Az Országos Vidékfejlesztési Programból nyert pályázat első részének munkálatait – azaz egy turisztikai információs központ építését – végzi a kivitelező cég Csomafalván. A továbbiakban több, a település turisztikai fellendülését elősegítő intézkedésre is sor kerül.
2011. október 26., 17:522011. október 26., 17:52
2011. október 26., 19:252011. október 26., 19:25
A csomafalvi polgármesteri hivatal szomszédságában épül a turisztikai információs iroda, az Országos Vidékfejlesztési Programból (PNDR – Programul Naţional de Dezvoltare Rurală) nyert, Gyergyócsomafalva turisztikai marketingjének fejlesztése című pályázat kivitelezésének első részeként. A kivitelező cég a Fundamenta Kft., amelynek október 19-én adták át a helyszínt. A központ tervezését a kolozsvári Macalik Arnold építész végezte. A tervek szerint négyszintes épület lesz, az alagsorban kap helyet egy női-férfi illemhely, a földszinten egy fogadóiroda, a következő szinten egy szóróanyagokkal teli bemutatóteremnek biztosítanak helyet, majd az utolsó részen egy kilátó kialakítására is sor kerül. A szerződés szerint a kivitelező cégnek három hónap áll rendelkezésére, hogy megépítse az épületet. A munkálatok teljes értéke 456.368,50 lej.
Az elkészült irodába versenyvizsga alapján, két, turisztikai végzettséggel rendelkező személyt fognak alkalmazni, akiknek az lesz a feladatuk, hogy ide vonzzák a turistákat, programot készítsenek nekik, a helyi vendégházakba, panziókba irányítsák őket, úgymond eladják Csomafalvát – tudtuk meg Köllő Hunortól, a Polgármesteri Hivatal fejlesztési osztályának munkatársától.
A pályázat összértéke 870.750 lej, megírását a helyi hivatal munkatársai végezték el, viszont a projekt menedzselésére egy tanácsadó céget alkalmaztak. A pályázat több részből áll, a központ megépítésén kívül még sor kerül a település központján egy érintőképernyős panel felállítására, Csomafalvát népszerűsítő anyagok nyomtatására, valamint a turisztikai iroda számára honlap létrehozására és működtetésére is.
A központban felállított panel az idelátogatók számára be fogja mutatni Csomafalva és környéke turisztikai látványosságait, valamint útbaigazításokat is fog tartalmazni a helyi elszállásolási lehetőségekről, pontosan megadja, hol találhatóak a vendégházak, panziók Csomafalván. A települést promováló anyagok közt lesz 12 oldalas, A5-ös méretű brosúra, 24 oldalas A4-es méretű katalógus, valamint különböző képeslapok is. Mindegyik promóciós termék hatezer példányszámban fog megjelenni. A központ honlapján fel lesznek tüntetve a hely turisztikai értékei, mindaz, amiért érdemes idelátogatnia minden honlapon szörfölőnek, a világ bármely pontjáról. Ennek az célja, hogy minél több látogatót csábítson a környékre. Az iroda bemutató termében lesz elhelyezve a promováló anyagok egy része. Ezenkívül egy részletes turisztikai térképet is készítenek majd a pályázat keretében.
Köllő Hunor megjegyezte, hogy fontos szerepe lesz az irodának a település életében, nagymértékben elősegíti majd a fejlődését, főleg a turisztika területén. Hozzátette: Csomafalva stratégiájában szerepel, hogy a falu turizmusát fejleszteni kell, ehhez fog hozzájárulni a most épülő turisztikai információs központ és a pályázat többi része is.
Mivel a központ építkezési munkálatai a játszótér mellett zajlanak, a polgármesteri hivatal felhívja minden szülő figyelmét, hogy a játszótéren ez idő alatt a gyerekek csak felnőtt felügyeletében játszhatnak.
szóljon hozzá!