
Több munkálat zajlik Székelykeresztúron, az önkormányzat nagyrészt önerőből igyekszik szépíteni a kisvárost. Jelenleg a főtéri gyalogosfelületek újraburkolása zajlik, de a kerékpárútnak is nekilátnak nemsokára.
2015. október 15., 12:052015. október 15., 12:05
Székelykeresztúr főtéri gyalogosfelületeinek általános felújítását végzik: noha nem teljes rendbetételről van szó, az önerőből megvalósítandó újraburkolás célja eltüntetni a szemet sértő „sebhelyes” járdákat – magyarázta érdeklődésünkre Rafai Emil, a város polgármestere. Reményei szerint a munkálatokat október végéig befejezik, noha a határidőt az időjárás is befolyásolja.
A székelykeresztúri képviselő-testület a felújított járdák és útszakaszok kapcsán egy határozatot is elfogadott szeptemberi ülésén, melynek értelmében az elmúlt években – akár teljesen, akár részlegesen – felújított szakaszokon legalább öt évig ne lehessen feltörni a burkolatot. A polgármester szerint különböző okokra hivatkozva rendszerint az újítás után törik fel a burkolatokat, az önkormányzati határozattal ezeket az eseteket szeretnék elkerülni.
A városban ugyanakkor egyéb projekteket is előkészítenek, amelyekre közbeszerzést hirdetnek ki az elkövetkezőkben. Egyebek közt a Bem József és Búza utcák felújítási munkálatait tervezik, amelyek tartalmazzák az úttest, a járda és az esővízrendszer felújítását, kiépítését, továbbá a fiatfalvi iszapvulkánok felé vezető úton is aszfaltoznának, illetve a múzeum épületéhez hasonlóan a kórház tetőzetét is fel szeretnék újítani. A közeljövőben a székelykeresztúri kerékpárút első szakaszát is megvalósítanák. Mint Rafai Emil elmondta, többéves álom a nagyszabású kerékpárútprojekt kivitelezése, s noha a Környezetvédelmi Alap jelentős összeget utalt ki a megvalósításra, a több mint tíz kilométernyi szakaszt magában foglaló terv kivitelezése a kormányváltás miatt elbukott.
Megelégelve a várakozást a keresztúri önkormányzat úgy döntött, hogy az első, majdnem két kilométeres szakaszt önerőből építik meg. A tervek szerint ez az alsóboldogfalvi vasúti átkelőtől indulna, és a Mihai Eminescu, valamint az Orbán Balázs utcán keresztül kapcsolódna a Szécsi András utcai kerékpársávba. A négyszázezer euró értékű projektre október folyamán közbeszerzést hirdetnek ki.
Stratégiailag is fontos betonhidak épültek Fenyéden az Átjáró, a Tanórok és a Szejke utcákban, amelyek elősegítik a gazdák területeinek, valamint a növekvő település új portáinak megközelíthetőségét. A beruházás ötmillió lejbe került.
Meghódították a Pamír-fennsík legendás útjait, több mint 4600 méteres magasságba kapaszkodtak fel, jurtában is megszálltak, és már Kína felé készülnek a Mongóliába tartó erdélyi kalandorok, akik egy hónap alatt közel tízezer kilométert tettek meg.
Helyrehozták a megsüllyedt és beszakadt útszakaszt Küsmöd és Siklód között a 135-ös megyei úton, de az elkövetkező egy-két évben nem lesz ott aszfaltozás – tudtuk meg a Hargita Megye Tanácsának vezetőjétől.
Régészeti bemutatókkal, kézműves foglalkozásokkal, rendhagyó tárlatvezetésekkel, koncerttel és fényfestéssel készül a Múzeumok Éjszakájára a Haáz Rezső Múzeum június 20-án Székelyudvarhelyen.
Tiltakozó szülői petíciók, szóbeszédek, kiszivárgott elképzelések, elvetett forgatókönyvek, félelmek és indulatok – nagy feszültség övezi a székelyudvarhelyi iskolahálózat krízisének rendezését.
Tűz keletkezett egy székelyudvarhelyi tömbházlakás második emeleti lakásában a Függetlenség sugárúton szerda délután. A lángokat körülbelül egy óra alatt sikerült megfékezniük a tűzoltóknak.
Új mammográf, korszerű fertőtlenítő-rendszerek, újszülött-szállító inkubátor és több tucat diagnosztikai eszköz került a Székelyudvarhelyi Városi Kórházba az elmúlt években megvalósított európai uniós pályázatoknak köszönhetően.
Hangos szirénaszóra lehettek figyelmesek a székelyudvarhelyiek szerdán délután, miután egy tömbházban keletkezett robbanáshoz és tűzhöz több mentőegységet is riasztottak. A Függetlenség sugárúti helyszínre mi is kiszálltunk, fotókon mutatjuk.
Robbanást követően csaptak fel a lángok egy székelyudvarhelyi tömbház második emeleti lakásában szerdán délután. A lépcsőház füsttel telt meg, a lakók elhagyták a tömbházat.
Megnyitják a székelyudvarhelyi strandot pénteken. Az első napon ingyenes lesz a belépés – közli a székelyudvarhelyi városháza.
szóljon hozzá!