Az uszoda látványterve. Más lesz, mint amiről szó volt, ha elkészül
Fotó: Forrás: CNI
Noha tavasszal már tudták, hogy az Országos Beruházási Társaság (CNI) uszodát szándékszik építeni a községben, Csíkszentkirály vezetősége még nem jutott el addig, hogy ezt szerződés is rögzítse. Időközben át kellett tervezni a létesítményt, mert nagyobb uszodákat irányoznak elő a típustervek.
2021. október 07., 08:552021. október 07., 08:55
2021. október 07., 10:222021. október 07., 10:22
Székely Ernő polgármester szerint a korábbi típustervnek a helyszínhez való alakítása megtörtént, de ezt a folyamatot leállították, és
Ehhez további területet kellett biztosítania a községnek, ezt is megtették, akárcsak a geológiai és topográfiai tanulmányok elvégzését. Ugyanakkor a helyi önkormányzat is meghozta a szükséges határozatot, ahogy kérték, és minden dokumentumot továbbítottak a CNI-hez, ahonnan azt az információt kapták, hogy nemsokára lehet számítani a közbeszerzések kiírására – ismertette a községvezető. Hozzátette, hogy
Az uszoda a meglévő Borsáros-fürdő mellé épülne, amely benti medencével, pezsgőfürdővel és szaunával is rendelkezik.
A változás annak tudható be, hogy a CNI már nem épít olyan típusú tanuszodát, mint amit Gyergyószentmiklóson átadtak, illetve Csíkszentdomokoson jelenleg készítenek.
A CNI honlapján olvasható ismertető szerint egy ilyen uszoda földgázzal történő fűtésrendszerrel 29,6 millió lejbe kerül, a fafűtéses változat kevéssel több. Az építéshez 4888 négyzetméter területre van szükség, amelyen az épületen kívül parkoló, zöldövezet és járda is helyet kap.
Lesz egy alagsor műszaki helyiségekkel, a földszinten a medence öltözőkkel és mosdókkal, illetve egy emelet, ahol erőterem, tornaterem kap helyet öltözőkkel, valamint egy 124 személyes lelátó. A korábbi hajlított tetőszerkezet helyett ferde tetőt tartalmaz a típusterv. A korábban tervezett tanuszoda éves fenntartási, üzemeltetési költségét 500 ezer lejre becsülték, az energiahordozók árának emelkedése miatt ez az összeg jóval nagyobb lesz.
Az 1944-es átállásról tartott előadást Benkő Levente történész. Előadása fókuszában a magyarellenes intézkedések és megszólalások kaptak hangot, illetve a székelyföldi foglyok sorsát ismertette.
Erdei iskolát hoznának létre, ahol a természet szeretetére nevelhetik a gyerekeket, ezért is szervezte meg a Szentegyházi Közbirtokossági Egyesület és a Szentegyházi Nagycsaládosok Egyesülete a Kárpát-medencei Erdőpedagógiai Konferenciát és Szemlét.
A rendszerváltozás utáni, még mindig zavaros időkben foglalta el a székelyudvarhelyi polgármesteri széket Szász Jenő. Szakács-Paál Istvánnak már könnyebb a dolga – igaz, neki az elmúlt nyolc évnyi karantént kell feloldania.
Búcsút és jubileumi ünnepséget tartottak a gyimesfelsőloki Árpád-házi Szent Erzsébet Római Katolikus Gimnáziumnál. Az iskola védőszentjének ünnepére gyűltek össze a tanintézmény kápolnájában, ahol visszatekintettek az elmúlt 30 esztendőre.
Bicska, valamint kábítószer birtoklása miatt vettek őrizetbe két férfit Csíkszeredában szombaton. A Hargita megyei rendőrség egy átfogó akció során mintegy háromszáz személyt ellenőrzött, 5 bűncselekményt, és 19 kihágást állapított meg.
A Hargita megyei települések fejlesztésére 2,7 millió lej jut a hatszázalékos adóvisszaosztásból. Az összeg szétosztásáról a megyei tanácstestület rendkívüli ülésén szavazott november 15-én, pénteken.
Miért nincs túljelentkezés az orvosi rezidensvizsgákon és miért éri meg a háziorvosi szakosodást választani – többek között erről is beszélgettünk Vass Levente egészségügyi szakemberrel a vasárnap tartandó rezidensvizsga kapcsán.
Rászoruló családok számára tart jótékonysági gyűjtést a Csíkszeredai Vöröskereszt Kis Cipő elnevezéssel november 23-án és 24-én Szabadság-téren és a Csíki NEST pláza területén.
Erősen irritáló hatású vegyszert tartalmazó palackokat dobott valaki a szelektív hulladékba, emiatt le kellett állítani a munkafolyamatot a lécfalvi hulladéklerakóban. A sepsiszentgyörgyi köztisztasági vállalat nagyobb elővigyázatosságra int.
szóljon hozzá!