Augusztusra elkészülhet Csíkszeredában a Szabadság és a Majláth Gusztáv Károly tér felújítása, valamint a két teret összekötő sétány is. A Petőfi utca felújítása valószínűleg jövőre marad – a polgármester azt szeretné, ha először a tereken elkezdett munkát befejeznék, és ezután kerülne sorra a sétálóutca arculatváltása.
2012. március 13., 14:412012. március 13., 14:41
2012. március 13., 15:152012. március 13., 15:15
Az integrált városfejlesztési terv részeként tavaly nyáron a csíkszeredai Szabadság, illetve Majláth Gusztáv Károly tereken kezdődött meg a teljes felújítás, kiegészítve később a borvízforrások utáni kutatófúrásokkal. A Szabadság téren az esővíz-elvezető rendszer és a beton támfalak elkészülte után már a térkövezés is elkezdődött ősszel, a másik helyszínen szintén esővíz-elvezető rendszer készült, és lebontották a régi támfalakat.
A munka tavasszal folytatódik, Ráduly Róbert Kálmán polgármester szerint a két tér, valamint az ezeket összekötő, a Temesvári sugárút egy részét érintő sétány a nyáron elkészül – a városnapi rendezvényeket is meg lehet tartani ezen a területen. Kiegészítésekre azért még szükség lesz később is, mert nem készül el az idén a Szabadság térre tervezett Márton Áron-szoborcsoport sem, ennek kivitelezése hosszabb időt igényel.
A Petőfi Sándor utca jövőre maradhat
Valószínűleg várni kell még a Petőfi utca felújítására, amely szintén szerepel az integrált városfejlesztési tervben. A polgármester úgy fogalmazott, egy nagy kérdés, hogy nekivág ennek a város, vagy nem ebben az évben. „Szerintem a jövő évre kellene ezt halasztani, és először befejezni a tereken elkezdett munkát” – közölte véleményét Ráduly. Hozzátette, a Petőfi utcában tervezett munkálatok az ott zajló kereskedelmi tevékenység számára akadályt jelentenek, ezért kell úgy ütemezni a felújítást, hogy egy idényben, néhány hónap alatt megtörténjen.
A jövő évre marad a szintén a városfejlesztési tervben szereplő, a Szabadság tér oldalán, a Szakszervezetek Művelődési Háza és a művészeti iskola mellett elvezető útszakasz felújítása is. Ráduly szerint a művészeti iskola tornatermének megépítése ebben az évben nem egy reális elvárás, és mivel a burkolat elkészítése csak a tornaterem építése után történhet meg, meg kell várni ezzel a következő évet.
Hozzátette, a kormány úgy ellehetetlenítette a közbeszerzési eljárások rendszerét, hogy három hónapja próbálják az elektronikus közbeszerzési rendszerben (SEAP) megjelentetni a központi park felújításához szükséges közbeszerzési eljárást is, de eddig nem sikerült.
A patakmederben találták meg egy férfi holttestét a Csíkszentgyörgy községhez tartozó Menaságújfaluban szerdán este, a halálának körülményeit még vizsgálják.
Alapos külső és belső átalakuláson esik át a Csíki Játékszínnek és a Hargita Székely Néptáncszínháznak otthont adó épület. A szerdai építőtelep-bejáráson kiderült: restaurált művészeti értékek is várják majd a közönséget a nyári átadás után.
Jogerőssé vált az a bírósági végzés, amely hatályon kívül helyezte a tusnádfürdői önkormányzat azon határozatát, amellyel a város kisajátította a Csukás-tó területét. A városvezetés eleget tesz ennek, de a kisajátítás újraindítására készül.
Nem lehet kizárni, hogy megváltozhat a csíkszeredai Octavian Goga sétány, de akár a főgimnázium neve is, mert törvény tiltja, hogy a fasiszta propagandával kapcsolatba hozható személyekről köztereket, intézményeket nevezzenek el.
A kolbászkészítésre is igaz, hogy ahány ház, annyi szokás – kinek sósabban, kinek paprikásabban ízlik jobban a termék.
A tavalyi megszorítások után idén is csak mértékkel biztosítják a finanszírozást a csíkszentkirályi tanuszoda folyamatban levő építésére, így várhatóan lassú lesz az előrehaladás. Ha minden jól megy, legalább félig elkészülhet a beruházás.
Az átlagosnál is jobban megviselte a Csíkszereda peremterületein levő makadámutakat a szigorúbb téli időjárás. Az ideiglenes sürgősségi beavatkozáshoz keresik a megoldást, de nagyobb javítás csak a több hónap múlva lehetséges.
A medvék által oly gyakran látogatott Tusnádfürdőn állították fel a turistalátványosságnak szánt, négy méter magas medveszobrot. Az impozáns fémalkotást szerdán avatták fel.
Jelenleg nem lehet módosítani az adók mértékén – tudomásul vette a csíkszeredai képviselő-testület keddi azonnali ülésén a pénzügyminisztérium hivatalos levelét.
Baleset történt Szentegyháza és Csíkszereda között kedden délelőtt, egy ember megsérült.
szóljon hozzá!