Fotó: RMDSZ
„Az erdélyi magyar közösségnek olyan képviseletre van szüksége, amely érti és képviseli igényeit és problémáit” – hangsúlyozza Hajdu Gábor, az RMDSZ csíkszéki parlamenti képviselőjelöltje.
2024. november 20., 09:502024. november 20., 09:50
„Jól meghatározott célkitűzésekkel indul a Szövetség a választásokon, mert úgy érezzük, szükség van arra, hogy visszahozzuk a józan észt a kormányzásba, és olyan döntéseket hozzunk, amelyek valóban az emberek érdekeit szolgálják” – fogalmaz Hajdu Gábor, aki szerint, bár a román kormány gyakran hangoztatja a stabilitást és a fejlődést, a hétköznapi emberek mindezt másként látják. Úgy tapasztalják, hogy egyre több a káosz, a kapkodás, és az állami rendszer egyre inkább rájuk telepszik.
Szeretném, ha mindenki érezné, hogy a döntéseink a hétköznapokat teszik könnyebbé és biztonságosabbá” – fogalmaz.
Ami a tervezett közigazgatási átszervezés kérdését illeti, Hajdu Gábor határozottan ellenzi, hogy a helyi közösségeket egyetlen tollvonással felszámolják, főként azért, mert az eddigi tapasztalatok azt mutatják, hogy a közigazgatási átszervezések nehezítik az ügyintézést, és gyakran a magyar közösség kárára történnek.
Ha a helyi közösségek érdekei előtérbe kerülnek, azzal mindenki nyer, mert az emberek helyben tudják elintézni az ügyeiket, és ez gazdaságilag és kulturálisan is megerősíti a közösségeinket” – fogalmaz a csíkszéki politikus.
Hajdu szerint a népességcsökkenés súlyos gondokat vetít előre Románia számára, ezért az RMDSZ hatékony megoldásokat kínál a családok támogatására. „Amíg kormányon voltunk, családügyi minisztériumot hoztunk létre, és nagyszabású bölcsődeépítési programot indítottunk. Sajnos a kormányváltás után ezek a projektek megszűntek. Folytatnunk kell az elkezdett munkát:
– fogalmaz, kiemelve a rugalmas munkavégzés lehetőségének bevezetését és az alacsony jövedelmű családok támogatását.
Fotó: Vízi Réka
Hajdu Gábor csíkszéki parlamenti képviselőjelölt úgy látja, a romániai vállalkozóknak olyan környezetre van szükségük, amely lehetőséget ad a növekedésre és fejlesztésre.
– emeli ki. „Az RMDSZ olyan Romániát képzel el, ahol a vállalkozások nemcsak a központi régiókban, hanem az egész országban virágozhatnak. Támogatni fogjuk azokat, akik valódi munkahelyeket teremtenek, és valóban szükségük van önrészre az uniós pályázatokhoz.”
„Ma Romániában jobban félünk a kórháztól, mint a betegségtől – ez elfogadhatatlan” – hangsúlyozza Hajdu Gábor. Az RMDSZ célja egy olyan egészségügyi rendszer létrehozása, amely a beteget helyezi középpontba, és biztosítja az orvosok és ápolók méltó megbecsülését.
A cél egy olyan jövő építése, amelyben Románia minden polgára egy megbízható, átlátható és emberséges állam támogatását élvezheti. „Nem lehetünk kiszolgáltatottak; közösen kell kiállnunk egy igazságosabb és megbecsülést nyújtó rendszerért. A változáshoz szükség van a romániai magyar közösség erejére és összefogására” – emeli ki az újrázó képviselőjelölt.
(X – fizetett hirdetés)
Készült az RMDSZ megbízásából, MFC-azonosító: 13240004.
Comandat de UDMR, cod MFC: 13240004.
Több részlet is kiderült a Transzfogarasi úton történt tegnapi halálos medvetámadást követően, aminek következtében egy olasz motoros vesztette életét.
Teherautó és személygépkocsi ütközött össze Ludason, a helyszínre nagy erőkkel szálltak ki a mentőegységek.
Tűzesethez riasztották a tűzoltókat Székelyvarságra az elmúlt éjszaka, ahol egy garázs kapott lángra – tájékoztatott a Hargita megyei tűzoltóság.
A deficitcsökkentő intézkedések részeként augusztus elsejétől megnövelné az áruforgalmi adót a kormány, és ezzel párhuzamosan áttérne a kétkulcsos áfára az ország. De mit hoz ez a gyakorlatban, mekkora lesz a drágulás jövő hónaptól?
Daniel David oktatási miniszter csütörtöki sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy két órával megemelik a pedagógusok kötelező heti óraszámát, az óraadó tanárok óraszáma pedig csökkenni fog.
Petre-Florin Manole munkaügyi miniszter csütörtöki sajtótájékoztatóján bejelentette, hogy a havi bruttó 347 lejes étkezési támogatásban pedig csak a bruttó hatezer lejnél kisebb alapfizetésű közalkalmazottak fognak részesülni.
Negyvenhat eltűnt esetet tartanak nyilván Hargita megyében, közülük több mint a fele kiskorú, és jelentős arányban lányok. Minden eltűnést lehetséges bűncselekményként kezel a rendőrség.
Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter csütörtöki sajtótájékoztatóján közölte, hogy a fogyatékkal élő és a rákbeteg személyeknek nem kell egészségügyi szolgáltatási járulékot (CASS) fizetniük.
Daniel David csütörtöki sajtótájékoztatóján kijelentette, hogy a tanügyben nem lesznek leépítések és bérmódosítások.