
Fotó: Veres Nándor
Hargita megyében a nyolcadik osztályos diákok mindkét eddig lezajlott próbavizsgáján több mint 96 százalékos volt a jelenlét.
2015. február 24., 17:462015. február 24., 17:46
Hétfőn román nyelv és irodalomból, kedden matematikából írtak a nyolcadikosok az országos felmérés próbavizsgái keretében. Bartolf Hedvig tanfelügyelő közölte, Hargita megyében hétfőn 96,9, kedden 96,7 százalékos volt a részvétel a felméréseken. A jelenlét nagyon jó, problémát a vizsga lefolyásával kapcsolatosan sehonnan nem jeleztek a tanfelügyelőségnek – összegezte a tanfelügyelő. A csíkszeredai Petőfi Sándor Általános Iskola igazgatója, László Károly arról számolt be, hogy felborította az iskola életét a vizsgák megszervezése, nehezen tudták biztosítani a felvigyázókat, de végül sikerült átszervezéssel ezt megoldani.
A nyolcadik osztályosok számára szerdán az utolsó vizsga zajlik, magyar nyelv és irodalomból írnak. Az eredményeket március 6-án teszik közzé. Amint arról beszámoltunk, idén beírhatók a naplóba a próbavizsgán elért jegyek, ha a diákok ezt igénylik.
Kihívás lesz a csíkszeredai kutyamenhely további működtetése a Pro Animalia Alapítvány megszüntetése után, ugyanis a városi létesítménybe befogott kutyák többségét eddig ők vették örökbe. A befogadóképességük is kisebb, mint az alapítványé volt.
Három személygépkocsi ütközött össze Csíkszereda közelében, a 13A jelzésű országúton szerda délután. Két sérültet szállítottak kórházba, egy időre teljesen lezárták az útszakaszt.
Idén is elindul a Boldogasszony zarándokvonat a Misszió Tours Utazási Iroda és a MÁV Személyszállítási Zrt. közös szervezésében a csíksomlyói pünkösdi búcsúba.
Vizsgálatra érkezett a csíkszeredai kórházba az a hölgy, aki kedd reggel rosszul lett az intézmény parkolójának bejáratánál, majd a helyszínen életét vesztette. Az eset során az autója irányíthatatlanná vált, több jármű is megrongálódott.
A csíksomlyói Márkos András képzőművésznek állított emléket a Csíki Székely Múzeum, az emlékkiállítás katalógusát csütörtökön mutatják be a Mikó-várban.
Már erős szagot árasztott egy 47 éves férfi bomlásnak indult holtteste egy csíkszeredai lakásban, amikor megtalálta a rendőrség hétfőn. A holttestet boncolás céljából elszállították, és vizsgálják a halál körülményeit.
Táncelőadás, ünnepi hangverseny és filmvetítés is szerepel a csíkszeredai Magyar Kultúra Napja programsorozatában január 22. és 24. között.
Látványos és ritka természeti jelenséget figyelhettünk meg hétfő éjszaka az ország több pontján, köztük a Madarasi Hargitán is: az erős geomágneses vihar következtében az északi fény Székelyföldről is láthatóvá vált.
Tetemes összeget kell hozzárendelnie a megnyert pályázati forrásokhoz Csíkszereda önkormányzatának, hogy felújíthassa a Nagy István festő sétány teljes lakóövezetét. Hétfőn rendkívüli tanácsülésen módosították a munkálatok megvalósíthatósági tanulmányát.
Közel harminc évnyi tevékenység után megszűnik a tapolcai részen kutyamenhelyet is üzemeltető csíkszeredai Pro Animalia Alapítvány – jelentette be Facebook-oldalán maga a szervezet. Az okról egyelőre nem közöltek konkrétumot.
szóljon hozzá!