A fekete-tengeri földgáz Magyarország irányába való szállítására alkalmas, Bulgárián, Románián, Magyarországon és Ausztrián áthaladó, úgynevezett BRUA gázvezeték első, romániai szakasza csak 2020 végére épül meg.
2019. július 02., 09:112019. július 02., 09:11
A portál a román gázvezeték-hálózatot kezelő Transgaz egyik jelentéséből idézett, amely számba veszi a 2019-2028-as időszakra érvényes fejlesztési terveket a gázszállítás területén. A dokumentum várhatóan július végén kerül a vállalat részvényesei elé jóváhagyásra.
A jelentés szerint a BRUA gázvezeték első szakasza, amely Románia területén épül és tavaly nyáron kezdték el a megépítését, számos erőfeszítés ellenére nem fog elkészülni az eredeti határidőre, vagyis 2019 végére, hanem csak 2020 végére. A késést a közbeszerzési pályázatok meghirdetésénél tapasztalt késésekkel, jogszabály-módosításokkal, régészeti leletek feltárásával, a kedvezőtlen időjárással, a kisajátítások elhúzódásával, a kivitelezés folyamán az eredeti tervhez képest végrehajtott számos módosítással magyarázzák.
A portál emlékeztet, egy hónappal korábban a Transgaz és Niculae Bădălău román gazdasági miniszter is kijelentette: tartható az eredeti határidő.
A projekt első szakaszában 479 kilométer vezetéket fektetnek le a dél-romániai Podișortól a bánsági Temesrékásig (Recaș). A beruházás lehetővé teszi, hogy Romániából évi 1,75 milliárd köbméternyi gázt szállítsanak Magyarországra.
(MTI)
Három napig állt a bál a kézdiszéki Torján. Pénteken délelőtt kezdődtek és vasárnap este értek véget a Septemberfestre keresztelt falunapok, benne „nemzetközi” főzővetélkedővel és az elmaradhatatlan óriás túrós puliszkával.
Jubileumi kiadásához érkezett Csernáton messze földön híres rendezvénye, amely egyszerre szól hagyományőrzésről, közösségépítésről és szórakozásról. Szeptember 7-én, vasárnap tizedik alkalommal tartanak huszár -és katonadal-találkozót.
Átadta a Kovászna megyei önkormányzat az előkészítő osztályba induló gyerekeknek szánt felszerelt iskolatáskákat. 2250 gyermek részesülhet az ajándékban.
Szeptember 5-7. között zajlanak a 21. alkalommal megrendezett, Septemberfestre keresztelt torjai falunapok. Természetesen idén sem marad el a nemzetközi gasztronómiai verseny és az óriás túrós puliszka. Íme, a program.
Románia legszebb speciális iskoláját vehetik birtokba ebben a tanévben a háromszéki, sajátos nevelési igényű gyerekek: a sepsiszentgyörgyi intézmény egy felújított, kibővített, ultramodern felszereléssel ellátott oktatási egységgé vált.
A parkolási díjak fizetésének tekintetében is halad a korral Sepsiszentgyörgy: jövő hétfőtől csak digitálisan lehet majd fizetni a parkolásért a városban.
A Sepsiszentgyörgyi Helyi Rendőrség, helyi tanácshatározat alapján immáron több éve ellenőrzi a lovas fogatokkal való közlekedést a város területén. Augusztusban újabb, engedéllyel nem rendelkező szekereket foglaltak le.
Sepsiszentgyörgy egyik legnagyobb és legnépszerűbb általános iskolájának diákjai nehéz helyzetben vannak: a tanintézmény mindkét épülete felújítás alatt áll, az osztályokat üggyel-bajjal sikerült elhelyezni. Még egy egész tanévet kell kibírni.
A Mihai Viteazul Főgimnázium épületeinek felújítása akadozik, sportpályáján viszont zajlik a munka: itt épülnek a moduláris tantermek. Sepsiszentgyörgy egyetlen román nyelvű elméleti líceumának diákjai öt év után visszatérnek az intézmény területére.
Kétévente esedékes, immár 23. kollokviumát tartotta a Nemzetközi Címertani Akadémia augusztus 27–30. között Jászvásáron. Ez alkalomból Keöpeczi Sebestyén József erdélyi címerművész munkásságát bemutató tárlatot is berendeztek.
szóljon hozzá!