Oltásmaraton Marosvásárhelyen a koronavírus elleni oltási kampányt koordináló országos bizottság vezetőjével. Archív
Fotó: Haáz Vince
Közzétette jelentését a 2022 júniusában megszűnt, a koronavírus elleni oltási kampányt másfél évig koordináló országos bizottság (CNCAV).
2023. január 11., 10:542023. január 11., 10:54
A RO Vaccinare – Küldetés teljesítve 2020–2022 című dokumentum több mint 160 oldalon számol be másfél évig tartó tevékenységéről, és a vírushelyzetet 2022 februárjában tükröző adatokról. Ezek szerint
2020. december 27-étől 2022. február 10-éig Románia 31,8 millió adag oltóanyagot importált, amelyből 18,8 millió adagot a Pfizer gyártott. Február 10-én 7,1 millió adag oltás volt raktáron, ebből 2,6 millió adag volt Pfizer, 292 560 dózis gyermekeknek szánt vakcina, 1,6 millió adagot a Johnson&Johnson, 1,5 millió adagot a Moderna és 1,1 millió adagot az AstraZeneca gyártott.
– szemlézi a jelentést az Agerpres hírügynökség.
A jelentés szerint 2022 márciusáig Románia 2,6 millió dózis Pfizer és 912 ezer dózis Moderna vakcinát adott el; 100 620 dózis Pfizer, 450 ezer dózis Moderna, 1,5 millió adag AstraZeneca és 30 Johnson&Johnson adag vakcinát pedig eladományozott.
A jelzett időpontig az országba érkezett 330 ezer dózis gyermekeknek szánt Pfizer-oltásból 37 440 adagot osztottak szét és 7851 dózist (2 százalék) használtak fel.
Az oltáskampány kezdetétől 2021 végéig 19 716 esetben jegyeztek mellékhatást a koronavírus-vakcina beadása nyomán, ezek közül 17 567 (89,1 százalék) általános jellegű volt.
A súlyosabb mellékhatások között volt 15 kardiovaszkuláris jellegű (ebből 10 szívizomgyulladás, 4 szívburokgyulladás, egy szívizom- és szívburokgyulladás), 18 hematológiai rendellenesség (pl. trombózis), 20 idegrendszert érintő rendellenesség (pl. arcbénulás, szenzoros neuropátia), az immunrendszert érintő rendellenességek: 424 allergiás reakció, 12 anafilaxiás sokk.
A dokumentum bemutatja továbbá a hatóságok által hozott intézkedéseket, azok hozadékát, a COVID-19 elleni vakcinákkal és oltással kapcsolatos hamis információk elleni küzdelemre tett erőfeszítéseket.
Sokan elégedetlenek azzal a döntéssel, hogy a Környezetvédelmi Alap kályhacserékre vonatkozó roncsprogramjában a városlakók nem vehetnek részt. A jogosultsági feltételek azonban egyértelműek: csak meghatározott községek élhetnek a lehetőséggel.
Érdekes mód Székelyföld-szerte Csíkszeredában volt a legenyhébb az időjárás szerdán reggel. Bőven fagypont fölött indult a nap, ám előreláthatóan nem lesz ez így az előttünk álló napokban.
A gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház áprilisban is izgalmas előadásokkal várja a közönséget az Öntöde játszóhelyen. Új bemutatóra is lesz, a társulat több évtized után újra színre viszi a Szép magyar komédiát.
A belügyminiszterhez fordult Kelemen Hunor a Kolozsváron bántalmazott magyar fiatalok ügyében. Az RMDSZ-elnök Facebook-oldalán közzétett felhívásában arra kéri a tárcavezetőt, hogy statuáljon példát.
A fejlesztési minisztérium 512 állást, az összes poszt 16 százalékát szünteti meg – jelentette ki szerdai bukaresti sajtótájékoztatóján Cseke Attila tárcavezető.
Öt férfit vettek őrizetbe 24 órára Maros megyében, miután szerdán házkutatást tartottak illegális fakitermelés gyanújával – adja hírül a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság közleményben.
Nagyon súlyos a vasárnapi medvetámadás áldozatának állapota – közölte szerdán az Agerpresszel kezelőorvosa, Rodica Ciolacu.
Hargita Megye Tanácsa idén is csatlakozik a nemzetközi a Light it up blue – Ragyogj kéken! figyelemfelhívó kampányhoz az autizmus világnapján, és ennek alkalmából szerda este kék fénybe borul a megyeháza épülete.
Csíkszentimrei és szatmárnémeti diákok értek el első helyezést az Örökségünk őrei országos versenyen. A Hargita megyei csapat a Henter-kúriát népszerűsítették a helyi örökségek megőrzésében szerepet vállaló versenyen.
Leaszfaltozzák a csíkszeredai Olt és Sas utcákat idén. A város saját költségvetéséből 2,3 millió lejt biztosít az önkormányzat az ipari övezetben található kis utcák felújítására.
szóljon hozzá!