
Fotó: Sapientia EMTE Kolozsvár
Jelentős könyvadománnyal gazdagodott a Sapientia Kolozsvári Karának jogi szakkönyvtára. A több mint 700 könyvtári egységből álló támogatás a Magyar Országos Közjegyzői Kamara (MOKK) által felajánlott jogi szakkönyveket, valamint a dr. Rokolya Gábor budapesti közjegyző jogi szakkönyvtárából összeállított adományt tartalmazza. Az egyetem rektora kedden vehette át az adományt.
2021. február 03., 15:502021. február 03., 15:50
2021. február 03., 16:052021. február 03., 16:05
A könyvadomány Dósa Elek: Erdélyhoni jogtudomány I–III. című reprint kiadványának száz példányát tartalmazza, amellyel az adományozó kamara célja a ma már nehezen fellelhető jogi szakmunka hozzáférhetővé tétele volt az erdélyi magyar jogászképzésben.
Dr. Rokolya Gábor közjegyző adománya 579 magyar és idegen nyelvű jogi szakkönyvet, lexikonokat, történelmi monográfiákat, 65 évfolyam történeti és külhoni helytörténeti folyóiratot, illetve hat CD-t tartalmaz.
Fotó: Sapientia EMTE Kolozsvár
A Sapientia 2010-ben indította a kolozsvári karán a kétnyelvű jogászképzést. 2018. áprilisában Tóth Ádám, a MOKK elnöke és Rokolya Gábor, a kamara kulturális bizottságának elnöke a Sapientia EMTE Kolozsvári Karán tettek látogatást egy szoboravatás miatt.
A küldöttség tagjai ottlétük során úgy döntöttek, hogy felkarolják az egyetemi könyvtár jogi gyűjteményének korszerűsítését az elkövetkezendő években. Ezen elhatározásuk eredménye, hogy a jogász hallgatók szakkönyvtára folyamatosan bővül Kolozsváron.
Több mint száz utas volt azon a vonaton, amelynek kigyulladt a mozdonya kedden délután.
Tiltakozik a Legfelsőbb Igazságszolgáltatási Tanács (CSM) az új közalkalmazotti bértörvény tervezete ellen, amely a testület szerint „végérvényesen aláássa” az igazságszolgáltatás működését.
A gázolaj ára – az elmúlt egy évben először – a benzin ára alá csökkent a Rompetrol töltőállomásain, miután a kazah vállalat az elmúlt napokban 25 banival csökkentette a dízel üzemanyag literenkénti árát, miközben a benzin árát változatlanul hagyta.
A hazai színházi világ legrangosabb szakmai elismeréseit osztották ki hétfőn a bukaresti UNITER-gálán, ahol több erdélyi magyar alkotó és művész is elismerésben részesült.
Manipulációnak nevezte kedden Kelemen Hunor RMDSZ-elnök a Demeter András volt kulturális miniszter körüli botrányt, amelyet szerinte egy kontextusából kiemelt kijelentés robbantott ki.
Elhunyt Varró Éva pszichológus – adta hírül a Kolozsvár központú J.L. Moreno Pszichodráma Társaság (Societatea de Psihodramă J.L. Moreno). A szakembert 2024. augusztus 20-án Pro Urbe díjjal tüntette ki a csíkszeredai városvezetés.
Az RMDSZ akkor fogja eldönteni, hogy támogatja-e a jövendőbeli miniszterelnök-jelöltet, amikor kiderül, hogy mik a tervei – jelentette ki kedden Kelemen Hunor.
Életbe lépett a vágányzár az Újtusnád és Csíkszentsimon közötti vasútvonalon, amely egészen szeptember 16-ig tart majd, ezalatt az utasokat autóbuszok szállítják majd Csíkszereda és Újusnád között. Egy vasúti hidat kell újjáépíteni.
Meghalt egy 36 éves nő a Kolozs megyei Aranyoslóna településen, miután megkéselték egy több személyt érintő spontán összetűzésben – tájékoztatott kedden a megyei rendőrség.
szóljon hozzá!