A munkavállalok egyre inkább tisztában vannak vele, hogy milyen béreket várhatnak el. Képünk illusztráció
Fotó: Pixabay
Már nem irreálisan magasak a bérelvárások Romániában: a munkavállalók többsége úgy véli, hogy legtöbb nettó 3000 lejes fizetést érdemel – derül ki az eJobs állásközvetítő portál friss felméréséből. A különböző kiegészítő juttatások azonban továbbra is szerepelnek az elvárások között, legtöbben ételjegyeket és ünnepi prémiumokat szeretnének kapni, illetve a rugalmas munkaprogramot is fontosnak tartják.
2019. december 14., 16:242019. december 14., 16:24
A lakosság bérekkel kapcsolatos elvárásait vizsgálta friss felmérésében Románia legrégebbi állásközvetítő portálja, az eJobs. A közel 1500 személy megkérdezésével végzett kutatás meglepő eredményt szült: a csökkenő bérelvárások következtében
A felmérés készítői arra voltak kíváncsiak, hogy a válaszadók szerint milyen összegű béreket érdemelnének szakmai tapasztalatuk és foglalkoztatási területük szerint. A többség, 57 százalék úgy vélte, hogy az ideális bér legtöbb nettó 3000 lej lenne. Pontosabban 20 százalékuk 1500 és 2000 lej közötti összeget nevezett meg, 17 százalékuk 2000 és 2500 lej közöttit, további 20 százalékuk pedig 2500 és 3000 lej közöttit.
Akadtak persze olyanok is, akik ennél magasabb összegeket tartottak elfogadhatónak. A válaszadók kevéssel több mint negyede úgy vélte, hogy 3000 és 4000 lej közötti bért érdemelne, 9 százalékuk 4000 és 5000 lej közötti összeget nevezett meg, 4 százalékuk 5000 és 6000 lej közöttit, 3 százalékuk 6000 és 8000 lej közöttit, 2 százalékuk pedig 8000 és 10 000 lej közöttit.
A különböző béren kívüli juttatások közül legtöbben ételjegyeket (72,5 százalék) és ünnepi prémiumokat (70 százalék) szeretnének kapni. Emellett sokan tartották fontosnak a magánklinikai szolgáltatások biztosítását, a 13. fizetést, a fitneszbérletet, a csapatépítő programokat vagy a különböző kedvezményeket a partnercégeknél.
Bogdan Badea, az eJobs vezérigazgatója az eredményekkel kapcsolatosan elmondta: a látszat ellenére a munkavállalók igényei egyre közelebb állnak a valósághoz. Tehát
Ehelyett a kiegészítő juttatásokat részesítik előnyben, és ezen a téren sem csak az anyagiakat tartják fontosnak (mint például az ételjegyek), hanem a rugalmas munkaprogramot és a szakmai fejlődés lehetőségét is.
„Évről évre egyre inkább kikristályosodik, hogy a munkaadók és a munkavállalók is élményekre vágynak, nem csak egy munkahelyre, amely által ki tudják fizetni a számlákat. Persze ez nem zárja ki egy olyan összegű fizetés meglétét, amelyről úgy érzik, hogy tükrözi szakmai értéküket, de ennél többre vágynak. Ez különböző juttatásokat jelent, szervezeti kultúrát, stabilitást, a szakmai fejlődés lehetőségét és egy olyan munkaközösséget, amelyben kényelmesen érzik magukat” – sorolta a vezérigazgató.
Az idei első félévben 2311 ember szenvedett munkabalesetet Romániában, 11,6 százalékkal kevesebben, mint 2023 azonos időszakában. Az áldozatok közül 43-an vesztették életüket, 34,8 százalékkal kevesebben, mint az előző év első hat hónapjában.
Az ország legalacsonyabb hőmérsékletét mérték Csíkszeredában szombatra virradóan az Országos Meteorológiai Szolgálat adatai szerint.
Első alkalommal végeztek prosztatarákos férfiaknál prosztatektómiás műtéteket a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban – adja hírül az egészségügyi intézmény.
A belföldi vasúti személy- és teherforgalom 81 vonatjáratának kell majd összesen 4860 percet vesztegelnie a vasárnap hajnali óraátállításkor – tájékoztatott szombaton a Román Vasúttársaság (CFR).
A magánszektorban megjelenő álláshirdetésekkel kapcsolatos legfontosabb tudnivalókat foglalta össze Fazakas László ügyvéd lapcsaládunk munkaközvetítő portálján, a Jóálláson induló új cikksorozat első részében.
Elkezdődött a balavásári körforgalom építése a Marosvásárhelyt, Szovátát, Segesvárt és Dicsőszentmártont összekötő útkereszteződésben, forgalomkorlátozásokra kell számítani az érintett útszakaszon.
Összehangolt hatósági akció zajlott Maros megyében a pénteki nap folyamán a falopások megfékezésének érdekében. Nyolc személyt előállítottak.
Székelyföld Autonómiájának Napján, október 27-én egyszerre fognak fellobbanni Székelyföldön az őrtüzek lángjai, amelyek változatlanul a székelyföldi autonómiaigényre emlékezetetnek.
Idén is izgalmas programokkal várja a látogatókat a gyergyócsomafalvi Gazdanapok rendezvénye, amelyet ezen a hétvégén rendeznek meg.
1 hozzászólás