Országszerte mintegy 900 személy adott vért vasárnap a crevediai robbanás sérültjeinek megsegítésére – tájékoztatott az egészségügyi minisztérium.
Nyolc lakóház leégett, további tizenegyben károk keletkeztek a crevediai autógáz-töltőállomásnál történt szombati robbanás nyomán – számolt be vasárnap a Dâmboviţa megyei tanács elnöke.
Ha lezárul a közbeszerzési eljárás és aláírják a szerződést, ősszel elkezdődhet a többfunkciós tűzoltószertár építése Hargitafürdőn, ahol az önkéntes tűzoltók felszerelését és a tűzoltóautót is tárolni lehet majd, de más helyiségeket is kialakítanak.
Köszönetet mondott vasárnap Marcel Ciolacu miniszterelnök a crevediai robbanás utáni beavatkozásban részt vett tűzoltóknak, egészségügyi dolgozóknak és rendvédelmi szerveknek. Emellett kilátásba helyezte a vétkesek felelősségre vonását.
Másodfokú hőségriasztást adott ki vasárnap az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) az ország 19 megyéjére és a fővárosra. Szombaton a székelyföldi településeken is meghaladta a 30 Celsius-fokot a hőmérséklet.
A tikkasztó hőség ellenére is nagyon sokan kilátogattak a gyergyószentmiklósi lovaspályára, a tizenhatodik Székelyföldi Lovas Ünnep harmadik napján. Aki bevállalta, hogy a nagy meleg ellenére is végigköveti a színes eseménysort az biztosan nem bánta meg.
Lángok csaptak fel egy gazdasági melléképületben a Csíkszentmártonhoz tartozó Csekefalván szombat este, feltehetően rövidzárlat miatt gyulladt ki az épület tetőzete – tájékoztat a Hargita megyei tűzoltóság.
Egy-egy kiszakadt kerék, szétverődött futómű, tropára ment váltóegység ellenére is a végsőkig küzdöttek a versenyzők szombaton Hargita megye legadrenalindúsabb és -látványosabb autós versenyén, a Csíkszentkirályi Roncsderbin.
Három személy szorult kórházi ellátásra, miután egy személyautó szekérrel ütközött Gyimesközéplokon szombaton este.
Zászlófelvonással, ünnepi beszédekkel, ökumenikus istentisztelettel emlékeztek az úzvölgyi katonatemetőben nyugvó honvédekre az RMDSZ és a csíkszentmártoni önkormányzat szervezésében szombat délben. Az eseményen több százan voltak jelen.
Az elmúlt 24 órában végzett ellenőrzések során 616 gépjárművezetői engedélyt vontak be a rendőrök, ebből 60-at alkoholos befolyásoltság, 31-et kábítószer hatása alatt történő vezetés miatt – közölte szombaton a belügyminisztérium.

Nem tétlenkedett a gyimesközéploki önkormányzat: mindössze három nappal azt követően, hogy egy áradás miatt megszűnt a Jávárdi-vízesés, sikerült visszaterelni a zuhatagot tápláló patakot a régi medrébe.
Huszonkét személy került kórházba a szombatra virradóra Brăila megyében, miután az autóbusz, amelyen utaztak, nekiütközött egy pótkocsinak.
A Gyergyószentmiklóson zajló Székelyföldi Lovas Ünnep második napján zajlott a Székelyföldi Regionális Díjugrató Bajnokság döntője. A Krigel SK csapata ismét kiváló körülményeket teremtett ahhoz, hogy magas színvonalú versenyt láthasson a közönség.
Többen sérelmezik, hogy a marosvásárhelyi Somostetőre nem lehet felutazni a kisvasúttal, az ugyanis egy ideje nem üzemel. A kisvonatozás korábban hozzátartozott a somostetői kirándulásokhoz. Az illetékesek nem szolgálnak jó hírrel.
A rézüstökben rotyogó katyó, lekvár és szilvaíz jelezte egykoron Oroszhegy utcáin, hogy véget ért a nyár, a gazdák pedig begyűjtötték a környékbeli gyümölcsfák termését. Ezen ínyencségek hagyományos elkészítési módja nem is olyan egyszerű.
Lépfenével fertőzött volt az a szarvasmarha, amelyet augusztus elején vágtak le Nyárádtőn, és amelynek feldolgozása után két személy megbetegedett. A két érintett férfi esetében egyelőre nem mutatták ki a fertőzést.
A Marosvásárhelyi Örmény-Magyar Kulturális Egyesület, a Marosvásárhely Polgármesteri Hivatalával együttműködésben Petelei István író és Czakó József orvosprofesszor emléke előtt tisztelegve emléktáblát avat szombaton.
Visszatérő pilótákkal és újoncokkal, módosított pályán rajtol szombaton a Csíkszentkirályi Roncsderbi: a környék leglátványosabb autós eseménye évről évre egyre több nézőt vonz az alcsíki község határában lévő helyszínre.