
Fotó: Székelyhon
Kiskorútól próbáltak pénzt eltulajdonítani, ugyanakkor egy telefont el is lopott pénteken délután az a székelyudvarhelyi banda, amelyet végül a helyi rendőrség fülelt le. A tetteseket átadták az állami rendőröknek.
2024. február 02., 17:362024. február 02., 17:36
2024. február 02., 17:412024. február 02., 17:41
Három gyanús személyt pillantott meg pénteken délután Székelyudvarhely központjában a helyi rendőrség egyik munkatársa, akik
– tudtuk meg Katona Lóránttól, a helyi rendőrség helyettes igazgatójától. Minden jel arra utalt, hogy felmérik a terepet, jó eséllyel pedig lopásra készültek.
Kollégájuk a helyszínen maradt, de rögtön értesítette az egység többi tagját, hogy a térfigyelőkamera-rendszerüket is bevetve kövessék nyomon a gyanúsítottakat. Kisvártatva be is igazolódott a gyanú, ugyanis
Ekkor avatkoztak be a helyi rendőrök, ugyanis félő volt, hogy agresszió történik az áldozat feldühödött édesapja miatt, aki számonkérte tettük miatt a fiatalokat. Ezt szerencsére sikerült elkerülni, ám amikor a piac környékén – egy bár előtt – igazoltatták a gyanúsítottakat, akkor egy eltulajdonított mobiltelefont is találtak náluk.
A helyi rendőrség jegyzőkönyvet készített a történtekről, majd átadták a tetteseket az állami rendőröknek a további nyomozás lefolytatása érdekében.
Az ankarai NATO-csúcs alkalmat teremt arra, hogy a szövetségesek ismét kiemelt figyelmet fordítsanak a fekete-tengeri térség biztonsági helyzetére, valamint a drónincidensekre – közölte az elnöki hivatal.
A munkaügyi felügyelők ellenőrzik a napokban, hogy a munkáltatók betartják-e a rendkívüli hőség idejére előírt munkavédelmi intézkedéseket, és a jogsértéseket büntetni fogják – közölte hétfőn Mihai Uca, a Munkaügyi Felügyelőség vezetőhelyettese.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint mérsékelni kell a politikai nyilatkozatok hangnemét, mert csak így folytatódhat érdemi párbeszéd a pártok között, és kerülhető el a kormányválság elhúzódása.
A nyári érettségire feliratkozott diákok 98,2 százaléka vett részt hétfőn a román nyelvből és irodalomból tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Megjelent hétfőn a Hivatalos Közlönyben az érettségi kötelező tantárgyából tartandó írásbeli vizsga egy nappal történő elhalasztásáról szóló miniszteri rendelet.
12,6 millió lejes kincstári hitel felvételéről döntött Hargita Megye Tanácsa. A kölcsönt három beruházás finanszírozására fordítanák, miközben a korábbi hitelkeretek felhasználását is átcsoportosították, és döntöttek a homoródi területek rendezéséről is.
Két újmisést szenteltek fel hétfőn, Szent Péter és és Szent Pál napján a gyulafehérvári székesegyházban. Az újmisések a megbízólevelüket is megkapták amellyel segédlelkésznek nevezték ki őket.
Általában meleg marad az idő a következő két hétben, de lesznek átmeneti lehűlések is, és főként július elején esőkre is számítani kell – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) június 29. és július 12. közötti előrejelzéséből.
Megoldhatónak tartották a hétfői román nyelv és irodalom írásbelit azok a székelyudvarhelyi végzősök, akiket a vizsga után kérdeztünk. Noha a rendkívüli hőség is nehezítette a vizsgát, a feladatsor nem okozott különösebb meglepetést.
Egy nappal elhalasztják a keddi matematika és történelem írásbeli vizsgákat a várható rendkívüli hőség miatt.
2 hozzászólás