
Ha nem kapjuk be a koronavírus elleni védőoltás második dózisát is, hiábavalóvá válhat minden eddigi munka - jelentette ki szombaton Florin Cîţu, miután a Carol Davila kórházban megkapta a vakcina második részét.
2021. február 06., 13:252021. február 06., 13:25
Elmondta: akárcsak akkor, amikor az első részt kapta, "semmilyen panasza sincs", és mindenkit arra biztatott, hogy ne hanyagolja el a második dózist.
A miniszterelnök január 16-án kapta meg a Pfizer-BioNTech által kifejlesztett koronavírus elleni védőoltás első részét.
Románia legkevesebb hatszázezer oltást kap az AstraZenecától február folyamán - jelentette be szombaton Florin Cîţu.
Elmondta: az AstraZeneca oltására február 10-én indul az előjegyzés.
A COVID-19 elleni oltással kapcsolatos tevékenységeket koordináló országos bizottság (CNCAV) csütörtöki közleménye szerint az AstraZeneca által kifejlesztett koronavírus elleni vakcinát a 18 és 55 év közöttiek immunizálására ajánlják.
Az első és második dózis közötti időszak nyolc hét lesz - részletezte a dokumentum.
(Agerpres)
Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.
Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.
Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.
Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.
Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.
A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban.
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.
Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.
A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.
Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.
szóljon hozzá!