Ábrám Noémi összefogásra biztatta a civil szféra képviselőit
Fotó: Haáz Vince
Eredményesnek bizonyult a marosvásárhelyi szociális szolgáltatók tiltakozása, mert hétvégéig átutalta a városháza az elmaradt támogatások egy részét. Ábrám Noémi, a szolgáltatók képviselője arra biztatja az egyesületeket, alapítványokat, hogy fogjanak össze, mert csak így tudnak hatással lenni a városvezetésre.
2019. november 03., 14:122019. november 03., 14:12
Mint korábban beszámoltunk róla marosvásárhelyi szociális szolgáltatók: Caritas, Diakónia, Alpha Transilvana, Rheum Care, Hifa, akik a nehéz és beteg emberek támogatását, ellátását vállalták fel, japán sztrájkba léptek.
Japán sztrájkba lépnek keddtől Marosvásárhelyen a szociális szolgáltatásokat nyújtó civil szervezetek, amelyek négy-öt hónapja nem kapták meg a polgármesteri hivataltól a leszerződött szolgáltatásaik ellenértékét. Mint mondták, számos egyesület, alapítvány a napi túléléssel küszködik.
A hivatal az áprilisi és májusi támogatásokat szeptemberben utalta át, utána pedig semmit. Mivel a szociális szolgáltatók biztosítják Marosvásárhelyen a szükséges ellátások 67 százalékát
A szociális szolgáltatók képviselői, több, mint egy tucatnyian részt vettek az októberi soros marosvásárhelyi tanácsülésen is, ahol jelenlétükkel is megerősítették kéréseiket, amelyeket Ábrám Noémi mondott el. A Diakónia helyi vezetője azt hangsúlyozta, hogy azt szeretnék, ha időben megkapnák a megítélt támogatásokat, hogy megfelelően tudjanak segíteni a nehéz sorban levőkön. Azt is kérte a tanácsosoktól és a városháza vezetőitől, hogy hívják meg a szociális szolgáltatók képviselőit a szakbizottsági ülésekre és vegyék figyelembe javaslataikat, kéréseiket a város éves szociális stratégiájának kidolgozásakor.
– fejtette ki.
Ábrám Noémi azt is elmondta, hogy a japán sztrájk és a sajtóvisszhang nyomán
Csodálkozva mondta, hogy a tanácsosok, költségvetéssel kapcsolatos döntése nélkül is lett pénzt az év elején megszavazott támogatásokra. Holott korábban a városvezetés a költségvetés-kiegészítés hiányát hozta fel indoknak, hogy miért nem utalja a támogatásokat. Majd arra biztatta a civil szervezeteket, hogy
Az ülésen felszólalt Kedei Dalma háromgyerekes mozgássérült édesanya, a HIFA részéről. Elmondta, hogy október közepén kellett volna megkapják a gondozói fizetéseket, de több, mi két hetet késnek ezek. Azt is a tanácsosok figyelmébe ajánlotta, hogy nem ez az első alkalom, hogy a pénzek késnek, és sok érintettnek csak az az egyetlen jövedelme, így ezek a késések nehéz helyzetbe sodorják őket.
Kedei Dalma elmondta, hogy a városháza könyvelőségétől kapott értesítés szerint november első hétben kapják meg a gondozói fizetéseket.
Csiki Zsolt az RMDSZ frakció vezetője elmondta, hogy érthetetlen számára, hogy miért nem utalták át a szociális szolgáltatóknak megítélt támogatásokat és a gondozói fizetéseket, hiszen az áprilisban elfogadott éves költségvetésben benne kellett legyenek ezek az összegek, vagyis nem függnek az esetleges költségvetési kiegészítésekről.
Nicușor Dan független elnökjelölt az urnazárás után vasárnap este kijelentette, hogy az elnökválasztáson a „mélyreható” változást akaró közösség győzött Romániában.
George Simion vasárnap este, a második elnökválasztási forduló 21 órai exit poll felmérések eredményeinek közzététele után kijelentette, hogy a valós változást akaró román nép nevében magának követeli a választási győzelmet.
A szavazatszámlálási jegyzőkönyvek 44,21 százalékos feldolgozottsága alapján (8880 jegyzőkönyv) Nicușor Dan független jelölt a szavazatok 50,05 százalékát (1 503 742 voks) szerezte meg az elnökválasztás második fordulójában.
Az exit poll eredmények alapján a függetlenként indult Nicușor Dan, Bukarest főpolgármestere a szavazatok 54 százalékát, míg George Simion, az AUR elnökjelöltje 45 százalékát szerezhette meg.
Példátlanul felfokozott hangulatban zajlott az elmúlt két hét, az elnökválasztás két fordulója közötti időszak. Hamarosan kiderül, hogy miért is.
Székelyföld egyik utolsó, teljes felújításra váró erődtemplomát kikezdte az idő vasfoga, de méltóságából nem veszített. Az Árkos fölött őrködő szakrális épületegyüttes helyén már a kezdetekben is unitárius templom állhatott.
Romániai idő szerint vasárnap 18:30-ig több mint 1,5 milió román állampolgár szavazott külföldön az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
Mivel a szavazólapok mindenütt azonosak, a választók bárhol leadhatják voksukat – a következő két órában még nagyon sokan elmehetnek szavazni.
Vasárnap összesen 140 lehetséges választási incidensről érkezett bejelentés a belügyi szervekhez.
Vasárnap 17 óra 30 percig a választói névjegyzékben szereplők 53,39 százaléka, azaz 9,6 millió választópolgár szavazott az elnökválasztás második fordulójában – derül ki az Állandó Választási Hatóság (AEP) valós idejű adataiból.
szóljon hozzá!