
A Sapientia EMTE csíkszeredai kampusza is otthont ad a rendezvénynek
Fotó: Veres Nándor
Több mint ötszáz orvos, fogorvos és gyógyszerész érkezik Csíkszeredába Erdély minden szegletéből az Erdélyi Múzeum-Egyesület (EME) Orvos- és Gyógyszerésztudományi Szakosztályának XXXI. Tudományos Ülésszakára április 20–22. között. A több helyszínen zajló eseménynek társszervezője a Kolozsvári Akadémiai Bizottság.
2023. április 19., 12:082023. április 19., 12:08
2023. április 19., 12:262023. április 19., 12:26
Az Erdélyi Múzeum-Egyesület (EME) Orvos- és Gyógyszerésztudományi Szakosztálya április 20–22. között Csíkszeredában szervezi meg a XXXI. Tudományos Ülésszakát. A Kolozsvári Akadémiai Bizottság társszervezésével zajló eseményre több mint ötszáz orvost, fogorvost, gyógyszerészt várnak Erdély minden szegletéből.
ahol kiemelt fontosságot kap az anyanyelven művelt tudományos tevékenység bemutatása – írják a szervezők.
A csütörtöki és pénteki plenáris, valamint továbbképző előadások mellett tizennégy szekcióban több mint százhúsz dolgozatot mutatnak be, és kerekasztal-beszélgetések, műhelymunkák is gazdagítják a konferencia programját, amelyet ezúttal mentálhigiénés panel egészít ki.
„Az orvosi gyakorlat időszerű kérdései mellett
– sorolták. Hozzáfűzték, bár a rendezvény az orvosoknak, fogorvosoknak és gyógyszerészeknek szól, hozadéka szélesebb körben meg fog mutatkozni, az elsajátított ismereteket, kialakított szakmai kapcsolatokat az orvosok pácienseik javára kamatoztatják.
Szintén a jobb orvosi ellátást szolgálja az, hogy a szakemberek megismerkedhetnek egymás munkájával, tanulhatnak tapasztalataikból, tájékozódhatnak az egyes településeken elérhető egészségügyi szolgáltatásokról.
A konferenciának a Csíki Játékszín, azaz a csíkszeredai városi művelődési ház, valamint a Segítő Mária Római Katolikus Gimnázium Kollégiuma és a Sapientia EMTE csíkszeredai kampusza ad otthont. A rendezvény részletes programja ide kattintva tekinthető meg.
Nicușor Dan államfő vasárnap bejelentette, hogy elfogadja Donald Trump amerikai elnök meghívását és részt vesz a Béketanács jövő heti washingtoni ülésén.
Idén januárban 4 698 070 nyugdíjast tartottak nyilván Romániában, 1489-cel kevesebbet, mint az előző hónapban; az átlagnyugdíj 2779 lej volt – derül ki az Országos Nyugdíjpénztár vasárnap közzétett adataiból.
Több mint hatszáz járművezetőnek vonták be a jogosítványát az elmúlt 24 órában végzett ellenőrzések során, 96-nak gyorshajtás, 170-nek alkohol hatása alatti vezetés miatt – derül ki a Román Rendőrség vasárnapi közleményéből.
Otthonában ölték meg egy fejszével az olténiai Vela község 56 éves, liberális párti (PNL) helyi tanácsosát, korábbi alpolgármesterét. A gyilkosság fő gyanúsítottja egy helybéli fiatalember, aki az áldozat farmján dolgozott.
A Richter-skála szerint 3,5-ös erősségű földrengés történt vasárnap 1 óra 54 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Szikladarabokat helyeztek ki Temesvár egyes utcáiban a járda szélén lévő zöldterületekre, hogy megakadályozzák a parkolást. Vannak, akik kifogásolják az intézkedést.
Alsósófalva utcái zeneszótól és tánctól voltak hangosak szombaton. Csattogtak az ostorok, perdültek a szoknyák, idősek és fiatalok maskarába bújva űzték el a telet a 34. Hargita Megyei Farsangbúcsúztatón. Idén a szentegyházi csoportot kísértük el.
Öt megyében, közöttük Maros és Hargita megyében is közúti ellenőrzést tartanak a rendőrök vasárnap a 15-ös országúton.
Nyersen felvágva vagy árnyékos helyen szárítva, továbbá olajként vagy ecetként egyaránt használják, mifelénk főként pityóka- és bárány(fej)levesek készítésekor. A tárkonyról lesz szó, ha már azt tartjuk a legautentikusabb zöldfűszerünknek. De az is!
Több mentőegységet riasztottak, köztük egy mentőhelikoptert is Marosvásárhelyről, miután szénabála zuhant egy hétéves gyermekre a Szeben megyei Szászivánfalván.
szóljon hozzá!