Fotó: Both Ildikó
Az elmúlt napokban jelentős mennyiségű hó hullott Háromszéken is, de a közlekedésben nem voltak fennakadások. Az utakat hóekékkel és csúszásgátlóval takarítják meg a Tega Rt. munkatársai.
2011. január 26., 12:062011. január 26., 12:06
2011. január 26., 17:062011. január 26., 17:06
Sepsiszentgyörgyön a hóeltakarítást a Tega Rt. végzi, a köztisztasági vállalat gépi és kézi csúszásgátlóanyag-szórással, gépi hóeltakarítással, kézi hó- és jégeltakarítással, valamint hóelszállítással tisztítja meg az utcákat. A cég vezetője, Tóth-Birtan Csaba elmondta, ebben az évben 400 tonna nátrium-kloridra kötött szerződést a vállalat, de emellett 300 tonna kalcium-kloridot és 900 tonna kavicsot is felhasználnak.
A főutak takarítása mellett az utcákat hóekékkel tisztítják a Tega Rt. munkatársai, de locsolókocsik is járják az utakat, melyek oldószerrel takarítják el a havat. A kocsik egy, a konyhasónál drágább, de kíméletesebb oldatot szórnak, ennek előnye, hogy -7 Celsius-fok alatt is hatásos. Újdonság, hogy idén azokat a járdákat is hómentesítik, melyekre a tömbháznegyedek lakótársulásaival szerződtek.
Összehívta csütörtökre a Cotroceni-palotába Nicușor Dan államfő a Legfelsőbb Védelmi Tanácsot (CSAT); Románia légtérének biztonsága lesz a legfőbb téma a napirend pontjai között.
Kedden este az idei Sepsi Book utózöngéjeként kerül sor Jarmo Nieminen finn képzőművész sepsiszentgyörgyi kiállítására a Lábas Házban. Egy gyógyító átalakulás képkockái jelennek meg a falakon – szemlélésük közben talán a látogató is gyógyul.
„Felsöboldogfalva,” „Szákelyszentlélek” és más elírások tarkítják a felújítás alatt álló 137-es megyei utat Székelyudvarhely és Székelykeresztúr között, továbbá a lakók által jelzett hibákat is javítani kell. Csak utaljon a fejlesztési minisztérium.
Minden tisztségéből felfüggesztette Toró Tamást a Brassói Magyar Napokon tanúsított, rendőrségi beavatkozást is szükségessé tevő magatartása miatt az RMDSZ Brassó Megyei Szervezetének Állandó Tanácsa.
Jogerősen hatévi szabadságvesztésre ítélt a román legfelsőbb bíróság hétfőn egy 34 éves kolumbiai állampolgárt, akit szabotázskísérletek vádjával állított bíróság elé a szervezett bűnözés és terrorizmus elleni ügyészség (DIICOT).
Noha vannak előnyei, egyelőre kevesen élnek a házimunkák elvállalását és az ilyen jellegű megbízásokat hivatalossá tevő platform adta lehetőséggel. Változnia kell még az érintettek mentalitásának, véli a munkaerő-elhelyező ügynökség osztályvezetője.
A Nemzeti Filmintézet (NFI) támogatásával készült Hogyan tudnék élni nélküled? című film hazai nézettsége átlépte az egymillió főt a mozikban, amire utoljára négy évtizede, 1986-ban volt példa a Szerelem első vérig című ifjúsági film esetében.
A Temes megyei Tanfelügyelőség vizsgálatot rendelt el egy temesvári elit iskolában, ahol egy 13 éves fiú és egy lány szexuális kapcsolatot létesített az intézmény mosdójában. A pár állítólag felvette a történteket és elküldte az osztálytársaiknak.
Szeptember 30. a határidő az agrártámogatási kérelmek aláírására – hívta fel a figyelmet hétfői közleményében a Mezőgazdasági Kifizetési és Intervenciós Ügynökség (APIA).
A romániai Constanța megyei Năvodariban egy hittanárt és papot azzal gyanúsítanak, hogy két tinédzsert, egy 16 és egy 17 évest, szexuálisan zaklatott. A rendőrség és az iskola is vizsgálatot indított az ügyben.
szóljon hozzá!