
Minden nap látható a haladás
Fotó: KÉSZ Építőipari Vállalat
Jó ütemben folyik a munka a kovásznai önkormányzat által megálmodott wellnessközpont építőtelepén, és amíg lehet, így lesz ez a továbbiakban is. Kérdés, hogy meddig, ha a finanszírozó Országos Beruházási Ügynökség nem fizeti időben a számlákat. Gyerő József polgármester társaságában néztük meg, milyen stádiumban vannak a munkálatok.
2023. december 15., 08:082023. december 15., 08:08
A sípálya szomszédságában 64 millió lejes összköltségből épülő multifunkcionális balneoklimatikus központot a kovásznai önkormányzat álmodta meg, az Országos Beruházási Társaság finanszírozásában épül, a működtetést pedig majd a város biztosítja. A létesítmény helyszínén a kivitelező építésvezetője fogadott. Megtudtuk, a kolozsvári székhelyű cég vezetői közül ketten is kovásznai kötődésűek, így szívügyük, hogy jó ütemben haladjanak a munkálatok.
– magyarázta a szakember.
Tíz méter mélyen földbe öntött oszlopok tartják majd az épületet
Fotó: Kovászna Önkormányzata
Metszően friss a levegő, ami nem annyira a decembernek, mint a inkább a helyszínt körülvevő fenyveseknek köszönhető. Ez az egyik kincs, amit értékesítenének a befektetéssel, de a gyógyvizek és a jótékony hatású gázfeltörések is főszerephez jutnak. Bár Kovásznán a mondás szerint, ha egy ásónyomra leásol, borvíz tör fel, az építkezés helyszínén nem ez a helyzet,
„A vízvezeték adott, a szennyvízcsatorna is, de az áramellátáshoz ide kellett hozni a középfeszültségű vezetéket, amit az áramszolgáltató vállalt magára. A gázt is ide kell hoznunk, letettük a szolgáltatóhoz a kérvényt, és miután az ő számításaik szerint ez nyereséges lesz számukra, úgy néz ki, saját költségükön építik meg a vezetéket” – részletezte a dolgok jelenlegi állását a polgármester.
Az 5423 négyzetméter hasznos felületű épület háromszintes lesz. Mivel a geológiai tanulmányok szerint a talaj nem eléggé stabil, 10 méter mélyre földbe fúrt oszlopok sokasága tartja majd az alapot. A 6000 négyzetméter összfelületű fürdőközpontban
Az eredeti elképzelés szerint 2025-re kell elkészülnie, kérdés, mennyit tolódik ki a határidő annak folytán, hogy a CNI nyáron felfüggesztette a kivitelező számláinak kifizetését. De vissza már nem lehet forgatni az idő kerekét, előbb-utóbb meglesz a beruházás. „Számításaink és reményeink szerint ez lesz a helyi turizmus gyakorlatában szükséges szemléletváltás meghatározó eszköze” – fogalmazott a polgármester.
Gyerő József polgármester a terepszemlén
Fotó: Bodor Tünde
Gyerő József még elmondta, a wellnessközpont melletti egyhektáros telket koncesszióba adták, ott a zabolai Mikes család tervez szállodát építeni. Ez tehát magánbefektetés lesz, de szorosan kapcsolódik majd a fürdőközponthoz, mert egy fedett átjárón sétálhatnak majd oda át a szállóvendégek.
Fotó: KÉSZ Építőipari Vállalat
Ilyen lesz, ha elkészül
Fotó: Kovászna Önkormányzata
Fotó: Kovászna Önkormányzata
Fotó: Kovászna Önkormányzata
Több mint húsz háromszéki önkormányzat támogatja szervezetten a fiatal és kisgyermekes családokat a Babakelengye-programon keresztül. 2025-ben összesen 246 család részesült ajándékcsomagban vagy vásárlási utalványban.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) sárga jelzésű riasztást adott ki csütörtökön Hargita, Maros és Kovászna megye hegyvidéki térségeire az erős szél miatt.
Újabb dróntámadásokat hajtottak végre az orosz erők a román-ukrán határhoz közeli ukrán kikötői infrastruktúra ellen csütörtökön, ezért két F-16-os vadászgépet emeltek a levegőbe a határ térségének megfigyelésére Tulcea megye északi részén.
Az RDE Harghita Kft. tájékoztatása szerint módosul a háztartási hulladék elszállításának programja az év első hetében.
Jóval fagypont alatti értékekkel indult az új év országszerte, a legalacsonyabb hőmérsékleti érték a mínusz 20 Celsius-fokot is alulmúlta. Székelyudvarhelyen hidegebb volt, mint Csíkszeredában.
A 2026-os országgyűlési választáson Orbán Viktor miniszterelnök arra kér mandátumot, hogy Magyarország kimaradjon az európai háborúból – erről a kormányfő szerdán, az M1 aktuális csatornának adott évzáró interjúban beszélt.
Az új évben uralkodjék közöttünk a megértés és a szeretet, találjunk rá mindannyian az összetartozás örömére – hangsúlyozta Sulyok Tamás köztársasági elnök szerda éjfél után a közmédiában.
Lakóház gyulladt ki Marosvásárhelyen a január elsejére virradóra. A tűzben két, 13 és 16 éves lány szenvedett égési sérüléseket, egyikük életveszélyes állapotban került kórházba.
Komoly mennyiségű, jogellenesen tartott pirotechnikai eszköz került rendőrségi kézre december 31-én Borszéken és Gyergyóhollón a borszéki rendőrök ellenőrzési akciója során.
Nicușor Dan elnök szerint 2026-ban az államnak hatékonyabbá, igazságosabbá kell válnia és közelebb kell kerülnie a polgárokhoz, miután a 2025-ös esztendő „a megpróbáltatások, a szorongások és a jogos kérdések éve” volt.
szóljon hozzá!