Tavaszosan indult a január, aztán a hónap második felére megérkeztek a keményebb mínuszok is. A hétvégén még borongósabb arcát mutatja a tél, ám jövő hét elején melegfront éri el az országot, ami tavaszias hőmérsékleti értékeket eredményez.
Tehetségük az „isteni ingyen kegyelem” ajándéka – Berde Mária írónő és Berde Amál festőművész pályaképe című kiállítást nyitják meg február 6-án, kedden délután hat órától a székelyudvarhelyi Haáz Rezső Múzeumban.
A gyerekek testi, lelki és érzelmi fejlődését is befolyásolhatja a digitális eszközök korlátlan használata, a felnőttvilág által támasztott kihívások leküzdésében pedig kizárólag a szülők tudatossága segítheti hatékonyan a fiatalokat.
Számos filmet lehet megnézni a hétvégén a székelyföldi mozik kínálatában, ezeket foglaljuk most össze a vetítések programját szemlézve.
Az igazságügyi minisztérium szerződést kötött azzal az utalványkibocsátó vállalkozással, amelyik biztosítani fogja a bűncselekmények áldozatainak szánt értékjegyeket.
Sepsiszentgyörgyön egy másik jármű rendszámtábláját használó teherautóst, Bodzafordulón pedig egy ittas sofőrt kaptak el a rendőrök – derül ki a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság pénteki közleményéből.
Eddig több mint 19 ezren kaptak engedélyt napelemek felszerelésére a Zöldház programban tavaly meghirdetett támogatások pályázói közül – tájékoztatott pénteken a környezetvédelmi minisztérium és a Környezetvédelmi Alap Igazgatósága (AFM).
Kiskorútól próbáltak pénzt eltulajdonítani, ugyanakkor egy telefont el is lopott pénteken délután az a székelyudvarhelyi banda, amelyet végül a helyi rendőrség fülelt le. A tetteseket átadták az állami rendőröknek.
Lopáson értek és őrizetbe vettek két fiatalt a rendőrök Marosvásárhelyen – adta hírül pénteki közleményében a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság.
Teljes látogatási tilalom lép életbe a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórházban hétfőtől az influenzás megbetegedések számának növekedése miatt.
Befejezték a megrogyott tetőzet eltávolítását a részben összeomlott székelyudvarhelyi bentlakásnál, és az épületet belülről megerősítették. Eltakarították a törmeléket a földszintről, a megtalált tárgyakat pedig visszaszolgáltatták az érintetteknek.
A Mozgás évét hirdette meg pénteken a helyi műjégpályán Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala, majd elképzeléseiket is megosztották ezzel kapcsolatban. Egyebek mellett családi olimpiát, tömegsportrendezvényeket terveznek.
Két férfi meghalt péntek reggel egy közlekedési balesetben a Kolozs megyei Bánffyhunyad közelében. Az áldozatok Hargita megyeiek voltak.