
Fotó: Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság
Átfogó ellenőrzést tartottak a székelyudvarhelyi iskolák környékén a hatóságok szerdán. Kutyás egységek bevonásával ellenőrizték, hogy ne juthasson drog az intézményekbe, és kiszűrték az óráról hiányzó diákokat is.
2025. november 20., 12:222025. november 20., 12:22
Az akció kiemelt céljai között szerepelt a drogfogyasztás és -csempészet megelőzése. A műveletben két kutyás egység is részt vett, amelyek
Kutyás egységek vizsgálták át a terepet az intézmények környékén, hogy meggyőződjenek, nem jutnak kábítószerek az iskolákba
Fotó: Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság
Az akció során a rendőrök 12 igazolatlanul hiányzó diákot is fülön csíptek, emellett 11 kereskedelmi egységet is ellenőriztek az iskolák közelében, a szabálytalanságok miatt pedig
Több száz diákkal és pedagógussal is találkoztak a rendőrök, hogy az iskolai erőszak, zaklatás (bullying), a droghasználat és a fiatalkori bűnözés megelőzésére hívják fel a figyelmet
Fotó: Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság
A razzia része volt egy szélesebb megelőző kampánynak, amelyben több száz diákkal és pedagógussal is találkoztak a rendőrök, hogy
– derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közleményéből. A hatóságok közölték: hasonló ellenőrzésekre a következő időszakban is számítani lehet a megye iskoláiban, a biztonságos tanulói környezet fenntartása érdekében.
Sérült medve miatt érkezett riasztás Sikaszóba, ám a nagyvad elpusztult, amire a törvény által előírt bizottság helyszínre ért. Az állatot napokkal korábban üthette el egy autó.
Egész napos filmünneppel várják a mozirajongókat június 17-én Szentegyházán. A Vándormozi négy magyar alkotást vetít le, a belépés ingyenes.
Megnyitja kapuit a parajdi sós strand pénteken, a nyitónapon minden érdeklődő ingyenesen látogathatja a létesítményt.
Magántulajdonban lévő kerítéseket és épületeket kellene elbontani ahhoz, hogy felújíthassák a székelyudvarhelyi Ugron Gábor utca felső szakaszát. Keresik a lakók ingatlanjait legkevésbé érintő törvényes megoldást, de gyakorlatilag áll a projekt.
Újabb Ro-Alert figyelmeztetést kaptak kedd este a székelyvarságiak medve jelenléte miatt. Mindez alig két nappal azután történt, hogy egy emberre veszélyessé vált nagyvadat kilőttek a településen.
Házkutatásokat tartottak kedden Hargita megyében a Jupiter-hadművelet részeként a rendőrség gazdasági nyomozói. Több mint három kilogramm törvénytelenül értékesített vízipipadohányt foglaltak le.
Bethlen Kata egyházépítő és mecénási tevékenységét feldolgozó kötetet mutatnak be csütörtökön a Haáz Rezső Múzeumban. A kiadvány két évtizedes kutatómunka eredményeit összegzi.
Befejeződtek az aszfaltozási munkálatok a Haáz Rezső Múzeum előtti körforgalomnál, de újabb útlezárásra lehet számítani Szombatfalván – közölte Székelyudvarhely polgármestere.
Ismét megjelent Székelyudvarhelyen a medvebocs, amelyet szombaton rögzítettek a város térfigyelő kamerái – jelenleg a helyszínen keresik a vadat a hatóságok, hogy elaltassák, majd elszállítsák.
Három kisteherautó ütközött össze hétfő reggel a 13A jelzésű országúton, Máréfalva község területén.
szóljon hozzá!