
Hóvirág februári archív felvételen. Az elkövetkező négy hétben erre is számíthatunk
Fotó: Sóki Tamás/MTI
Tavaszosan indult a január, a hónap elején az országban a nappali csúcs a 15 Celsius-fokot is elérte (Marosvásárhelyen 14 fok volt), aztán a hónap második felére megérkeztek a keményebb mínuszok is, de rögtön tegyük hozzá, csak az évszaknak megfelelően. A hétvégén még borongósabb arcát mutatja a tél, esővel, havas esővel, illetve havazással, ám jövő hét elején melegfront éri el az országot, ami újra tavaszias hőmérsékleti értékeket eredményez. Pedig még mindig tél van...
2024. február 03., 12:142024. február 03., 12:14
2024. február 03., 12:172024. február 03., 12:17
Borongós hétvégére számíthatunk Erdélyben, csapadékkal: esővel, havas esővel, a hegyvidéken havazással, de nem jelentős mennyiségűvel – nyilatkozta a Digi24 hírportálnak Mihai Timu meteorológus.
Aztán jövő héten felmelegedésre számíthatunk: a hét első fele a szokásosnál jóval melegebb időjárást hoz,
– magyarázta a meteorológus, hozzátéve, hogy még éjszakánként sem kell fagyra számítani, az előrejelzések szerint csak 0–7 Celsius-fokig hűl le a levegő hőmérséklete.
De mi lesz ezután? Az Országos Meteorológiai Szolgálat közzétette a következő négy hétre vonatkozó előrejelzését.
Február 5–12. között melegebb lesz az ilyenkor megszokottnál az ország teljes területén, különösen a Kárpátokon túli régiókban. A Keleti-Kárpátok északi felében, valamint az északnyugati régiókban nagy mennyiségű csapadék várható, a déli és délkeleti régiókban viszont kevés.
Február 12–19. között is magasabb lesz az átlaghőmérséklet az ország egész területén ahhoz képest, mint ami ilyenkor lenni szokott, a délkeleti régiókban pedig különösen melegebb lesz. Csapadék szinte mindenütt előfordul.
Február 19–26. között az ország legnagyobb részére visszatérnek az évszakra és időszakra jellemző hőmérsékleti értékek, néhol a megszokotthoz képest kissé hidegebb is lesz. Az ország nagy részén, de különösen délkeleten heves esőzésekre lehet számítani.
Február 26. és március 4. között sem kell az előrejelzések szerint semmi kirívóra számítani, mind a hőmérséklet, mind pedig a csapadék mennyisége az ebben az időszakban megszokotthoz hasonló lesz.
A Csíkszereda utcáin megjelent lovak helyzete megoldódott: hazaterelték az állatokat, a tulajdonosukat pedig megbírságolták – közölték csütörtök délben a hatóságok.
A Richter-skála szerint 3,4-es erősségű földrengés történt csütörtökre virradóan, 1 óra 30 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Elszabadult lovakat fotóztak csütörtök reggel Csíkszeredában. A haszonállatok több helyszínen is végigvágtáztak, többek között a Dedeman barkácsáruházzal szembeni zöldövezeten, valamint a Szent Kereszt Plébániatemplom környékén.
Néhány gyakorlati tanácsot tett közzé a kisgyermekes családok számára a Csíkszeredai Megyei Sürgősségi Kórház szerdán, amelyeket a nyári időszakban ajánlott betartani.
Egy bank helyiségében gyulladhatott ki egy bankautomata Marosvásárhelyen szerda késő este. A helyszínre a helyi tűzoltóság hatolt be, kiszellőztették a füsttel telítődött teret, a tűzet eloltották.
Csütörtökön újabb lottósorsolást tartanak, a Román Lottótársaság kiközölte a kategóriánként július 9-ére felhalmozott összegeket. A sorsolás este fél héttől kezdődik.
Nicușor Dan államfő szerdán kijelentette, hogy parlamenti többség hiányában jelenleg Sorin Grindeanu és Siegfried Mureșan sem tudna kormányt alakítani.
Közzétette az Országos Meteorológiai Szolgálat a havi bontásra készülő jelentései közül a májusit. Az idei tavasz utolsó hónapjában sokkal több volt a hidegrekord, mint a meleg.
A bukaresti törvényszék szerdán helyt adott a Bolojan-ellenes csoport újabb keresetének, és felfüggesztette a Nemzeti Liberális Párt (PNL) június 21-i rendkívüli kongresszusán elfogadott határozatok végrehajtását.
szóljon hozzá!