Fotó: Kristó Róbert
Mozgalmas lesz a hétvége a csíkszeredai Role zenekar háza táján.
2013. május 09., 16:582013. május 09., 16:58
2013. május 09., 19:042013. május 09., 19:04
Pénteken este Székelyudvarhelyen, a Transylvanian Music Awards díjkiosztó gáláján vehetik át Az év élő koncertje-díjat, ezt követően pedig koncertre is sor kerül. Ezt követően útra kelnek, hogy szombaton és vasárnap Budapesten és környékén zenéjükkel segíthessék Böjte Csaba atya munkáját.
Vasárnap Budapesten találkoznak a neves nemzetközi ritmusfesztivál, a DobBan társszervezőiként a világ jelenleg talán legjobb progresszív zenekarának, az amerikai Spock\'s Beard dobosával, Jimmy Keegannel, akit a legtechnikásabb, legletisztultabb dobosok közt tartanak számon a profi zenei berkekben. E tárgyalások eredményeképpen remélhetőleg Keegan lesz az idei, augusztusi DobBan védnöke és sztárvendége Csíkszeredában.
Ugyancsak a hétvégén és jövő hét elején, minden kis szabadidejüket kihasználva, a Role tagjai próbálnak bekapcsolódni a tavalyi, nagy sikerű, a zenekar 25 évét megünneplő megakoncert film-és hangvágási utómunkálataiba. Ezek után mondhatni belezuhannak a tusnádfürdői közös fellépésbe a népszerű Sárik Péter–Pély Barna duóval. A Role-t legközelebb itthon május 14-én Tusnádfürdőn, 17-én Marosvásárhelyen, 18-án Csíksomlyón és Csíkszeredában láthatják, hallhatják az érdeklődők.
Újat teremteni Székelyföldön nem egyszerű – ezt első kézből tudja Fazakas Szabolcs, a Mini Erdély Park és a Legendárium megálmodója, aki most a csíkszeredai Drakula Park kezdeményezése mellé áll.
Jótékonysági pünkösdi előadást mutatnak be június 7-én a Szakszervezetek Művelődési Házában, a Búcsújárás című kortárs drámát, a Csíki Játékszín színészei és a Role zenekar közreműködésével. A bevételt egy beteg kisfiú javára ajánlják fel.
Nemcsak Csíkszereda, hanem az egész térség turisztikai, gazdasági életére nagy hatással lesz a Zsögödbe megálmodott élménypark – mondta Korodi Attila polgármester a Dracula park megvalósításának hivatalos bejelentésén.
Közép-Kelet-Európa egyik legnagyobb vidámparkját építi meg két év alatt 56 millió euróból Lénárd András vállalkozó Csíkszereda zsögödi részén. Az építkezés akkora volumenű, hogy ebben az esetben már az önkormányzatnak is oda kell tennie a csontot.
Három autó érintett a balesetben, amely vasárnap kora délután történt az E 578-as európai úton, Csíkkozmás közelében – tájékoztatott a román rendőrség közlekedési tájékoztató központja, az Infotrafic.
Még várni kell arra, hogy Csíkszereda városbejáratait új, a városlakók tetszését elnyerő arculati elemek díszítsék. Az ötletpályázat két éve volt, idén készülhet a kivitelezéshez szükséges megvalósíthatósági tanulmány.
Oláh Katalin és tanítványainak rajzkiállítását nyitják meg június 1-én, vasárnap 16 órától a csíkszentdomokosi polgármesteri hivatal dísztermében. A képanyag az elmúlt év munkáiból állt össze.
A Hargita megyei hegyimentők pénteken figyelmeztettek, hogy a földcsuszamlások és sziklaomlások miatt a következő napokban kerüljék a Balánbányáról az Egyes-kőre vezető kék kereszttel jelzett túraösvény Vigyázó-kő és Egyes-kő közötti szakaszát.
Nagyot álmodtak Csíkkarcfalva községben: a Csíknagyboldogasszony Zarándokházat szeretnék felújíttatni adományokból. A célért jótékonysági koncertet is szerveznek június 8-án, vasárnap, amelyen az Ismerős Arcok lép fel a jenőfalvi Tercsi színpadán.
Ismét elhalasztotta az ítélethirdetést a Maros Megyei Törvényszék abban a büntetőperben, amely 2013-ban indult Borboly Csaba, a Hargita megyei tanács alelnöke (akkori elnöke) és tizenkét másik személy ellen. Június 10. a következő időpont.
szóljon hozzá!