Egy gyermek holttestét emelték ki szerda este a Maros-folyó vizéből az Arad megyei Sajtény és Nagylak között, a család felismerte annak a 7 éves kislánynak a ruházatát, aki április 30-án tűnt el a folyóban, amikor egy csónak felborult.
Viszonylag kevesen jelentkeztek be álláskeresőként a munkaerő-elhelyező ügynökséghez az idei középiskolát végzett fiatalok közül Hargita megyében, és még kevesebben igényelték a munkanélküli segélyt az erre megszabott határidőig.
Minden túlzás nélkül állítható, hogy a Vadon Egyesület által Sepsiszentgyörgy főterére hozott természetfotó-kiállítás a maga nemében egyedi és a szemlélőnek páratlan élményt jelent. Ez pedig Máté Bencének, a világhírű magyar természetfotósnak köszönhető.
Érdekes kutatásról és javaslatról számoltak be szerdán Szovátán, a Medve-tó partján. Megtudhattuk, hogy a világ legnagyobb heliotermikus tava lassan, de folyamatosan változik, az erősen sós vízréteg mélyebbre süllyed.
Kiállítják Kusztura Sándor festőművész munkáit a székelyudvarhelyi művelődési ház koncerttermében csütörtök délután.
Úgy tűnik, legalább egy évvel eltolódik a Hármas Alapítvány és a helyi önkormányzat által szorgalmazott Petőfi-szobor felállítása Sepsiszentgyörgyön.
Büntetőeljárást indított a rendőrség, miután Eforie Nord tengerparti üdülőtelepen néhány turista összeverekedett a vízimentőkkel, akik a nagy hullámok miatt nem engedték őket a vízbe.
A marosvásárhelyi városi buszokon utazók egy része nem vált jegyet, ugyanakkor vannak, akik megvásárolják ugyan két lejért a jegyet, de leszálláskor visszaadják a sofőrnek. A tömegközlekedési vállalat vezetője szerint ez felelőtlen cselekedet.
Kedden délután hat óra körül látták utoljára a 74 éves, gyergyóalfalvi Székely Juliannát, azóta nem tudnak a hollétértől. Kérik, hogy aki bármilyen információval tud szolgálni, hívja a 0752 628 380-as telefonszámot.
Noha az egyik legaggasztóbb demográfiai jelenségként a lakosság egyre fokozódó elöregedését tartják számon Hargita megyében – mint ahogyan országszerte is –, a nyugdíjasok számának alakulása ezt nem tükrözi.
Gyimesbükk is felsorakozott azon erdélyi települések sorába, amely díszpolgári címmel jutalmazza a község történetében maradandót alkotó személyiségeket. Az elismeréseket a Nagyboldogasszony napi búcsús szentmisén, Kontumácon adták át.

Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
Időszerű lenne frissíteni az autóbuszok közlekedési programját Hargita megyében, amelyet még mindig nem fejezett be Hargita Megye Tanácsa. Akadnak olyan járatok, amelyeket a rendszerváltozás előtti időkben alakítottak ki, és azóta semmi nem változott.
Minden lehetőséget megragad a kézdivásárhelyi városvezetés ahhoz, hogy négy éven belül a város összes oktatási intézménye átessen a legszükségesebb felújításokon.
Egy személyautó gyúlt ki kedden, 17 órakor a székelyudvarhelyi Budvár utcában. A lángok rövidzárlat következtében csaptak fel a járműben, amely teljesen kiégett.
Bürokratikus okok miatt nem haladt eddig érdemben az a projekt, amely a gyergyószentmiklósi arborétum, a Csiky-kert fejlesztését tűzte ki célul. Mostanra úgy tűnik, elhárultak az akadályok, következhet a megvalósítás.
A nyári szabadságolások ellenére a felújított Székely Nemzeti Múzeumban folyik a láthatatlannak tűnő munka azért, hogy az október 26-ra tervezett megnyitó egyedi kulturális élmény legyen mindenki számára.
A kulturális intézményeket érintő költségcsökkentő tervek elvetésére kérte a kormányfőt Kelemen Hunor, az RMDSZ elnöke – írta kedden közösségi oldalán.
Szabadlábra helyezték és hatósági felügyeletet rendeltek el a 39 éves, kápolnásfalusi sofőr esetében, miután halálos balesetet okozott Homoródfürdő és Kápolnásfalu között vasárnap – közölte megkeresésünkre a Hargita megyei rendőrség sajtóosztálya.