A kormány csütörtöki ülésén úgy döntött, hogy a közalkalmazottak számára 2024-ben munkaszüneti nap lesz május 2-a, augusztus 16-a és december 27-e is – írja az Agerpres hírügynökség Mihai Constantin kormányszóvivő bejelentésére hivatkozva.
A kormány csütörtöki ülésén jóváhagyott egy határozattervezetet, amellyel kiterjeszti a 90 százalékos gyógyszerár-támogatásra jogosult nyugdíjasok körét.
Felerősödő szélre, havazásra és hóviharokra figyelmeztet az elkövetkező napokra az Országos Meteorológiai Igazgatóság, amely két figyelmeztetést is kiadott.
Gyorssegéllyel támogatja a kormány a székelyudvarhelyi tragédiában elhunyt fiú családját és a három sérült diáklányt. Erről a kabinet csütörtöki ülésén született döntés.
Nem a december elsejei nemzeti ünnepre, de nem is a szerződésben szereplő időpontban, hanem karácsony előtt pár nappal, csütörtökön délután megnyitották az A3-as autópálya Maros és Kolozs megye határában levő pályaszakaszát.
Két személyt szállítottak kórházba, miután csütörtök délelőtt egy személygépkocsi és egy haszongépjármű ütközött össze Csíkrákos és Madaras között, előbbi pedig lesodródva az úttestről a mezőn állt meg – tájékoztat a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Juhászt támadott meg a medve a felsőrákosi Rika-pataka mellett. A medve súlyos sebeket ejtett a pásztor combjain, ezért meg kellett műteni.
Imával, koszorúzással és katonai tiszteletadással emlékeztek meg az alig 18 évesen elhunyt csíkszeredai katonáról, Müller Lászlóról a csíkszeredai Szentlélek utcai temetőben csütörtökön. Az egykori sorkatonát a ’89-es forradalom hősi halottjának tekintik.
Minél hamarabb kihoznák a tanulók javait a Tamási Áron Gimnázium bentlakásából. Egyelőre azonban csak a sértetlen épületrészekbe lehet bemenni.
Mindkét, a Tamási Áron Gimnázium bentlakásánál történ omlás során megsérült fiatal lányt hazaengedik csütörtökön a székelyudvarhelyi kórházból – nyilatkozta Zörgő Noémi, az intézmény szóvivője.
Marcel Ciolacu a csütörtöki kormányülés elején bejelentette, hogy közel 300 millió lejt utalnak ki a helyi önkormányzatoknak, főként az alárendeltségükbe tartozó kulturális intézmények kiadásainak fedezésére.

Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
A Virág negyedben terítik a kopóréteget, ezért teljes útlezárás lesz – tette közzé Gyergyószentmiklós önkormányzata Facebook-oldalán. Ennek kapcsán jártuk be azokat az utakat, ahol munkálatok folynak, illetve ahol esedékesek lennének.
Nem javult az állapota, továbbra is kritikus állapotban van Orsolya, akit hétfőn szállítottak Marosvásárhelyre, miután Székelyudvarhelyen maga alá temette a részben összedőlt bentlakás.
Az év kórháza, valamint az Orvosi szolgáltatások minősége és betegbiztonság kategóriákban gyűjtött be két újabb elismerő oklevelet a sepsiszentgyörgyi Dr. Fogolyán Kristóf Megyei Sürgősségi Kórház.
Bár az advent böjti időszaknak számít a római katolikusok körében, a disznót azért csak le kell vágni karácsonyig, mert csülök nélkül sem az ünnep, sem a töltött káposzta nem igazi. A régiek erre Tamás napját találták a legalkalmasabbnak.
El lehetett volna kerülni az udvarhelyi tragédiát, ha nem szakbarbárként állnak neki a munkálatoknak. A városvezetésnek pedig első perctől tisztán kellett volna fogalmaznia – nem azért, hogy bárki irháját mentsék, hanem, hogy megfelelően tájékoztassanak.
A város védjegyeiként, jelképeiként is működő kovásznai borvízforrások közül az elmúlt időszakban már hármat sikerült felújíttatnia a város önkormányzatának. Harmadikként került sor az Elvira-forrásra, a munkálatot hétfőn vették át a kivitelezőtől.
„Washingtonban, Brüsszelben és Bukarestben is forrón tartjuk a magyar ügyet. Ha mi ott vagyunk, jó a magyaroknak, és nem hagyjuk, hogy mások félretájékoztassanak, vagy ellenünk dolgozzanak”. Év végi interjú az RMDSZ elnökével.