
A Bolyai alá tartozik, de külön épületben működik a volt katolikus iskola
Fotó: Rab Zoltán
Klinikai pszichológiai vizsgálat után térhet vissza vagy sem az iskolapadba az a diák, aki a múlt héten egy buliban megszúrta három társát. Kettő közülük kórházba került, megoperálták őket, jelenleg már otthon lábadoznak. Az iskola belső vizsgálatot, a rendőrség bűnügyi eljárást indított.
2022. november 10., 17:552022. november 10., 17:55
2022. november 10., 17:552022. november 10., 17:55
A volt marosvásárhelyi katolikus iskola diákjainak buliján, amit gólyabál előzött meg, az egyik diák a szórakozóhely előtt megszúrta három társát. Kettő kórházba került, múlt pénteken megoperálták őket,
A katolikus iskola jelenleg a Bolyai Farkas Elméleti Líceumhoz tartozik, annak alegységeként működik, a Mihai Viteazul utcai épületben lévő alegységként emlegetik. Ezért a Bolyai igazgatóját, Hajdú Zoltánt arra kértük, mondja el, mi történt az incidens óta az iskolában.

Megkéselte két tizenhat éves diáktársát a marosvásárhelyi katolikus iskola egyik tizenhét éves tanulója csütörtök éjjel egy Sinaia utcai szórakozóhely udvarán. A két sérültet kórházba vitték, megműtötték, állapotuk stabil.
Az igazgató újfent hangsúlyozta, hogy a gólyabált követő bulit nem az iskola szervezte, senki nem kért tőle engedélyt, hogy ezt megszervezzék, így tulajdonképpen egy
A járványidőszak előtt szokás volt az afterpartykat is bejelenteni az igazgatóságon és felírni, hogy kik azok a tanárok, akik ott lesznek, illetve tisztázni, hogy azok vállalnak-e felelősséget a buliban történtekért vagy sem. Ilyen
„Belső kivizsgálást indítottunk, hogy tisztázzuk az eseményen jelenlévő tanárokkal, mit tudnak, mit láttak. Ők nem tanári minőségükben vettek részt az eseményen, hanem magánemberként, ezt nyilatkozatban is megerősítik, ha szükséges. Ezenkívül
Hajdú Zoltán azt is elmondta, hogy eddig egyik iskolában sem voltak különösebb fegyelmi gondok, így nem tartják indokoltnak, hogy változtassanak a rendszabályon, esetleg nagyobb szigorúsággal ellenőrizzék a diákokat.
Az iskolaigazgatótól megtudtuk, hogy hétfőn a késelő diák édesapja ügyvéd jelenlétében volt nála, hogy megbeszéljék, mi legyen a következő lépés. Az iskolaigazgató azt kérte, hogy
Amíg ez nem történik meg, addig nem kell részt vennie a tanórákon.
Az igazgató a rendőrségtől is kérte, hogy tájékoztassák az iskolát a kivizsgálás eredményeiről.
Az esemény másnapján a rendőrségi közleményében az állt, hogy bűnügyi eljárás indult ütés és más agresszió elkövetése miatt. A Maros megyei rendőrség sajtószóvivőjétől, Aurica Sabăutól megkérdeztük, hogy milyen fejlemények vannak az egy hete történt ügyben. Az illetékes viszont azt mondta, hogy az ügy kivizsgálása még folyamatban van, így nem oszthat meg további részleteket. Azt sem tudta megmondani, hogy mikorra várható a kivizsgálás befejezése és az esetleges vádemelés.

Haladéktalanul vizsgálatot indít az iskola fegyelmi bizottsága a Marosvásárhelyen csütörtök éjjel, diákok között történt késeléses összetűzés kapcsán.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
1 hozzászólás