
Fotó: Kocsis Károly
A kézdivásárhelyi Vigadó Művelődési Házban szerda este lezajlott nyitóünnepséggel kezdetét vette a hatodik alkalommal megszervezett Országos Magyar Nyelvű Római Katolikus Hittanolimpia, amelyen 12 megye 156 diákja méri össze tudását.
2024. április 24., 21:212024. április 24., 21:21
A múlt hétvégén Sepsiszentgyörgyön megtartott országos magyar nyelv és irodalom tantárgyverseny után, a napokban újabb rangos megmérettetésnek ad helyet Háromszék.
Szerda és péntek között Arad, Bihar, Brassó, Fehér, Hargita, Kolozs, Kovászna, Máramaros, Maros, Szatmár, Szilágy és Temes megye legjobb hittanos diákjai vendégeskednek Kézdivásárhelyen, hogy
Fotó: Kocsis Károly
Bejan András, a főgimnázium igazgatója nyitóbeszédében az esemény jelentőségét hangsúlyozta.
– fogalmazott. Hozzátette, a versenyen való részvétel nem csupán a győzelemről, hanem a közösség építéséről és a hit megerősítéséről is szól.
Nóda Mózes, szentszéki tanácsos, egyetemi tanár a diákokhoz szólva hangsúlyozta, az olimpián való részvétel tanúságtételt jelent, és Isten mindig megjutalmazza mindazt, amit őszintén érte teszünk.
– jelentette ki.
Fotó: Kocsis Károly
Gál László, a Gyulafehérvári Főegyházmegye főtanfelügyelője Kovács Gergely érsek szavait tolmácsolta, aki az iskolai hitoktatás fontosságát emelte ki.
– üzente az érsek.
Bartók Enikő Mária, Kovászna Megye Tanácsának képviselője a hit és a vallás életünkben betöltött szerepéről beszélt. „A hittan az életünk fontos része, ami segít eligazodni a világ sokszínűségében, erőt a mindennapi kihívások legyőzéséhez” – mondotta, hozzátéve, hogy
Kiss Imre, Kovászna megye főtanfelügyelője felidézte, hogy az ő nemzedéke nem tanulhatott az iskolában hittant, ehhez képest
„Ti magatok vagytok zálogai annak, hogy a jövő nemzedéke is képes lesz értékeket teremteni és átadni” – hangsúlyozta.
Fotó: Kocsis Károly
Dávid Sándor, Kézdivásárhely önkormányzatának képviselője örömét fejezte ki, hogy a tantárgyversenyen részt vevő diákok plusz energiát fordítanak a hit tanulására.
– fogalmazott.
A beszédeket követően a házigazda iskola diákjai Utad: nyílegyenes labirintus címmel mutattak be verses-zenés-táncos előadást, amelyben az emberi élet nagy kérdéseit járták körül.
A hittanolimpia péntek délelőtt, a kantai Szentháromság római katolikus templomban tartandó szentmisével és díjkiosztóval zárul.
A diákok a minisztérium által biztosított díjak mellett különböző különdíjakban is részesülnek.
Ismét 9 lej alá csökkent a standard benzin literenkénti ára a romániai töltőállomásokon, miután az elmúlt napokban mindegyik kúthálózat jelentősen mérsékelte árait. Gázolajat továbbra is 9 lej fölötti áron tankolhatunk.
Négy férfinél tartottak házkutatást a Kovászna megyei rendőrök Maros és Beszterce-Naszód megyében: az illetőket azzal gyanúsítják, hogy ellopták egy 84 éves sepsiszentgyörgyi nő 14 ezer eurós megtakarítását.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem szavaz bizalmat a parlamentben Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának – közölte Dominic Fritz pártelnök az alakulat Politikai Bizottságának pénteki ülése után.
Kétszer is behatolt egy buşteni-i házba egy anyamedve bocsaival pénteken, míg végül kilőtték a délután folyamán. A három bocs közül az egyik halálosan megsérült, a másik kettő pedig az erdőbe menekült.
Százmillió lej értékű projekt zárult le Hargita megyében, amelynek keretében 83 oktatási intézmény több mint 220 egységének mintegy 1500 tanterme és oktatási tere gazdagodott korszerű felszerelésekkel.
Lemondott tisztségéről Elena Micicoi Temes megyei prefektus, miután péntek reggel házkutatást tartott a lakásán az Európai Ügyészség. A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) politikusa a Facebook-oldalán jelentette be a lemondását.
Egy bukaresti villamoson történteknek két színházi ember is szemtanúja volt – ebből aztán monodráma született, most pedig színházi előadás formálódik belőle. A valós történet mögött azonban aktuális társadalmi jelenségre világítanak rá az alkotók.
Támogatásban részesül több Hargita, Maros és Kovászna megyei színház, néptáncegyüttes és kulturális intézmény a kormány döntése nyomán, amely az önkormányzati fenntartású előadó-művészeti intézmények működését segíti.
Erősödött pénteken a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,37 banival (0,07 százalékkal) 5,2353 lejre csökkent a csütörtöki 5,2390 lejről.
szóljon hozzá!