Szemmel látható a haladás Székelyszentléleken, a 13A és 13C jelzésű országutak kereszteződésében épülő körforgalomnál, Kovács Lehel, Farkaslaka község polgármestere szerint azonban valószínűleg számolni kell azzal, hogy a munkálatok eredetileg 10–12 hétre becsült időtartama némileg kitolódik.
2024. április 30., 08:032024. április 30., 08:03
2024. április 30., 08:042024. április 30., 08:04
Fotó: László Ildikó
Szemmel látható a haladás Székelyszentléleken, a 13A és 13C jelzésű országutak kereszteződésében épülő körforgalomnál, Kovács Lehel, Farkaslaka község polgármestere szerint azonban valószínűleg számolni kell azzal, hogy a munkálatok eredetileg 10–12 hétre becsült időtartama némileg kitolódik.
2024. április 30., 08:032024. április 30., 08:03
2024. április 30., 08:042024. április 30., 08:04
Az Országos Útügyi Igazgatóság Hargita megyei kirendeltségének projektjén március eleje óta folyamatosan dolgozik a szakcég. A téli leállást követően csaknem két hónapja újraindult munkálatoknak eredetileg május vége felé kellett volna befejeződniük a kivitelező első becslése szerint, Kovács Lehel polgármester azonban rámutatott:
Fotó: László Ildikó
Korábbi beszélgetésünkkor a községvezető rámutatott, hogy több alternatívájuk is van a forgalomterelésre, hiszen a 13A jelzésű országútról le lehet térni a 25-ös községi útra – amely Bogárfalvára és Szentlélekre visz –, ez lesz az egyik alternatívája a körfogalom-építés miatt zajló munkálatok okozta kényszerkerülőnek.
Mivel akkor sokan használták azt az útszakaszt, az illetékesek lekövezték, így szintén alternatívául szolgálhat a munkálatok ideje alatt a személyautóknak, amelyek Székelyudvarhely irányából a Nyikó mentén közlekednek.
Fotó: László Ildikó
Mint a polgármester kifejtette, ezek az alternatívák leginkább a személyautók elterelésére lehetnek jó megoldások,
Emellett veszélyes is lehet alkalomadtán a lakókra, akik nem szoktak hozzá ilyen szintű forgalomhoz a falvak utcáin. Emiatt
Fotó: László Ildikó
Ez nyilván kissé hátráltatja a munkafolyamatot, emiatt pedig kitolódhat a körforgalom elkészülésének határideje – részletezte a községvezető, hozzátéve, hogy ezen a héten még nem egyeztetett a kivitelezővel, így nem tud konkrétumot mondani az időtartamot illetően.
Fotó: László Ildikó
A 13A és 13C jelzésű utak kereszteződésében áthaladó autóknak ugyan le kell lassítaniuk a munkálatok miatt – hiszen az érintett részen teljesen felmarták az aszfaltot –, de egyéb kellemetlenséggel eddig még nem kellett számolniuk a sofőröknek.
Jelenleg Székelyszentlélek első kijárata van teljesen lezárva, de pár száz méterrel odébb van két másik is, amit használni tudnak az autósok. Nyikómalomfalva irányába is lezárták az úttest egyik részét, azonban
Fotó: László Ildikó
A Nyikómalomfalva felőli részen elkészült a támfal, és az úttestet is kiszélesítették a majdani körforgalom mindenik bejáratánál.
Ezt követi az alapozás, majd az aszfaltrétegek leterítése.
Fotó: László Ildikó
Mint arról már több ízben beszámoltunk, a Farkaslaka községi útkereszteződésben az utóbbi években megsokasodott a balesetek száma, egyértelművé téve, hogy mielőbbi megoldásra van szükség, melyet egy körforgalom létesítésében láttak az illetékesek.
Fotó: László Ildikó
A fejlesztési minisztérium létrehozta az országos helyreállítási terv (PNRR) keretében tervezett 4500 új bölcsődei hely csaknem háromnegyedét – jelentette be Cseke Attila miniszter, aki szombaton Lugosban avatott fel egy új bölcsődét.
Raed Arafat belügyi államtitkár úgy véli, hogy a közösségi média hálózatok nagy kockázatot jelentenek a gyermekek és serdülők számára, és szerinte ideje, hogy a törvényhozók korlátozzák a 15–16 év alattiak hozzáférését ezekhez az online platformokhoz.
Elődjéhez, Ferenc pápához hasonlóan XIV. Leó is úgy döntött, hogy nem költözik be a vatikáni paloták pápai lakosztályába, hanem egyszerűbb, személyre szabott otthont alakít ki magának.
Nicușor Dan államelnök tavaly egyebek mellett festményeket, fényképeket, albumokat, könyveket, porcelán tárgyakat, metszeteket, emblémákat, emlékérmeket, sőt egy nyakkendőt is kapott ajándékba a 2025-ös évi protokoll-eseményeken.
Több százan demonstráltak Csíkszeredában szombat délben az adókedvezmények eltörlése miatt, a kormány lemondását is követelve. A tüntetésen a kezdeményezők mellett Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere is felszólalt. Fotókon mutatjuk az eseményt.
A Richter-skála szerint 3,2-es erősségű földrengés történt pénteken 19 óra 31 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Az energiabiztonságról egyeztetett pénteken Nicușor Dan államelnök ukrán hivatali kollégájával. Erről Volodimir Zelenszkij számolt be péntek este a Facebook-oldalán.
A kabinet pénteken határozattal módosította a pirotechnikai termékek forgalomba hozatalának feltételeit, drasztikusan korlátozva a balesetveszélyes termékekhez való hozzáférést.
Az Európai Bizottság (EB) pénteken úgy döntött, hogy bepereli Romániát az Európai Unió Bíróságán, mert nem alkalmazta helyesen a hulladéklerakókról szóló 1999/31/EK irányelvet és az azt módosító 2018/850 direktívát.
Kivonultak az elégedetlen adófizetők szombaton Csíkszereda főterére, hogy így jelezzék: tiltakoznak a magas adók ellen. Ez már a második megmozdulás a hargitai megyeszékhelyen a szerdai „flash-mob” után.
szóljon hozzá!