Nagy beruházásra készülnek Hargita megyében. A kivitelezést széleskörű konzultáció előzi meg. Képünk illusztráció
Fotó: Barabás Ákos
Összesen 48,33 kilométernyi utat építtet újjá, illetve korszerűsíttet Hargita Megye Tanácsa Bikafalvától Kányádon és Székelypeteken át Brassó megye határáig, illetve a Kányád–Székelydálya–Városfalva–Oklánd és Kovászna megye határa szakaszon.
2019. február 07., 21:072019. február 07., 21:07
A kivitelezési tervek elkészítésére megkötötték a szerződést, a konkrét építkezés leghamarabb ősszel kezdődhet el. Az elkövetkezőkben a lakók javaslataira lesznek kíváncsiak.
Összesen három megyei út – a 133-as, a 131-es és a 137A jelzésű – érintett a beruházásban. Barti Tihamértől, Hargita Megye Tanácsa EU-s pályázatokkal megbízott alelnökétől megtudtuk, hat hidat kell felújítani, illetve további hármat újjáépíteni. Persze mindemellett a sáncok kialakítására, átereszek elhelyezésére is szükség van. Az alelnök hangsúlyozta,
Sok bürokratikus munka után szerződést köthettek a napokban a kivitelezési terveket elkészítő nagyváradi Proiect Construct Regiunea Transilvania vállalattal, amely három hónapot kapott a feladat elvégzésére – újságolta Barti Tihamér. Rámutatott, noha szakembereik elvégezték a szükséges méréseket a nyomvonal mentén, ettől függetlenül
A cél az, hogy minél minőségibb munkát végezhessenek. „Jó lenne, ha ebben a fázisban, minél több konkrétumot leszögeznénk, hiszen akkor a későbbiekben nem kellene módosítani a tervet, ami plusz időveszteséget jelentene” – fogalmazott.
Az elképzelések szerint három hónap múlva közbeszerzési eljárást hirdetnek a kivitelezésre, s ha ez zökkenőmentesen zajlik, ősszel elkezdhetik az építkezést. Barti szerint ugyanakkor ez a határidő csak ideális esetben tartható, a tapasztalat ugyanis azt mutatja, hogy az ehhez hasonló nagyobb beruházások során számtalan probléma közbejöhet.
Ezek közül azt említette, hogy a közbeszerzési eljárás eredményhirdetése után nem ritkák az óvások a liciten részvevő cégek részéről. Emiatt hónapokig tolódhat a kezdés, így nem kizárt, hogy csak jövő évben tudnak építkezni.
Fejenkét 180 ezer lejes juttatásról szóló összeget hozott nyilvánosságra kedden a román központi sajtó, amit annak a három alkotmánybírónak adnának, akiknek most jár le a kilencéves mandátumuk. Köztük van a magyar alkotmánybíró is.
Az áramszolgáltató közlése szerint előre tervezett karbantartási munkálatok miatt a következő napokban több településen is ideiglenes áramszünetre kell számítani.
Az ítélet nem jogerős.
A dicsőszentmártoni ivóvíztisztító-állomás továbbra is zavartalanul biztosítja a háztartási vízellátást a térségben, mivel a Kis-Küküllő sókoncentrációja a legfrissebb mérések szerint még mindig a megengedett 1500 mg/l-es határérték alatt van.
Elindult a jelentkezés a sepsiszentgyörgyi időseknek és rászorulóknak szóló Gondosóra szociális támogatási programra, kedden. Mutatjuk, hogyan jelentkezhetnek az érdekeltek.
Közel négy és fél év után megszűnt a villanyáramra megállapított ársapka, július 1-jétől piaci áron számláznak a szolgáltatók. A kiszolgáltatott fogyasztók számára havi 50 lejes támogatást biztosít az állam.
Többet kell fizetniük idén a román tengerpartra érkező turistáknak, a legtöbb szállodában mintegy 10–20 százalékkal emelték az árakat tavalyhoz képest.
Maros megyében minimálisan nőtt, Hargita és Kovászna megyében pedig nagyon enyhén csökkent, de összességében alig változott a munkanélküliségi arány a székelyföldi megyékben a legutóbbi, májusi összesítés szerint.
Cseke Attila fejlesztési miniszter kedden egy új piatra-neamț-i bölcsőde felavatásán kijelentette, 2025-re biztosított a költségvetés a bölcsődeépítő kormányprogram folytatására.
Benzinkútról akart élelmiszert lopni, dulakodott az alkalmazottal, majd elmenekült a helyszínről két fiatal Szászrégenben, ám nem jutottak messzire: a rendőrök rövid időn belül őrizetbe vették őket.
2 hozzászólás