
Fotó: Maros megyei rendőrség
Tizennégy házkutatást tartottak szerdán a Maros megyei rendőrök Marosvásárhelyen, Marosludason, Mezőceked és Mezőzáh községekben a marosludasi ügyészség koordinálásával olyan személyek lakásán, akiket lopással, tiltott halászhálók elrejtésével és használatával gyanúsítanak. Az ügyben tizenkét személyt vettek őrizetbe 24 órára.
2024. április 24., 21:512024. április 24., 21:51
2024. április 24., 21:542024. április 24., 21:54
A nyomozás során kiderült, hogy a gyanúsítottak több más személy segítségével
– derül ki a Maros megyei rendőrség sajtóközleményéből.
Fotó: Maros megyei rendőrség
Azt is megállapították, hogy a gyanúsítottak március és április között
Fotó: Maros megyei rendőrség
A házkutatások során a rendőrök további vizsgálat céljából azonosítottak és lefoglaltak:
28 067 lejt,
egy engedélyköteles, 4,5 mm-es légfegyvert és 24 darab ugyanilyen kaliberű lőszert,
6 felfújható csónakot és 9 evezőt,
több halászfelszerelést,
8 mobiltelefont és több adathordozót,
egy nagy kapacitású mérleget,
196 kilogramm különböző fajú halat és 6 zsák ikrát.
Fotó: Maros megyei rendőrség
Ugyanakkor két átkutatott helyszínen a rendőrök egy pontyokkal teli horgásztóra és különböző halfajokkal teli tóra bukkantak.
Fotó: Maros megyei rendőrség
Fotó: Maros megyei rendőrség
Tizennégy személyt vittek be kihallgatásra a rendőrségre, és a bizonyítékok alapján tizenkét, 20 és 69 év közötti férfit 24 órára őrizetbe vettek.
Huszárokkal, zászlókkal és kokárdákkal, tánccal és énekkel, időnként pedig elcsendesedve ünnepelték március 15-ét Csíkszeredában, Gyergyószentmiklóson, Kézdivásárhelyen, Marosvásárhelyen, a Nyergestetőn, Sepsiszentgyörgyön és Székelyudvarhelyen.
Felemelő volt, amikor 120 gyermek és fiatal egy hangon énekelte az „Egy szabad országért” című dalt. Ez volt a március 15-i gyergyószentmiklósi ünnepség legmeghatóbb pillanata. Az eseménynek két ország miniszterelnök-helyettesei is részesei voltak.
Székelyföld-szerte jelen voltunk a március 15-i ünnepségeken, képes anyagunkban abból adunk ízelítőt, hogy Marosvásárhelytől Csíkszeredáig, Székelyudvarhelytől Sepsiszentgyörgyig hogyan ünnepeltek a székelyek.
A kis közösségükben elismert, a magyarságért sokat tevékenykedő hétköznapi hősöket tüntettek ki vasárnap délután Könyv és Gyertya díjjal Marosvásárhelyen. Az alkalmat a legendás Szentegyházi Gyermekfilharmónia koncertje tette emlékezetessé.
Koszorúzással, beszédekkel, néptánccal és imával emlékeztek meg vasárnap késő délután Nyergestetőn az 1848–1849-es szabadságharc hőseiről. A történelmi helyszínen tartott ünnepségen több százan rótták le tiszteletüket a székely honvédek előtt.
„A magyarok Istene mindenütt ott van, ahol a világon magyarok élnek” – fogalmazott a Sepsiszentgyörgy központjában tartott március 15-i ünnepségen Répássy Róbert igazságügyi államtitkár.
Száraz növényzet gyúlt ki a Marosvásárhely közeli Jedd területén március 15-én délután. A tűzoltók nehezen megközelíthető területen küzdenek a lángokkal, amelyek már átterjedtek az erdős terület aljnövényzetére és egy hétvégi ház kerítésére is.
Katonai eledeleket idéző gulyással, történelmi visszatekintéssel és muzsikával emlékeztek az 1848–49-es forradalom és szabadságharc hőseire a gyergyószentmiklósi Népművészeti Alkotóház udvarán. Ez volt a huszadik márciusi katonaeledel-kóstoló.
Sohasem fogjuk megengedni, hogy Magyarországot gyűlölet és düh kormányozza – jelentette ki a miniszterelnök a budapesti Kossuth Lajos téren az 1848-49-es forradalom és szabadságharc évfordulóján mondott ünnepi beszédében.
Tűz ütött ki vasárnap délelőtt a Prahova megyei Puchenii Moșneni település műemlék templomában, nincsenek áldozatok.
szóljon hozzá!