Fotó: Gergely Imre
A gyergyószentmiklósi kórháznál már látszik az utóbbi években nyújtott költségvetési források eredménye – állapította meg Kelemen Hunor RMDSZ-elnök gyergyószéki kampánykörútja során.
2020. november 24., 17:532020. november 24., 17:53
A gyergyószentmiklósi kórház ugyan új létesítménynek számít, hiszen alig 12 éve gyógyítanak itt betegeket, de már jelentős felújításokra volt szükség, mivel az épület korábban évekig félkészen állt, és az akkor felszerelt ablakok már nem feleltek meg a követelményeknek. Ezek cseréje kezdődött el, nemsokára végeznek. Mindeközben számos értékes gyógyászati készülék beszerzése is folyamatban van.
Ezekről kapott tájékoztatást keddi látogatása során Kelemen Hunor RMDSZ-elnök és egyben képviselőjelölt. Kelemen Hunor hangsúlyozta, a vírushelyzet rávilágított a romániai egészségügyi rendszer problémáira, mindenképpen növelni kell az ágazat költségvetését, hiszen most az erre fordított pénz 90 százaléka bérekre megy el, és mindössze 10 százalék fordítható fejlesztésekre, beruházásokra, amelyekre a kórházaknak nagy szüksége lenne. Kelemen Hunor ezt követően terepszemlét tartott még a felújítás előtt álló jégpályánál, és az átadásra váró uszodánál, majd a gyergyóremetei tejporgyárnál zajló átépítést, fejlesztést is megtekintette.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország 16 megyéjére.
Székelyudvarhelyen jelenleg több helyszínen is javában zajlanak a munkálatok a nagy mobilitási projekt részeként, így a közlekedőknek érdemes figyelni az időszakos korlátozásokra. Mutatjuk, hol vannak korlátozások, és mi szabadul fel a közeljövőben.
Az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közölt adatai szerint az elmúlt egy évben a friss gyümölcsök és a vasúti szállítás drágult a legnagyobb mértékben, míg a cukor vagy a földgáz ára kisebb volt idén júniusban, mint egy évvel korábban.
Akit érdekel őseink történelme – legyen szó az ősi vallásról, lovas népünk mibenlétéről vagy a korai magyar hősök történelmi szerepéről –, annak idén is ott a helye a 2025. augusztus 8–10. között tartott VIII. Ősök Napja ünnepen.
Elérhető a Határtalanul program legújabb pályázata csütörtöktől – jelentette be a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára csütörtökön Sátoraljaújhelyen, a Rákóczi-táborban tartott sajtóeseményen.
Lépfenefertőzéssel (anthrax) kezelnek két személyt a bukaresti Matei Balș járványtani intézetben – közölte csütörtök este az egészségügyi minisztérium.
Románia készen áll hozzájárulni az ukrajnai béke megteremtéséhez és fenntartásához, valamint Oroszország elrettentéséhez – hangsúlyozta Nicușor Dan államfő „az elszántak koalíciójának” ülésén amelyet csütörtökön tartottak videókonferencia formájában.
Nyárádszeredai önkéntes tűzoltók is segítséget nyújtottak Magyarországon, miután orkán erejű vihar vonult végig számos településen és jelentős károkat okozott.
Csíkszereda jelentős részében áramszünetre ébredt a lakosság pénteken.
2025. július 1-jétől Romániában megszűnt a villamos energia árának állami korlátozása, amely az áram drágulását eredményezi.
szóljon hozzá!