
Huszonöt Kovászna megyei családorvos jelezte eddig, hogy részt kíván venni a lakosság koronavírus elleni beoltásában - közölte kedden a megyei közegészségügyi igazgatóság.
2021. április 28., 16:172021. április 28., 16:17
Ágoston László, az intézmény vezetője elmondta, városi és falusi környezetben egyaránt vannak jelentkezők, így jövő hét elején, az ortodox húsvétot követően, elkezdődhet a vakcinák beadása a rendelőkben. Hozzátette: kezdetben a Johnson & Johnson oltóanyagát fogják alkalmazni, mivel abból csak egyetlen adag szükséges, így elég lesz egyszer felkeresni a családorvost.
Ágoston arra kéri a lakosságot, hogy minél többen igényeljék háziorvosuknál az oltást, mivel úgy látják, egyes orvosok azért nem szívesen jelentkeznek, mert attól tartanak, hogy kell jelentkező hiányában nyakukon maradnak a vakcinák. "Úgy gondoljuk, hogy ha lenne igény a lakosság részéről, akkor a részt venni kívánó orvosok száma jelentősen nőne" - fogalmazott.
A közegészségügyi igazgatóság vezetője arról is beszámolt, hogy májustól kezdődően egy mozgó csapat fogja immunizálni az oltást igénylő, viszont otthonukat elhagyni nem tudó személyeket.
Ágoston László közölte, a mozgásképtelen személyeknek a családorvosukon keresztül igényelhetik, hogy a mozgó csapat felkeresse őket otthonukban.
Hozzátette: a beoltott személyek számának növelése érdekében hajlandóak lennének cégek székhelyén is oltóközpontokat létrehozni, ha erre igény mutatkozik. Ezekben az illető vállalatok személyzetét, illetve azok családtagjait immunizálnák.
A Kovászna megyében működő hét oltóközpontban napi 1260 személy beoltására van kapacitás, Ágoston elmondása szerint azonban naponta csak 800-900 igénylő van.
Csupán négy személy szerepel már az oltási várólistákon Kovászna megyében, olyan körülmények között, hogy közel 5500 szabad hely van a megye oltóközpontjaiban. Ágoston László szerint ez egy pozitívum, amely az immunizálási kampány hatékonyságát mutatja.
Az intézményvezető tájékoztatása szerint keddig a megyében 42.401 személyt oltottak be, ami a lakosság 18 százalékának felel meg, 13.874-an pedig már a második dózist is megkapták.
Ágoston elmondta, nincsenek pontos adataik arra vonatkozóan, hogy a beoltott személyek közül konkrétan hányan Kovászna megyeiek, azonban a megye központjaiban jelentős számú igénylő volt más megyékből is. "Azzal vádoltak, hogy nincsen elegendő oltóközpont, hogy nincsenek szabad helyek, viszont az igazság az, hogy a központok megnyitáskor napokig kihasználatlanok voltak, majd az üres helyeket elfoglalták a más megyékből érkezők. A lényeg, hogy a lakosság minél nagyobb hányada be legyen oltva, mindegy, hogy hol. Valószínűleg a mi megyénkben élők között is voltak olyanok, akik máshol adatták be a vakcinát" - fejtette ki.
Hozzátette: azon személyek többsége, akik be akarták oltatni magukat, már megtették ezt, viszont még sok a határozatlan, vagy az oltást elutasító személy. "Nem számít, hogy hányan vannak vagy nincsenek a várólistákon, az a fontos, hogy aki be akarja oltatni magát, az akkor, ott és azzal teheti meg, amivel akarja" - mondta el Ágoston László.
(Agerpres)
Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.
Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.
Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.
Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.
Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.
A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban.
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.
Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.
A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.
Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.
szóljon hozzá!