
Archív
Fotó: Fuss Neki! Gyergyó
Már a közösségi futás előtt több adomány folyt be a Fuss Neki! Gyergyó harmadik kiadásába bekapcsolódó szervezetek projektjeinek támogatására, mint egy évvel ezelőtt. Szombaton teljesítik a nagykövetek a bevállalt kilométereket, ami újabb lendületet adhat az adakozáshoz.
2024. szeptember 26., 11:572024. szeptember 26., 11:57
Négy szervezet már el is érte a kitűzött célösszeget, és további hat nagyon közel áll ehhez, így
A szervezők idén egy fesztiválhangulatú rendezvényre hívják a futó, kerékpározó, gyalogló nagyköveteket és minden más érdeklődőt is, akik közül remélhetőleg sokan lesznek adományozók.
„Kevesebb szervezet kapcsolódott be idén az adománygyűjtő mozgalomba, és ők kevesebb nagykövetet szólítottak meg, de ezzel szemben megnőtt a befolyt támogatások összege. Főként a természetes személyek kisebb összegű felajánlásaira számítunk, hiszen az adótörvények változása miatt kevés olyan cég van, amely civil szervezeteket tud támogatni” – mondta el a Székelyhon érdeklődésére Elekes István, a mozgalom főszervezője.
Már megszületett az eddigi rekord is: több mint 54 ezer lej gyűlt össze a Gyergyószárhegyi Önkéntes Tűzoltó-alakulat projektjére, amely egy kisbuszt szeretne beszerezni, hogy segítse az önkéntes tűzoltók eljutását a helyszínekre, ahol a segítségükre van szükség. Az eddigi rekordot a Napsugár az Esőben Egyesület tartotta. Ők 52 ezer lejnyi adományt tudtak összegyűjteni a Fuss Neki! Gyergyó első kiadása során. Abból az összegből egy korszerű játszótér épült.
Elekes István elmondta, hogy emellett másik három játszótér is létrejött a mozgalomnak köszönhetően az elmúlt két évben. De iskolák gyarapodhattak, sok sporteszközt tudtak beszerezni az egyesületek is, továbbá
Az idei akcióban 27 jótékonysági szervezet, sportegyesület, egyházközségek és hasonló szervezetek számítanak az adományokra közhasznú projektjeik megvalósításához.
A tapasztalat az – mondta Elekes István –, hogy nem feltétlenül azok a nagykövetek a legsikeresebbek az adománygyűjtésben, akik ismertebb személyek, hanem azok az anyukák, önkéntesek, akik sok munkát tesznek bele, mert valóban szívügyüknek tartják az általuk népszerűsített célt.
Fesztiválhangulatban zajlik majd szombaton a 3. Fuss Neki! Gyergyó rendezvény. A Gyergyószentmiklósi Művelődési Ház előtti téren 10 órakor kezdődik a program a civil szervezetek bemutatkozásával, és 11-kor rajtolnak el a nagykövetek, hogy teljesítsék a felvállalt kilométereket. Zenél a Nest Együttes. A rendezvényről további részleteket a 3. Fuss Neki! Gyergyó Facebook-eseményénél találhatnak az érdeklődők.
Fontos tudni, hogy adományozni a helyszínen is lehet.
Az ország keleti és déli részén hűlt le igazán a hőmérséklet keddre virradóan, Székelyföldön az évszakhoz képest nem volt rendkívüli hideg, sőt.
Az 51 éves Ionela Tudor jelenleg a bukaresti ítélőtábla közigazgatási perekkel foglalkozó osztályát vezeti, illetve az intézmény alelnöki tisztségét is betölti.
Alsósófalva lesz a házigazdája idén a XXXIV. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatónak. A rangos megyei rendezvény évről évre a hagyományőrzés, és a közösségi összetartozás ünnepe.
A Szeben megyei Kürpöd (Chirpăr) település melletti patakba esett és meghalt hétfőn egy testvérpár, egy 6 éves kislány és egy 9 éves fiú.
Összesen 16 jogosítványt függesztettek fel, ugyanakkor 366 esetben szabtak ki büntetést gyorshajtókra az elmúlt héten – közli a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
A 2025–2026-os tanévre járó összesen 310,2 millió lej tanszertámogatást töltöttek fel a szociális elektronikus kártyákra – tájékoztatott hétfőn az európai projektekért és beruházásokért felelős minisztérium.
Országszerte felmelegedés várható a következő napokban, a jövő hét közepétől azonban ismét lehűl az idő; csapadékra a jövő héten lehet számítani – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat február 2. és 15. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Az Eurostat hétfőn közzétett adatai szerint 2024-ben az Európai Unió lakosságának csaknem egytizede (9,2 százalék) szembesült azzal a problémával, hogy nem tudta a komfortszintjének megfelelőre fűteni az otthonát.
Hétfőtől iható a csapvíz a Henri Coandă nemzetközi repülőtéren – tájékoztatott a Bukaresti Repülőtér-üzemeltető Vállalat.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn sárga jelzésű riasztást adott ki rendkívül alacsony hőmérsékletek és fagy miatt. A figyelmeztető előrejelzés kedd reggelig érvényes az ország több mint felében.
szóljon hozzá!