
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Tűz ütött ki egy lakóházban a Maros megyei Fehéregyházához tartozó Sárpataki úton, vasárnap hajnalban. Egy nő bennégett az épületben.
2021. január 24., 09:442021. január 24., 09:44
A lángok nem sokkal 5 óra csaptak fel, a helyszínre a Maros megyei tűzoltóság segesvári alegysége szállt ki. Az épület mintegy 60 négyzetméternyi felülete lángolt a tűzoltók kiérkezésekor, egy 12 négyzetméter alapterületű szoba már kiégett.
A tüzet sikerült eloltani, de a házban tartózkodó személy életét nem sikerült megmenteni. Ahogy Dan Petru Daniel, a Maros megyei tűzoltóság szóvivője tájékoztatott, egy 55 év körüli nő elszenesedett holttestét találták meg az épületben.
Ugyancsak vasárnap egy másik tűzesethez is riasztották a Maros megyei tűzoltókat. Dicsőszentmártonban a Gyár utcában egy lakóház teteje 10 négyzetméteren égett le. Itt személyi sérülés nem történt.
A tarlótüzek veszélyesek, átterjedhetnek védett területekre, háztartásokra – figyelmeztetnek a Maros megyei tűzoltók a tavasz apropóján, amikor hirtelen megnő a tarlótüzek száma.
Bogdan Ivan energiaügyi miniszter szombaton azt nyilatkozta: „rendkívül fontosnak” tartja, hogy Romániában az üzemanyag ára ne érje el a két számjegyű tartományt.
Szombaton délután közúti baleset történt a Marosvécshez tartozó Disznajón, ahova két mentőautó szállt ki.
Közlekedési balesetben volt érintett Bukarestben Alexandru Nazare pénzügyminiszter – értesült az Agerpres rendőrségi forrásokból.
Személyautóval ütközött egy mentőautó szombaton Nagyszebenben. A balesetben heten voltak érintettek, köztük egy kiskorú.
Felszentelték és a közösség szolgálatába állították Fogaras városának új ékszerét, az evangélikus óvodát és oktatási központot. A magyar gyerekek jövőjét szolgáló intézmény a Kárpát-medencei Óvodafejlesztési Program keretében újult meg.
Tavaly 11 százalékkal csökkent a bűnözés Romániában 2024-hez képest – közölte Cătălin Predoiu tárcavezető a belügyminisztérium 2025-ös tevékenységi mérlegét ismertető eseményen.
Csaknem 600 jobbkormányos autó sofőrjét bírságolták meg a rendőrök egy ellenőrzés során különféle szabályszegések miatt.
Elindította a belügyminisztérium a prefektusi hivatalok személyi állományának átalakítására irányuló eljárást.
A szállításügyi miniszter március 6-án aláírta az építkezési engedélyét a segesvári kerülőútnak – jelentette be közösségi oldalán a város polgármestere, Iulian Sîrbu. Maros megyében ez lesz az első kerülőút.