A Bolyai alá tartozik, de külön épületben működik a volt katolikus iskola
Fotó: Rab Zoltán
Klinikai pszichológiai vizsgálat után térhet vissza vagy sem az iskolapadba az a diák, aki a múlt héten egy buliban megszúrta három társát. Kettő közülük kórházba került, megoperálták őket, jelenleg már otthon lábadoznak. Az iskola belső vizsgálatot, a rendőrség bűnügyi eljárást indított.
2022. november 10., 17:552022. november 10., 17:55
A volt marosvásárhelyi katolikus iskola diákjainak buliján, amit gólyabál előzött meg, az egyik diák a szórakozóhely előtt megszúrta három társát. Kettő kórházba került, múlt pénteken megoperálták őket,
A katolikus iskola jelenleg a Bolyai Farkas Elméleti Líceumhoz tartozik, annak alegységeként működik, a Mihai Viteazul utcai épületben lévő alegységként emlegetik. Ezért a Bolyai igazgatóját, Hajdú Zoltánt arra kértük, mondja el, mi történt az incidens óta az iskolában.
Megkéselte két tizenhat éves diáktársát a marosvásárhelyi katolikus iskola egyik tizenhét éves tanulója csütörtök éjjel egy Sinaia utcai szórakozóhely udvarán. A két sérültet kórházba vitték, megműtötték, állapotuk stabil.
Az igazgató újfent hangsúlyozta, hogy a gólyabált követő bulit nem az iskola szervezte, senki nem kért tőle engedélyt, hogy ezt megszervezzék, így tulajdonképpen egy
A járványidőszak előtt szokás volt az afterpartykat is bejelenteni az igazgatóságon és felírni, hogy kik azok a tanárok, akik ott lesznek, illetve tisztázni, hogy azok vállalnak-e felelősséget a buliban történtekért vagy sem. Ilyen
„Belső kivizsgálást indítottunk, hogy tisztázzuk az eseményen jelenlévő tanárokkal, mit tudnak, mit láttak. Ők nem tanári minőségükben vettek részt az eseményen, hanem magánemberként, ezt nyilatkozatban is megerősítik, ha szükséges. Ezenkívül
Hajdú Zoltán azt is elmondta, hogy eddig egyik iskolában sem voltak különösebb fegyelmi gondok, így nem tartják indokoltnak, hogy változtassanak a rendszabályon, esetleg nagyobb szigorúsággal ellenőrizzék a diákokat.
Az iskolaigazgatótól megtudtuk, hogy hétfőn a késelő diák édesapja ügyvéd jelenlétében volt nála, hogy megbeszéljék, mi legyen a következő lépés. Az iskolaigazgató azt kérte, hogy
Amíg ez nem történik meg, addig nem kell részt vennie a tanórákon.
Az igazgató a rendőrségtől is kérte, hogy tájékoztassák az iskolát a kivizsgálás eredményeiről.
Az esemény másnapján a rendőrségi közleményében az állt, hogy bűnügyi eljárás indult ütés és más agresszió elkövetése miatt. A Maros megyei rendőrség sajtószóvivőjétől, Aurica Sabăutól megkérdeztük, hogy milyen fejlemények vannak az egy hete történt ügyben. Az illetékes viszont azt mondta, hogy az ügy kivizsgálása még folyamatban van, így nem oszthat meg további részleteket. Azt sem tudta megmondani, hogy mikorra várható a kivizsgálás befejezése és az esetleges vádemelés.
Haladéktalanul vizsgálatot indít az iskola fegyelmi bizottsága a Marosvásárhelyen csütörtök éjjel, diákok között történt késeléses összetűzés kapcsán.
Szombaton elment otthonról, és nem tért vissza az a 16 éves marosvásárhelyi fiú, akit vasárnap már a rendőrséggel kerestetnek.
Amit tudtunk megmutattunk: közvetítettük élőben, beszámoltunk róla, képtörténetben meséltük el, most pedig videóban foglaljuk össze. Idén ilyen volt a szabadtéri ételszentelés Csíkszeredában. Jövőre ugyanitt, ugyanennyien?
Virágvasárnapi olajágszenteléssel és Szent Péter téri pápai áldással kísérve beszélgettünk a római Német–Magyar Kollégium spirituálisával, a csíkdánfalvi születésű Vízi Elemér atyával.
Sepsiszentgyörgyön is szabadtéren szentelték meg a húsvéti eledeleket vasárnap reggel. Az ünnepi pillanatokon több mint ezren vettek részt, köztük román ajkú hívek is.
A már jól bevált forgatókönyv szerint, békésen, fegyelmezetten zajlott le a magyar nyelvterület legnagyobb létszámú húsvéti eledelszentelése Csíkszeredában.
Ezrek részvételével tartották meg idén is a Kárpát-medence legnagyobb ételszentelését Csíkszereda főterén. Tamás József, nyugalmazott segédpüspök kiemelte: úgy üljünk asztalhoz, hogy ott magával Jézus Krisztussal találkozunk.
Csíkszeredaiak és más településekről érkezők ezrei népesítik be évek óta a Szabadság teret és környékét húsvétvasárnap reggel. Ünneplőben, katonás rendben sorakoznak fel egymás mellé, a húsvéti ételekkel megrakott kosaraikkal, hordozóikkal.
A kutatók abban többnyire egyetértenek, hogy a tojás a Kr. u. 4. századtól már biztosan kapcsolódik a húsvéthoz, miután bekerült a szentelmények közé. De már jóval a kereszténység előtt díszítették azokat, és az ősi motívumok még ma is használatosak.
Hargita megyei tűzszerészek szálltak ki szombaton Madéfalvára, ahonnan egy fel nem robbant, feltételezhetően második világháborús lövedéket szállítottak el egy mezőgazdasági területről.
Mintegy húsz hektáron szétterjedt tarlótűz megfékezéséhez riasztották a Hargita megyei tűzoltóság maroshévízi egységét és a környékbeli önkénteseket nagyszombat délután.
1 hozzászólás