Fotó: Veres Nándor/MTI
A kultúra közösséget épít, hiszen nem csak a festmények, a zenedarabok a része, hanem a beszélt, énekelt, táncolt anyanyelv is, mely közösséget teremt – mondta a kultúráért és innovációért felelős miniszter csütörtökön Tusnádfürdőn.
2023. július 20., 22:422023. július 20., 22:42
Csák János a kultúra közösségteremtő erejét A kultúra bölcsője és a bölcső kultúrája – a kulturális értékek átadása, a nemzeti és kulturális identitás megerősítésének lehetőségei a családokban című beszélgetésen emelte ki, amelyen Kardosné Gyurkó Katalinnal, a Nagycsaládosok Országos Egyesületének elnökével vett részt. Rámutatott, hogy
A magyar kultúra gazdagságára is ráirányította a figyelmet, ehhez bármilyen élethelyzetben lehet nyúlni, ha vigaszra, bátorításra van szükség, mindig akad egy vers, dal, amely az ember eszébe jut – mondta. Csák János arra is kitért, hogy
Kardosné Gyurkó Katalin arról beszélt, hogy az által vezetett egyesület kultúrmissziót is betölt, hiszen a kulturális rendezvényeket népszerűsíti a nagycsaládosok körében, a magyar kultúra átörökítését szorgalmazza.
A Nemes Attila szerkesztő moderálta beszélgetésen a pénzügyi kultúra fontosságáról is szó esett, de olyan témákra is kitértek az előadók, mint az önreflexió, a proaktivitás és az emberben lakozó potenciál kiteljesítése. Csák János az esemény után a közmédiának nyilatkozva elmondta: a kultúra azt is magába foglalja, ahogyan az ember él, és bár az iskolában nagyon sok tárgyi ismeretet sajátít el, az élethez való készségeket a családban tanulja.
– világított rá a miniszter, aki szerint a magyar kormány ezért támogatja kiemelten a családokat.
– mondta. Az MTI kérdésére arról beszélt, hogy
Fotó: Veres Nándor/MTI
„Nem tudom elfogadni, hogy többféle magyar kultúra lenne” – jelentette ki, hozzátéve, hogy
Kifejtette: ha az ember a nemzeti hovatartozása miatt nyomás alatt van, megpróbál visszanyúlni oda, amibe kapaszkodhat, ez pedig a kultúra és a barátok, közösség.
– mondta, hozzátéve, hogy más határon túli területekre is ez a jellemző.
– összegzett.
Nicușor Dan független elnökjelölt az urnazárás után vasárnap este kijelentette, hogy az elnökválasztáson a „mélyreható” változást akaró közösség győzött Romániában.
George Simion vasárnap este, a második elnökválasztási forduló 21 órai exit poll felmérések eredményeinek közzététele után kijelentette, hogy a valós változást akaró román nép nevében magának követeli a választási győzelmet.
Míg a szavazatszámlálás kezdetén alig pár százalék volt a különbség a két jelölt között, a részeredmények folyamatos feldolgozása során Nicușor Dan egyre nagyobb előnyre tesz szert. De lássuk, hogy mit hoz majd a reggel.
Az exit poll eredmények alapján a függetlenként indult Nicușor Dan, Bukarest főpolgármestere a szavazatok 54 százalékát, míg George Simion, az AUR elnökjelöltje 45 százalékát szerezhette meg.
Példátlanul felfokozott hangulatban zajlott az elmúlt két hét, az elnökválasztás két fordulója közötti időszak. Hamarosan kiderül, hogy miért is.
Székelyföld egyik utolsó, teljes felújításra váró erődtemplomát kikezdte az idő vasfoga, de méltóságából nem veszített. Az Árkos fölött őrködő szakrális épületegyüttes helyén már a kezdetekben is unitárius templom állhatott.
Romániai idő szerint vasárnap 18:30-ig több mint 1,5 milió román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Mivel a szavazólapok mindenütt azonosak, a választók bárhol leadhatják voksukat – a következő két órában még nagyon sokan elmehetnek szavazni.
Vasárnap összesen 140 lehetséges választási incidensről érkezett bejelentés a belügyi szervekhez.
Vasárnap 17 óra 30 percig a választói névjegyzékben szereplők 53,39 százaléka, azaz 9,6 millió választópolgár szavazott az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
szóljon hozzá!