Úgy tűnik a lakók fellélegezhetnek
Fotó: Csató Andrea
Jó irányt vett Székelyudvarhelyen az az „örökölt” tulajdonjogi probléma, amely miatt korábban lehetetlen helyzetbe került a székelyudvarhelyi városháza és több lakó is.
2025. január 22., 12:302025. január 22., 12:30
Megoldódni látszik az a probléma, amely sok utánajárást, fejtörést és bizonyára aggodalmat is okozott az elmúlt években székelyudvarhely egykori, és jelenlegi városvezetésének is. Arról az esetről van szó, amelynek során magántulajdonban lévő terület birtokbavétele és használata miatt hívta perbe a székelyudvarhelyi városházát egy illető, akinek saját területét törvénytelenül vette birtokba a korábbi városvezetés, Bunta Leventével az élén. Az ő polgármesteri mandátumának ideje alatt leterített aszfaltréteg és az ott földbehelyezett közmű-vezetékek eltávolítására ugyanis jogerős bírósági ítélet kötelezte a városházát.
A körülményes, sokáig húzódó esetről Gálfi Árpád, Székelyudvarhely 2024-ben leköszönt polgármestere számolt be részletesen még tavaly júniusban egy sajtótájékoztató keretében.
Minden marad a régiben
Fotó: Csató Andrea
Akkor még úgy tűnt, kénytelenek lesznek eleget tenni a bírósági végzésnek, minapi érdeklődésünkkor azonban megnyugtató változást közölt az üggyel kapcsolatban Zörgő Noémi, a városháza sajtóreferense. Mint mondta,
Vele ugyan nem tudott korábban dűlőre jutni a városvezetés, az új tulajdonosok azonban úgy tűnik, hajlandóak eladni a területrészüket a városnak.
Jelenleg a felértékelés zajlik, és minden bizonnyal nemsokára megegyezés születik az ügyben. Úgy tűnik tehát, hogy mind a városháza, mind pedig a lakók fellélegezhetnek, hiszen a terület több éves jogi bizonytalanság után városi tulajdonba kerülhet, így nem lesz szükség az eredeti állapotára való visszaállítására.
Szombaton elment otthonról, és nem tért vissza az a 16 éves marosvásárhelyi fiú, akit vasárnap már a rendőrséggel kerestetnek.
Amit tudtunk megmutattunk: közvetítettük élőben, beszámoltunk róla, képtörténetben meséltük el, most pedig videóban foglaljuk össze. Idén ilyen volt a szabadtéri ételszentelés Csíkszeredában. Jövőre ugyanitt, ugyanennyien?
Virágvasárnapi olajágszenteléssel és Szent Péter téri pápai áldással kísérve beszélgettünk a római Német–Magyar Kollégium spirituálisával, a csíkdánfalvi születésű Vízi Elemér atyával.
Sepsiszentgyörgyön is szabadtéren szentelték meg a húsvéti eledeleket vasárnap reggel. Az ünnepi pillanatokon több mint ezren vettek részt, köztük román ajkú hívek is.
A már jól bevált forgatókönyv szerint, békésen, fegyelmezetten zajlott le a magyar nyelvterület legnagyobb létszámú húsvéti eledelszentelése Csíkszeredában.
Ezrek részvételével tartották meg idén is a Kárpát-medence legnagyobb ételszentelését Csíkszereda főterén. Tamás József, nyugalmazott segédpüspök kiemelte: úgy üljünk asztalhoz, hogy ott magával Jézus Krisztussal találkozunk.
Csíkszeredaiak és más településekről érkezők ezrei népesítik be évek óta a Szabadság teret és környékét húsvétvasárnap reggel. Ünneplőben, katonás rendben sorakoznak fel egymás mellé, a húsvéti ételekkel megrakott kosaraikkal, hordozóikkal.
A kutatók abban többnyire egyetértenek, hogy a tojás a Kr. u. 4. századtól már biztosan kapcsolódik a húsvéthoz, miután bekerült a szentelmények közé. De már jóval a kereszténység előtt díszítették azokat, és az ősi motívumok még ma is használatosak.
Hargita megyei tűzszerészek szálltak ki szombaton Madéfalvára, ahonnan egy fel nem robbant, feltételezhetően második világháborús lövedéket szállítottak el egy mezőgazdasági területről.
Mintegy húsz hektáron szétterjedt tarlótűz megfékezéséhez riasztották a Hargita megyei tűzoltóság maroshévízi egységét és a környékbeli önkénteseket nagyszombat délután.
szóljon hozzá!