Kozán István
2017. május 19., 10:452017. május 19., 10:45
2017. május 22., 14:152017. május 22., 14:15
A mellékelt fényképen Adrian Jean Andrei-nak, Hargita megye prefektusának, pontosabban a családjának használatában álló két autó látható, amint a csíkszeredai Temesvári sugárúton felfestett helyen, tehát tilosban parkolnak.
Olvasónk felvétele
A fénykép néhány héttel ezelőtt készült, abban az időszakban, amikor kiderült, hogy a drákói szigornak köszönhetően több éven át jól működő csíkszeredai fizetéses parkolási rendszer úgy omlik össze, mint a kártyavár. Mint ismert, a parkolási szabályzó elfogadásáról szóló helyi tanácsi határozatot maga a prefektus támadta meg a bíróságon különböző jogi kifogásokra hivatkozva. Ha ragaszkodunk az idősíkhoz,
Mit mondhatnánk, igaza lett. Itt kell megemlíteni azt is, hogy a szabályzóval korántsem volt minden rendben, hiszen a megbírságolt autósok tucatjai nyertek pereket a parkolási bírságok miatt.
Tulajdonképpen a prefektus álláspontja, miszerint a szóban forgó tanácsi határozat nincs rendben jogi szempontból, azt mutatja, hogy a kormány képviselője megfelelő jogi keretek közé akarja terelni a szabályozást. Hogy az normálisan, korrekten írja körbe ki, mit és hová.
Csakhogy most azt tapasztaljuk, hogy
Ebben a kialakulóban lévő káoszban már csak a rendőrség tehet(ne) némi rendet, amennyiben napi rendszerességgel ellenőrzi például azt, hogy a kijelölt buszmegállókban állomásoznak-e személyautók, illetve mi a helyzet út szélén, sarkán vagy akárhol vészjelzőre kapcsolt járművekkel.
És mi van a parkoló autók mögé beálló, a biciklisávokra, járdákra, sőt szinte mindenhová parkoló gépkocsikkal?
Fontos a rend fenntartása, hiszen az már bebizonyosodott, hogy amennyiben nincs ellenőrzés, akkor a felfestett vonalak könnyen láthatatlanná válnak. Elég ha csak a mellékelt képre tekintünk...
Kozán István
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
Kozán István
Szánalommal nézem a politikusainkat, ahogy az egyik jókedvre buzdít, a másik a szilveszteri bakijait mutogatja vihorászva, a harmadik a hóréteg vastagságára büszke. Egyiktől sem hallom azt mondani, hogy „emberek, bocsánatot kérek az adóemelésekért”.
Kozán István
Borboly Csaba már a vizsgálat befejezése előtt megtalálta a hibást: a sajtót. Egy dolgot viszont elhallgat a politikus: a média mellett ő sem kérdőjelezte meg a csobotfalvi tragikus pásztorbalesettel kapcsolatos hivatalos rendőrségi információkat.
Kozán István
Heherészve, előítéletekre épülő székely vicceket olvasgatva gyűjt követőket egy podcastműsorban két csíkszeredai önkormányzati képviselő. Miközben tanácsosként egyetlen határozattervezetet sem nyújtottak be.
Kozán István
Tisztázzuk a legelején: a Sepsi OSK kiesése után a román sportsajtónak úgy kellett a titokzatos, egyetlen porcikájában sem román FK Csíkszereda a Superligába, mint egy falat kenyér. De mi, romániai magyarok hol vagyunk ebben a sokismeretlenes egyenletben?
Kozán István
Megyeitanács-elnökként gyöngyözte ki magából Biró Barna Botond a parajdi betonhiány hallatán, hogy az érintett „cégnek nincs mit keresnie Parajdon, szakmai arrogancia jellemzi őket”, meg egyébként is „Mars!”. Ennél azért többet várunk.
Kozán István
Minden kudarc egy esély is lehetne valami jobb kezdetére – valahogy így gondoltuk, miután végigszenvedtük a televízió képernyőjén keresztül a Sepsi OSK fociklub utolsó meccsét az első osztályban. Naivak voltunk.
szóljon hozzá!