
Fotó: Székelyhon-montázs
Számos filmet lehet megnézni a hétvégén a székelyföldi mozik kínálatában, ezeket foglaljuk most össze a vetítések programját szemlézve.
2024. február 03., 10:102024. február 03., 10:10
2024. február 04., 09:482024. február 04., 09:48
A Csíki Moziban szombaton, 11 órától a Kívánság (Wish) című animációs filmet vetítik magyar szinkronnal, 17 órától pedig a Jason Statham főszereplésével készült A méhész (The Beekeper) lesz műsoron, szintén magyar szinkronnal. A napot az Argylle: A szuperkém című akció-vígjáték zárja, amelyet magyar szinkronnal tekinthetnek meg a nézők.
Vasárnap két vetítés lesz a Csíki moziban: 16 órától a Hatalom (Moc) magyar-szlovák koprodukcióban készült politikai thrillert lehet megnézni eredeti szlovák és magyar nyelven, román felirattal, 16 órától, míg 19 órától a Michaell Mann által rendezett életrajzi dráma, a Ferrari lesz műsoron, ezt pedig magyar szinkronnal vetítik.
Jegyeket ide kattintva lehet vásárolni.
A két teremmel üzemelő sepsiszentgyörgyi Művész Moziban értelemszerűen több vetítéssel várják a nagyérdeműt a szombati nap folyamán. 11 órától a belga-francia-spanyol animációs koprodukcióban készült animációs filmet, a Legeslegjobb barátokat vetítik magyar szinkronnal, 15 perccel később a másik teremben pedig román szinkronnal tűzték műsorra.
15 óra 30 perctől a Kacsalábon című animációt vetítik magyar szinkronnal, míg 16 órától a Just Super című rajzfilm lesz műsoron, román-, 17 óra 15 perctől pedig magyar szinkronnal.
17 óra 30 perctől román felirattal lehet megnézni Wim Wenders legújabb filmjét, a legjobb idegennyelvű film Oscarjára is jelölt Tökéletes napok (Perfect Days) című drámát, román felirattal.
Aki nem bírja kivárni, hogy a Csíki Moziba jövő héten megérkezzen a Koltai Lajos által rendezett Semmelweis, az 18 óra 45 perctől már megnézheti a sepsiszentgyörgyi moziban, ahol román felirattal vetítik az alkotást.
A napot a sepsiszentgyörgyi moziban Oppenheimer magyar szinkronos vetítése zárja 20 órától, míg a másik teremben A méhészt lehet megnézni 21 órától, szintén magyar szinkronnal. A vasárnapi program ide kattintva érhető el.
A mozi jegypénztára 10 és 13 óra, valamint 15 és 21 óra között tart nyitva, telefonos helyfoglalás pedig a 0787-526 102 lehetséges.
A marosvásárhelyi Shopping City bevásárlóközpontban működő Cineplexx moziban már jóval szélesebb a filmkínálat: A méhész, az Argylle, az Aquaman és az elveszett királyság, az Imádlak utálni, a Klaus & Barroso, az Emma és a fekete jaguár mellett a 11 Oscar-díjra jelölt, Yorgos Lanthimos által rendezett Szegény párák (Poor Things) is megnézhető román felirattal.
A teljes szombati program és az online jegyvásárlás ide kattintva érhető el.
Tíz éve még gyakori probléma volt, hogy penészes falak közt, rossz raklapokon tárolták az alapanyagokat, de ma ez már nem jellemző – a szakhatóság vezetője szerint folyamatosan javulnak a körülmények a Hargita megyei élelmiszeripari egységekben.
Összesítette a pénzügyminisztérium az Országos Adóhatóság (ANAF) szolgáltatásaival és a Privát Virtuális Tér (SPV – Spațiu Privat Virtual) elnevezésű platformmal kapcsolatban az adófizetők részéről beérkezett visszajelzéseket.
A NATO keleti szárnyának országai közül Romániában történik a legtöbb drónincidens Ukrajna közelsége miatt – jelentette ki keddi sajtótájékoztatóján az ügyvivő külügyminiszter.
Meghibásodás történt az ivóvízhálózaton, a javítási munkálatok ideje alatt szünetelni fog az ivóvíz-szolgáltatás szerdán Gyergyószentmiklós több utcájában 8-16 óra között.
Kedvezően véleményezte kedden a szenátus jogi bizottsága azt a törvénytervezetet, amely bírsággal vagy szabadságvesztéssel bünteti az egészségügyi dolgozókkal szembeni megfélemlítést vagy agressziót.
64 éves korában elhunyt Scherer Péter, az egyik legismertebb magyar színművész – adta hírül Facebook-oldalán az általa is alapított Nézőművészeti Kft. színtársulat.
Egy légtérvédelmi járőrszolgálatot teljesítő román F-16-os vadászgép lelőtt kedden Észtország fölött egy feltételezések szerint Ukrajnából érkezett drónt – számolt be a Reuters jelentése nyomán az Agerpres.
A Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium öt éltanuló és közösségi életben is aktív végzőse hordozhatja a búcsús jelképeket az idei pünkösdi búcsún a hagyományoknak megfelelően.
A Kárpát-medence egész területéről és a diaszpórából is várják az alkotásokat a második alkalommal meghirdetett hímzett ünnepi asztalkendők pályázatára.
A Román Nemzeti Bank (BNR) 3,9 százalékról 5,5 százalékra rontotta a 2026 végére vonatkozó inflációs előrejelzését, 2027 végére pedig 2,9 százalékos inflációval számol – jelentette be kedden Mugur Isărescu.
szóljon hozzá!