek, a társadalom, a nemzet szintjén tapasztalható, hasonló jelenségre hívta fel a figyelmet.
Fotó: Baricz-Tamás Imola
„A szentlélek az egység létrehozója, a megbocsájtásnak a lelke. Egység csak ott lehet, ahol be tudjuk ismerni botlásainkat, talán tudatos vagy tudatlan tévedéseinket. Sajnos, nem nagyon látunk példát erre nemzeti szinten” – mondta a szónok, továbbá arra is kitért,
„A pünkösd idei ünneplése legyen az újrakezdés lehetősége, merjük beismerni hibáinkat, emberi gyengeségeinket, és ezzel merjünk megajándékozni másokat is” – szólt az üzenet.
Fotó: Baricz-Tamás Imola
Nőtt a környezetvédelmi szabálysértések száma, és egy hónappal az év vége előtt a környezetőrség által kirótt pénzbírságok összege is meghaladta már a 2024-es értéket Hargita megyében. A leggyakoribb kihágásért 1,5 millió lejre bírságolt a hatóság.
Változékony és az ilyenkor megszokottnál enyhébb időre számíthatunk a következő két hétben, december 18. után várható csapadék – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) december 8. és 21. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter feljelentést tesz az Európai Ügyészségen az elektromos iskolabuszok közbeszerzésével kapcsolatban, miután felmerült az európai alapok szabálytalan felhasználásának gyanúja.
Csíkszereda költségvetésébe foglalták a 30 millió lejes kincstári hitelt, és elfogadták az Akác utcába tervezett elektromos töltőállomás felépítésének megvalósíthatósági tanulmányát – rendkívüli ülést tartott az önkormányzati képviselő-testület.
Két sepsiszentgyörgyi lakossági fórum után már körvonalazódnak a város fontosabb problémái: például a parkolók hiánya és az okoskukák használata. De feladták a leckét az RMDSZ-képviselőknek a résztvevők, „megostromolták” őket a megoldandó problémákkal.
Tovább bővül a megemelt gyalogátjárók száma Csíkszeredában, ugyanis újabbat alakítanak ki Zsögöd egyik forgalmas útkereszteződésénél, a kultúrotthon előtt.
Székelyföldön több településen is fátyolos, hideg, párás reggelre ébredtek hétfőn: a katasztrófavédelem által kiadott sárga riasztás mellett fagypont alatti értékeket regisztráltak a hajnali órákban Gyergyószéken.
A Románia nem eladó – progresszisták nélküli kormányt című bizalmatlansági indítványt hétfőn olvassák fel a parlamentben, a dokumentumról szóló vita és a szavazás pedig egy héttel később, december 15-én lesz.
Elindult az időközi helyhatósági választáson, és a szavazatok több mint 50 százalékának begyűjtésével Marcel Ciolacu, Románia korábbi miniszterelnöke lesz Buzău megye tanácselnöke.
Az Állandó Választási Hatóság honlapján közzétett adatok szerint a szavazókörzetek eredményeinek összesítése alapján a PNL jelöltje, Ciprian Ciucu nyerte a vasárnapi időközi főpolgármester-választást a szavazatok 36,16 százalékával.
szóljon hozzá!