
Vasárnap, március 31-én gyönyörű, napsütéses tavaszi idő fogadta a Szörcsére érkező mikóújfalusi és sepsiszentgyörgy-szemerjai nőszövetség tagjait.
2019. április 03., 00:142019. április 03., 00:14
A szörcsei nőszövetség részese annak a rendhagyó kezdeményezésnek, mely során alkalmanként találkoznak a települések lelkes nőszövetségi tagjai, együtt énekelnek, előadásokat hallgatnak, ebédelnek, kicsit feltöltődnek, kikapcsolódnak. Az utóbbi években a mikóújfalusi asszonyok is csatlakoztak ehhez a kezdeményezéshez, így hol a szörcseiek látogatnak Mikóújfaluba, hol fordítva.
Biró Erika szörcsei lelkipásztor köszöntötte az egybegyűlteket, majd Bálint Csongor mikóújfalusi lelkipásztor áhítata után a szörcsei férfidalárda énekelt. Az esemény kiemelkedő pontja Sántha Attila költő, író könyvbemutatója volt. A Bűnagy székely szótár történetét érdeklődéssel hallgatták a jelenlevők, közösen találgatva a székely szavak jelentését.
A szörcsei nőszövetség tagjai által szívvel-lélekkel készített ebéd zárta a hangulatos, szeretetteljes alkalmat, majd záróakkordként a vidám csapat átsétált a megújult templomba, ahol felcsendült a nemrég felújított, több mint százéves orgona lélekzengető hangja. Élményekkel feltöltődve tértek haza a résztvevők, várva a mihamarabbi találkozást.
Gáspár Erika
Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.
Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.
Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.
Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.
Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.
A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban.
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.
Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.
A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.
Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.
szóljon hozzá!