
Kastal László, a Caritas Vidékfejlesztés igazgatója örömét fejezte ki, hogy értékelik a gazdák munkáját
Fotó: Barabás Orsolya
Hagyományteremtő szándékkal sokszínű rendezvényt szervezett a Caritas Vidékfejlesztés nevű szervezet Gyergyószentmiklóson, a tangazdaság udvarán szerdán délelőtt.
2021. augusztus 25., 17:172021. augusztus 25., 17:17
2021. augusztus 26., 08:442021. augusztus 26., 08:44
Kastal László, a Caritas Vidékfejlesztés vezetője nyitotta meg a hálaadási ünnepséget a gyergyószentmiklósi tangazdaság udvarán. „Hála az Istennek, hogy a gazdák munkájának fontosságát, a minőség és a természetes körülmények között termesztett élelmiszer értékét napjainkban egyre többen felismerik.
– hangsúlyozta.
Kovács Gergely gyulafehérvári érsek ünnepi beszédében kiemelte annak a fontosságát, hogy a gyermekek is ismerjék a földet, az állatokat, hiszen
de véleménye szerint az ünnepségen jelenlévő gyermekek számos saját tapasztalatról tudnának beszámolni, amit megéltek az állatok körében. Az érsek felelevenítette, hogy az 1989-es változás és a válságos helyzet után miért volt szükség az egykori Agrocaritas, majd az utódjának, a Caritas Vidékfejlesztésnek a létrehozására, és arról is szólt, hogy napjainkban is szükség van, hogy a gazdákat támogassák.
Ft. Kovács Gergely érsek mondott hálát és áldást
Fotó: Barabás Orsolya
„Az elmúlt évtizedek során számos tevékenység, foglalkozás volt a Caritas Vidékfejlesztés keretében, de soha nem tévesztették szem elől a célt, hogy elősegítsék a régió mezőgazdaságának a fejlődését.
– tette hozzá. Kovács Gergely hálát mondott és megáldotta az új kenyeret, valamint a vándorbölcsőt.
Fotó: Barabás Orsolya
Torda Márta, a magyar Agrárminisztérium Kárpát-medencei Együttműködések Főosztályának vezetője beszélt arról, hogy az ő életében is milyen fontos szerepet játszott a kenyér. „Parasztcsalád gyermekeként nőttem fel, és nálunk a kenyérnek a tisztelete különösen nagy volt. Édesanyám sütötte a kenyeret, ő dagasztotta, készítette el a hajnali órákban, és mire édesapám hazajött a termelőszövetkezetből, mert akkor már ott dolgozott, ő volt az, aki megszeghette a kenyeret.
– mesélte.
Dr. Torda Márta, a magyar Agrárminisztérium Kárpát-medencei Együttműködések Főosztályának vezetője átadta a vándorbölcsőt a gyergyóremetei gazdacsaládnak
Fotó: Barabás Orsolya
Ezt követően átadta a gyergyóremetei Portik-Lukács családnak a vándorbölcsőt, amelyben a legkisebb gyermekük, Tamás pihenhet a következő hónapokban. „Örömmel hoztuk el ezt a bölcsőt az Agrárminisztérium Agrár vándorbölcső programjának keretében, hogy itt, Budapesttől távol is egy kicsi ember első hat hónapjának meghatározó részét ebben a szeretetbölcsőben tudja tölteni, érezze benne szülei, szűkebb és tágabb családja gondoskodását, szeretetét” – fejtette ki a főosztályvezető.
A Szent Anna Gyermekotthonnak gyűjtöttek adományokat
Fotó: Barabás Orsolya
Átadták a gyergyószentmiklósi Szent Anna Gyermekotthon lakóinak a gazdák által felajánlott terményadományt és kenyeret, majd a gyermekek verssel és énekkel mondtak ezért köszönetet. Az ünnepség a himnuszok eléneklésével zárult, majd a gyakornok-találkozóra került sor.
Kenyeret adott át Dr. Torda Márta a Szent Anna Gyermekotthon lakóinak
Fotó: Barabás Orsolya
A beszélgetésen Len Emil-Balázs alpolgármester szólt a jelenlévőkhöz, felelevenítve, hogy ő is egyike volt azoknak, akik a kezdeti években a Caritas gyakornokaként szerezhetett tapasztalatot Svájcban.
A Leoni vállalat aradi gépkocsialkatrész-gyártó üzeme értesítette az Arad megyei munkaerő-elhelyezési ügynökséget, hogy 465 alkalmazottjától válik meg a decemberben bejelentett leépítések keretében. Az első munkaszerződéseket márciusban bontják fel.
Májusban vélhetően általános sztrájkba lépnek a közoktatásban dolgozók – nyilatkozta a Társadalmi Párbeszéd Bizottság csütörtöki ülésén a Tanügyi Szakszervezetek Ligájának Botoșani megyei elnöke.
Marcel Ciolacu volt miniszterelnök szerint nem igaz, hogy a Bolojan-kormány reformjainak köszönhetően csökkent a költségvetési hiány.
A földgázárak liberalizálása a korábbi ütemtervnek megfelelően áprilisban várható, ezen a téren nem történt változás – jelentette ki a kormányszóvivő.
Első olvasatban tárgyalta a kormány csütörtöki ülésén azt a törvénytervezetet, amely szerint a nem járulékalapú nyugdíjjal rendelkező személyek elesnek a nyugdíjuk 85 százalékától, ha azt állami fizetéssel halmozzák.
A Biológiai Tudományok Osztályához kapcsolódó új köztestületi tagjává avatta a Magyar Tudományos Akadémia a kézdivásárhelyi dr. Tóth Piroskát, a vizes élőhelyek specialistáját.
Tavaly több mint 5,2 milliárd italcsomagolást váltott vissza a lakosság, és megközelítőleg 387 ezer tonnás mennyiség került az újrahasznosító állomásokra.
A Temes megyei ügyészég 24 órára őrizetbe vette minősített emberölésért és holttestgyalázásért a 15 éves csenei fiú meggyilkolásával gyanúsított két kiskorút, és kezdeményezték előzetes letartóztatásukat.
A kormány dolgozik a 2026-os állami költségvetésen, amely reális alapokra fog támaszkodni – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Országszerte jóval enyhébb volt a csütörtökre virradó éjszaka az előzőekhez képest, a Csíki- és a Gyergyói-medencében azonban továbbra is a fagy az úr: csak itt mértek mínusz 15 fok alatti hőmérsékletet az országban.
1 hozzászólás