Fotó: Csató Andrea
A Nagy-Küküllő vizét is érintő szennyezés forrását sikerült azonosítani Székelyudvarhelyen: a hibás csatornabekötések évtizedek óta szivárogtatták a szennyvizet a folyóba, amit most végleg kijavítottak.
2025. október 13., 15:232025. október 13., 15:23
Több évtizedes, eddig rejtve maradt környezeti problémát sikerült feltárni és megoldani Székelyudvarhelyen – jelentette be Facebook-bejegyzésében a helyi rendőrség. A hiba forrása a Tábor negyedben, valamint a Szentjános utcában volt, ahol korábbi, hibásan kivitelezett szennyvízcsatlakozások okozták a gondot:
A Székelyhon korábbi riportja is rávilágított, hogy a város föld alatti csőhálózatának állapota aggodalomra ad okot, hiszen
Több helyen az évtizedekkel ezelőtti, dokumentálatlan bekötések és a karbantartás hiánya miatt rejtett problémák húzódnak a felszín alatt. A most feltárt szennyeződés is egy ilyen, régi eredetű műszaki hiba következménye volt.
Számos problémát rejthet a föld alatt húzódó csőrendszer Székelyudvarhelyen – az egykori hanyagság miatt pedig most rendre jönnek elő a gondok. Arról érdeklődtünk, mit tud ezekkel kezdeni az új városvezetés?
Miután a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség környezetvédelmi részlegének munkatársai pontosan beazonosították a problémát, értesítették a Harvíz Rt.-t, amely elvégezte a hibaelhárítást.
A környezetvédelmi részleg évek óta dolgozik azon, hogy feltárja és megszüntesse a város területén található rejtett környezetszennyező gócpontokat. Céljuk, hogy a hasonló esetek a lehető legrövidebb időn belül, tartós és hatékony módon megoldódjanak.
Hosszas terepmunka után egy szakemberekből álló csapat kiderítette, mi okozza a székelyudvarhelyi Árpád-patak szennyezését, így nemsokára kezdetét veszi a probléma helyreállítása – adja hírül Facebook-bejegyzésében a Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség.
A rendőrség közleménye szerint bár az ilyen beavatkozások sokszor időigényesek és összetettek, a cél az, hogy Székelyudvarhely hosszú távon is élhető, tiszta és biztonságos környezettel rendelkező város maradjon, ahol a természeti értékeket közösen őrzik meg a jövő generációi számára.
Második alkalommal rendezik meg az „Udvarhelyszék népviseletben” című nagyszabású hagyományőrző eseményt Székelyudvarhelyen, amely a székelyföldi közösségek népi kultúráját, viseletét és összetartozását ünnepli.
Elektronikai hulladékgyűjtést szerveznek Székelyudvarhelyen október 18-án, szombaton 10 és 17 óra között – értesít a polgármesteri hivatal.
Egy máréfalvi férfi lophatta el azt a bronzkeresztet Székelyudvarhelyről, amely a Márton Áron téren álló, történelmi kőcímer része volt. A rendőrség házkutatást tartott nála.
Szentegyháza sikerrel járt a palliatív ellátás fejlesztésére benyújtott pályázatával. Az új, korszerű központ az idősek és a tartós ápolásra szoruló betegek számára nyújt majd méltó, emberközpontú ellátást.
Régi idők viseleteit bemutató szabadtéri fotókiállítással hangolnak az Udvarhelyszék népviseletben rendezvény idei kiadására, amelyet október 18-án tartanak Székelyudvarhelyen.
Tizenegyedik alkalommal lesz Gazdanap Kápolnásfaluban. A kétnapos rendezvény idén is a helyi gazdák, családok és hagyományőrzők találkozóhelye lesz, ahol a közösség ünnepli a vidéki élet értékeit és a mezőgazdasági munkát.
Újabb harminc nappal meghosszabbította a vészhelyzetet Parajdon a helyi vészhelyzeti bizottság - számolt be a Hargita megyei prefektúra.
Egy község és egy falu lakói, valamint néhány székelyudvarhelyi háztartás is víz nélkül maradt pénteken délutánig, csőtörés miatt – tájékoztat a székelyudvarhelyi városháza a vízszolgáltató közleménye alapján.
A székelyudvarhelyi Márton Áron téren kiállított Magyarország-címer megrongálása és a szejkefürdői mofettára festett magyarellenes felirat miatt is rendőrségi feljelentést tett a városháza. Utóbbi helyen már eltüntették a rongálás nyomait.
Napok kérdése, hogy Afrikába érjen az a két erdélyi fiatalember, akik október elsején indultak útnak robogóikkal, hogy Európát átszelve meghódítsák a Szahara dűnéit és eljussanak Dakarba. Nem mindennapi expedíciójukról nekünk is beszámoltak.
szóljon hozzá!