
Fotó: Bereczky Sándor
Az elmúlt 4 év fejlesztéseinek köszönhetően a Maros Megyei Tanácshoz tartozó megyei kórház osztályain új, korszerű berendezések könnyítik meg az orvosok munkáját, és teszik lehetővé, hogy a betegek kíméletesebb és hatékonyabb kezeléseket kaphassanak.
2024. április 25., 10:002024. április 25., 10:00
Az onkológiai kórház teljeskörű felújításon esett át, és folyamatban van további kórházépületek felújítása is.
A megyei önkormányzatnak az a célja, hogy lépésről lépésre minden kórházépületet felújítson, és korszerű technológiával lásson el” – hangsúlyozta Péter Ferenc, a Maros Megyei Tanács elnöke.
Fotó: Bereczky Sándor
Példaként emelte ki, hogy a felújított onkológiai klinika és a 2022-ben átadott új sugárterápiás bunker már több mint 20.000 daganatos betegségben szenvedő páciens felépülését segítette. A beruházás kormánypénzből és uniós alapokból valósult meg, a projekt összértéke meghaladta a 17,5 millió lejt. Szintén uniós pénzekből,
és a légzési elégtelenséggel küzdő betegek biztonságosabb ellátását szolgálja. Megújult a marosvásárhelyi 2-es számú Poliklinika járóbeteg-rendelője, és tervben van a megyei kórházhoz tartozó összes járóbeteg-rendelő felújítása.
Fotó: Bereczky Sándor
A megyei tanács elnöke kiemelte,
„A következő 4 évben teljeskörű felújítást végzünk a Tüdőklinikán, korszerűsítjük és bővíteni fogjuk az Urológiai Klinikát, új felszerelést kap a régi szülészeti klinika újszülött osztálya, korszerűsítjük a megyei kórház intenzív terápiás osztályait, továbbá egy intenzívterápiás részleget fogunk építeni a Fertőző klinika udvarára. Mindezekre elkészültek már a tervek, van beruházás, amelyre szerződést is kötöttünk” – sorolta Péter Ferenc a folyamatban lévő fejlesztési projekteket.
Fotó: Bereczky Sándor
A felsorolt beruházások uniós alapokból és kormánypénzekből lesznek kivitelezve.
Maros Megyei Tanács sajtóirodája
(X – fizetett hirdetés)
Maroshévízen egy kereskedelmi egység alagsorába folyt be a víz, a szivattyúzáshoz a helyi hivatásos tűzoltókat riasztották.
A szombat délutáni rendkívül heves esőzések, viharok következtében Kovászna megye több helyszínén is szükség volt a Kovászna megyei tűzoltóság egységeinek segítségére.
Baleset történt Sepsiszentgyörgy kézdivásárhelyi kijáratánál a 13E országúton. Az ütközés következtében hat embert szállítottak kórházba és forgalomkorlátozást vezettek be.
Nicușor Dan államelnök szombaton megerősítette, hogy a pénteken felrobbant tengeri drón ukrán eredetű, de hangsúlyozta, hogy Oroszország a felelős a Romániát érintő helyzetért.
Bántalmaztak egy férfit és eltulajdonították az áldozat kerékpárját szombaton hajnalban Marosludason. Az elkövetők előzetesbe kerültek.
Narancs jelzésű viharriasztást követően több településen is intenzív felhőszakadással érkezett meg a viharos időjárás. A vihar által érintett települések lakóit Ro-Alert üzenetben is figyelmeztették a hatóságok.
Minden, ebben az időszakban elkészülő bölcsőde felvehet majd állami költségvetésből fizetett személyzetet, hogy ősztől elkezdhesse működését – jelentette ki szombaton Ilie Bolojan.
A Déli- és a Keleti-Kárpátokra, Munténiára, Dobrudzsára és Moldvára érvényes fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Több folyó is kiléphet a medréből az esőzések következtében szombaton és vasárnap. Székelyföldi folyók is érintettek.
Maros megye területén narancssárga kódjelzésű riasztást adtak ki záporokra, zivatarokra vonatkozóan, helyenként jégesőre is számítani lehet. Hasonló riasztás van érvényben Csíkszékre is.