
Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
A nyári érettségire beiratkozott diákok 97,6 százaléka vett részt csütörtökön a szaknak megfelelő választható tantárgyból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
2026. július 02., 17:362026. július 02., 17:36
A közlemény szerint a beiratkozott 124 749 diák közül 121 726-an jelentek meg a vizsgán – ismerteti az Agerpres.
A hiányzók száma 3023 volt, 13 diákot pedig csalás vagy csalási kísérlet miatt kizártak – közölte a minisztérium.
Pénteken lesz az utolsó vizsga, anyanyelvből mérik fel a nemzeti kisebbségekhez tartozó diákok tudását.
Elfogadta a felkérést a köztársasági elnöki tisztségre Baka András – közölte a kormányfő Facebook-oldalán szombaton.
Drón hatolt be szombat reggel Románia irányából Bulgária légterébe, majd a bolgár határtól mintegy 100 méterre felrobbant – közölte Rumen Radev miniszterelnök a bolgár biztonsági tanács ülése után.
Egy várakozó metrószerelvénybe is betévedt az a sérült vaddisznó, amely a mozgólépcsőn jutott le szombaton a Kossuth Lajos téri metróállomás peronjára, de egyik utas sem sérült meg – közölte a BKV Zrt. az MTI-vel.
A pénteki árcsökkenést követően szombaton is olcsóbb lett néhány banival a gázolaj a romániai töltőállomásokon, míg benzint szinten mindenhol az előző napi áron lehet tankolni.
Baka Andrást, a Legfelsőbb Bíróság korábbi elnökét jelöli köztársasági elnöknek a Tisza párt parlamenti frakciója.
Több, kővel megrakott uszályt süllyesztettek a Duna medrébe a csernavodai atomerőmű még működő kettes blokkjának üzemben tartása érdekében – írja a News.ro hírportál szombati közlése nyomán az MTI.
A Moody's elismerte azokat a fontos lépéseket, amelyeket Románia az elmúlt évben a költségvetési egyensúly megteremtése és a kiadások visszafogása érdekében tett – közölte a Facebook-oldalán Nicușor Dan.
Légköri instabilitásra, megerősödő szélre, viharokra és jelentős mennyiségű csapadékot hozó záporokra vonatkozó, sárga jelzésű riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A figyelmeztetés a székelyföldi megyéket is érinti.
Jelenleg 14 megye 133 településén korlátozzák a vezetékes vízellátást a rendelkezésre álló vízkészletek csökkenése miatt – derül ki a Román Vízügyi Igazgatóság (ANAR) péntek este közölt adataiból.
Csatlakozva az országos szintű energiatakarékossági mozgalomhoz – amelyre az energiaügyi minisztérium kérte fel a lakosságot és a nagyfogyasztókat –, a sepsiszentgyörgyi önkormányzat is visszafogja energiafogyasztását.
szóljon hozzá!