
Csíkszeredában csütörtökön kezdődik a Csíki Jazz Nemzetközi Jazzfesztivál
Fotó: Csíki Jazz
Elkezdődik csütörtökön Csíkszeredában a Csíki Jazz Nemzetközi Jazzfesztivál. A fesztiválra jegyek és bérletek elővételben a bilete.ro oldalon vásárolhatók, a fesztivál ideje alatt pedig a Mikó-várban. A fesztivál mindhárom napjára érvényes bérlet mellett napijegyek is kaphatók.
2023. július 26., 11:542023. július 26., 11:54
A fesztiválról minden információt megtalálnak a jazzfestival.ro weboldalon és a Csíki Jazz Facebook-oldalán. Az esemény Facebook-oldalán egy nyereményjáték is működik, belépőt lehet nyerni. 13 év alatti gyerekeknek ingyenes a belépés, a diákoknak és nyugdíjasoknak pedig a helyszínen jelentős kedvezménnyel válthatók jegyek.
A programról a következőket érdemes tudni: csütörtökön 18 órától a Kulisszában Szakács Erika Quartet lép fel, majd meglepetésvendég következik, aztán a napot jam session zárja az ANT-ban (magtár); pénteken 18 órától a Mikó-várban: Bohém Trió, Immortal Onion, Nils Petter Molvaer Group koncert lesz; a napot ezúttal is jam session zárja (ANT). A szombati program: 17.30-tól a Kulisszában Florian „Moșu” Lungu – Jazz Talk; 18 órától a Mikó-várban Anamaria Galea Trio; Mario Bakuna & Edmundo Carneiro (Brazíliából); Kéknyúl (Egyesült Államok, Magyarország); a napot jam session zárja az ANT-ban. Vasárnap 18 óra, Mikó-vár: Luiza Zan, Cotton Club Singers, Dés László & Random Trip; a napot ismét jam session zárja az ANT-ban. Hétfő, 18 óra, Kulissza: Dés László-közönségtalálkozó, majd 20 órától: Vibe Changers.
Két esetkocsival szálltak ki a tűzoltók pénteken este Szászrégenben egy kigyúlt faanyag-szárítóhoz.
Hiányos tollazattal került a marosvásárhelyi Milvus Csoport rehabilitációs központjába egy kis tengelic, két hónapra van szüksége, amíg felépül. A madarat ragasztócsapdával fogták be.
Székelykeresztúri cégeknél vizsgálódtak a rendőrök és erdészek, jelentős pénzbírságot róttak ki és faanyagot is elkoboztak.
Marosvásárhelyen vasárnap 832-en fognak vizsgázni az egészségügyi minisztérium által kiírt rezidens orvosi helyekre.
Az ügyészek állítása szerint a boncolás eredményei azt mutatják, hogy a 2 éves kislány halála krónikus betegsége miatt következett be a fogászati kezelése során.
A Román Nemzeti Bank (BNR) a korábbi 8,8 százalékról 9,6 százalékra módosította a 2025 végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2026 végére pedig a korábbi 3 százalék helyett 3,7 százalékos inflációra számít – nyilatkozta pénteken Mugur Isărescu.
Ismét Csíkszeredában mérték az ország leghidegebb hajnali értékét, de fagypont alá kúszott a hőmérő mutatója Székelyföld más településein is.
A bukaresti rendőrség tájékoztatása szerint egy mélyaltatásos beavatkozás közben a gyermeknek leállt a szívműködése és a légzése és nem tudták újraéleszteni.
Nem sikerült közös nevezőre jutni a bírói és ügyészi különnyugdíjak reformjáról a Cotroceni-palotában zajlott szerdai tárgyalásokon – közölte csütörtök este Ilie Bolojan.
A kormány jövő héten közvitára bocsátja a közigazgatási reform tervezetét – jelentette ki csütörtök este a miniszterelnök.
szóljon hozzá!