
Az önkormányzatok nagyobb ráhatással tudnának lenni a vasútállomások környékére is az RMDSZ politikusai szerint
Fotó: Pinti Attila
A decentralizációra törekszik az RMDSZ parlamenti képviselete, hiszen eredményesebb az önkormányzati szintű irányítás és támogatottság – hangzott el a csíkszeredai városházán.
2020. november 24., 16:152020. november 24., 16:15
Korodi Attila polgármester szerint nem lehet Csíkszereda esetében új, keleti irányú elkerülő útról, öregotthonról vagy a lakónegyedek további felújításáról beszélni, amennyiben nincs megfelelő képviseletünk a fővárosban. Megjegyezte, kormányzati forrásra van szükség ezek megvalósításához. Groteszk pillanatként jellemezte december hatodikát, hiszen a magyarság elmondhatja a szavazófülkén keresztül, hogy másként látja az ország helyzetét és a járványhelyzet kezelését.
Hajdú Gábor parlamenti képviselőjelölt elmondta, az RMDSZ három ágú akciótervet dolgozott ki. „A munkahelyek védelme, a gazdaságélénkítés, továbbá az egészségügyi és oktatási kérdések élveznek prioritást. A járvány jövőbeli lecsengésével az emberek stabil élete fogja jelenteni a mércét, a felsorolt ágazatok pedig hatékonyak kell maradjanak ennek érdekében” – vázolta. Mint mondta, Csík környéke adja a magyar szavazatok egy tizedét, ezért is közös ügyként kell tekintsünk december hatodikára.
Az eseményen Tánczos Barna szenátorjelölt úgy fogalmazott, a decentralizáció útján már egyszer elindult az ország, amikor a kórházak az önkormányzatok hatáskörébe kerültek. „Kiderült, a polgármesterek jobb gazdái a kórházaknak, mint az állami szervek. A mezőgazdaság szintén a megyei intézményekhez kellene kerüljön, csakúgy, mint a vasúthálózat” – példázódott, kiemelve, jelenleg nincs ráhatás és finanszírozási lehetőség ezekre az ágazatokra és ezen kell változtatni kormányzati szinten.
Spontán nézeteltérés miatt verekedett össze egy társasház belső udvarán a büntetett előéletű após és veje; előbbi pedig egy tompa tárggyal is lesújtott – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság. A konfliktus során anyagi kár is keletkezett.
Két Hargita megyei fiatal támadt három kortársára egy magyarhermányi bárban. Mivel az agresszorok egyike törött üvegekkel okozott sérüléseket, őt pénteken előzetes letartóztatásba helyezték – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
Gázpalackokat lopott egy férfi Nagyajtán, majd miután elkapták a rendőrök visszaszolgáltatta, majd később ismét eltulajdonította azokat – tájékoztat a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság, megjegyezve, hogy azóta őrizetbe vették a gyanúsítottat.
Mintegy 2500 ukrán állampolgár lépte át illegálisan a román határt a hegyeken át 2026 első hat hónapjában, ami körülbelül 33 százalékos csökkenést jelent a múlt év azonos időszakához képest.
Előzetes letartóztatásba került két sepsiszentgyörgyi fiatal, miután egy helybéli benzinkút hátsó bejáratán behatolva pénzt tulajdonítottak el egy ott dolgozótól – közli a Kovászna Megyei Rendőr-főkapitányság.
A nyári érettségire beiratkozott diákok 99,4 százaléka vett részt pénteken a kisebbségekhez tartozó diákok anyanyelvéből tartott írásbeli vizsgán – számolt be az oktatási minisztérium.
Öt férfit vettek őrizetbe pénteken 24 órára az érettségi csalásokkal kapcsolatos ügyben, miután a Fehér megyei ügyészség több tucat házkutatást tartott több megyében.
Több tucat Fehér, Arad, Bihar, Kolozs és Szeben megyei helyszínen tartanak házkutatást pénteken az ügyészek a 2026-os érettségi tételek kiszivárogtatásának gyanúja miatt.
Júliusban fokozatosan csökkenhetnek az üzemanyagárak Romániában: a 95-ös benzin literenkénti ára 7,90 és 8,20 lej közé, a gázolajé 8,40 és 8,80 lej közé eshet vissza – véli a szakértő.
1 hozzászólás