
Fotó: Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság
Közúti balesetben vesztette életét egy kiskorú szombat reggel Csíkszereda és Csíkcsomortán között.
2020. január 18., 10:202020. január 18., 10:20
2020. január 19., 11:212020. január 19., 11:21
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság első tájékoztatása szerint a tragédia 8 óra 25 perckor történt: egy járművezető autója kisodródott a 123E jelzésű megyei úton, majd a védőkorlátnak csapódott. Az ütközésben egy 11 éves kiskorú utas vesztette életét.
A város és Csomortán közötti csúszós útfelületről a tragédia helyszínétől kis távolságra egy Daewoo Matiz is az árokba sodródott.
Fotó: Pinti Attila
A hatósági vizsgálatok eredményeit ismertető Gheroghe Filip rendőrségi szóvivőtől megtudtuk, hogy a 39 éves, Csíkpálfalva községi nő vezette, Csomortán felől Csobotfalva irányába haladó Škoda Fabia megcsúszott az úttesten, majd a jármű a bal oldalával a menetiránya szerinti jobb oldalon lévő szalagkorlátnak ütközött. A gépkocsi az árokban állt meg. Az ütközésben egy 11 éves, szintén Csíkpálfalva községi lány vesztette életét. A sofőr nem volt alkohol befolyása alatt, az ügyben gondatlanságból elkövetett emberölés miatt indítanak eljárást – közölte a szóvivő.
A nagyszebeni gyermekkórház orvosigazgatója szerint az Oltalsósebes melletti erdőben közel kétnapos keresés után megtalált ötéves kisfiú azért maradhatott életben, mert nem érzékelte a veszélyt úgy, mint egy felnőtt.
A fogyatékossággal élő gyermekeknek nyújtott támogatások és az alacsony jövedelmű családok egyes szociális juttatásainak összege 2026 májusától nő; a kedvezményezettek már ebben a hónapban a megemelt összegeket kapják.
A parlament két házának együttes házbizottsága csütörtökön előzetesen jóváhagyta az uniós SAFE program keretében finanszírozott belügyminisztériumi, illetve a hírszerzési tevékenységekhez kapcsolódó beruházások közbeszerzési eljárásainak elindítását.
Orbán Anita külügyminiszter Oroszország budapesti nagykövetének azt mondta, Magyarország számára teljességgel elfogadhatatlan, hogy most már a magyarok által lakott Kárpátalját is támadják.
Visszautasítja a Maros Megyei Tanács a kolozsvári légikikötő azon vádjait, hogy tisztességtelen versenyelőnyhöz juttatja a marosvásárhelyi repülőteret. A vitatott kérdés: kilencmillió eurós támogatás turizmusra, tízmillió lej működésre.
Erősödött csütörtökön a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,04 banival (0,01 százalékkal) 5,2052 lejre csökkent a szerdai 5,2056 lejről.
A PSD szerint Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnöknek le kell mondania a tisztségéről, és vállalnia kell a politikai felelősséget, amiért olyan személyt nevezett ki a Román Vámhatóság élére, aki ellen eljárás indult korrupciós bűncselekmények gyanújával.
Traian Băsescu volt államfő szerint az egyetlen megoldás a jelenlegi politikai válságból való kilábalásra a korábbi kormánykoalíció működésének helyreállítása.
Ismét megszervezik a Tájházak hetét, amely során húsz helyszínen várják programokkal az érdeklődőket Hargita megyében.
Egy 13 éves lány megerőszakolásával gyanúsítanak két küküllővári kamaszt.